Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Mały samochód dla kobiety na miasto

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#61 bridgett

bridgett

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 53 postów

Napisano 08 październik 2017 - 17:55

Ja dla swojej kupiłem tivoli. Może nie jest to takie małe auto ale zwinne. Żonie przypasowało mówi że wygodnie się jeździ i wszytko lekko chodzi. Spalanie ma w normie więc trochę mi w kieszeni zostaje po tankowaniu. 

Też nie lubię małych samochodów, źle się w nich czuję, dla mnie auto musi być komfortowe i bezpieczne przede wszystkim, potem dopiero oszczędne a w takim dużym aucie wystarczy zamontować w jakimś warsztacie zestaw optima i też można tanio się przemieszczać, jazda na lpg jest bardzo tania

• 0

#62 developer

developer

Nowicjusz

• Zbanowany
  • Pip
  • 56 postów

Napisano 16 kwiecień 2018 - 17:42

@bridgett: jeszcze tańsza niż lpg jest hybryda.... sam użytkuję Outlandera PHEV i po pół roku intensywnej eksploatacji mogę powiedzieć, że::

• samochód jest mega oszczędny (do prędkości 120km/h jazda tylko na akumulatorach), na autostradzie (Poznań > Frankfurt; +/- 780km) oraz średniej prędkości ~130km/h spalanie wychodzi - uwaga - 2,9l/100
  • tryb CHARGE (ładowanie z odzyskiwania energii przy hamowaniu) oraz SAVE (jazda tylko na spalinówce; bardzo przydatne w Niemczech gdzie jest zakaz wjazdu kopciuchami do centrum),
  • samochód w zasadzie bezeksploatacyjny (wystarczy posługiwać się rozumem i wydatki na eksploatację = 0);
  • aktualizacje map co +/- 2 mce.
  • na minus nieco pogmatwane menu systemu pokładowego.

Pojazd wart swej ceny.

• 0

#63 Magdalena787

Magdalena787

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 14 maj 2018 - 15:58

Wybrałam sobie w salonie tivoli i chociaż wcale nie jest taki mały to dobrze mi się nim jeździ, bo jest zwrotny i pakowny. Wbrew pozorom łatwo się parkuje, a bezpieczniej się w nim czuję niż w poprzednim sporo mniejszym aucie

• 0

#64 krystynadal

krystynadal

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 107 postów

Napisano 22 maj 2018 - 09:03

Zawsze można spróbować szczęścia w loterii. Właśnie zaczęła się loteria nasycona nagrodami z okazaji 50-lecia Piwniczanki. Nagrodą główną jest Fiat 500X Crossover, a wystarczy kupić wodę i wpisać kod z nakrętki pod adresem: 

https://50lat.piwniczanka.pl

Życzę powodzenia w loterii. 

• 0

#65 nutellka

nutellka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 03 czerwiec 2018 - 11:47

Ma jeżdżę używanym MINI Cooperem z Bawaria Motors. Auto jest większe niż się wydaje na pierwszy rzut oka, nie psuje się, jest ekonomiczne, do miasta idealne. Ale już myślę, żeby zmienić je na Countryman, który jest po prostu piękny :-)

• 0

#66 Henry0077

Henry0077

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 220 postów

Napisano 28 luty 2019 - 18:58

Toyota yaris, dla kobiet tuż po egzaminie na prawko, najlepsza opcja.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#67 tatars

tatars

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 77 postów

Napisano 31 maj 2019 - 07:08

A czy waszym zdaniem lepszą opcja jest zakup używanego auta w PL? Czy może lepiej szukać za granicą np w Niemczech, Belgii czy Holandii?

• 0

#68 hm2

hm2

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 191 postów

Napisano 31 maj 2019 - 08:29

A czy waszym zdaniem lepszą opcja jest zakup używanego auta w PL? Czy może lepiej szukać za granicą np w Niemczech, Belgii czy Holandii?

Ciężko stwierdzić jednoznacznie. Czasami można w kraju znaleźć prawdziwe perełki - chociaż statystycznie bezpieczniejszą opcją jest zakup za granicą. Tam auta są na bieżąco serwisowane. Są tez mniej wytłuczone - tam po prostu drogi są znacznie lepsze.

Nawet lekko uszkodzone auto można tam kupić po naprawdę dobrych przecenach. Transport może Ci Sined zorganizować.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#69 Bernaciak

Bernaciak

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 51 postów

Napisano 06 czerwiec 2019 - 12:47

To ja tylko dodam, że mały samochód ma taką przewagę nad dużymi samochodami, że te pierwsze mają znacznie niższe koszta związane z eksploatacją. Mam tutaj na myśli chociażby kwestie ubezpieczenia. Mały samochód, mały silnik, mała pojemność - to wszystko ma znaczenie przy wycenie ubezpieczenia.

Jak to się przekłada na ubezpieczenie proponuje sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://superpolisa.pl/ - porównywarka ubezpieczeniowa, za pośrednictwem której można sprawdzić koszta związane z obowiązkowym ubezpieczeniem cywilnym.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0