Mały samochód dla kobiety na miasto

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Interesuje Cię konkretnie ten model ? Silnik o małej pojemności z gazem nie wróży najlepiej, chyba, że jest to instalacja sekwencyjna. Jaki przedział cenowy?
 

BonzoMama

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Opolskie
Sama chcesz go kupic czy masz kogoś kto może pojechać z tobą i sprawdzić czy wszystko ok z samochodem ?
 
C

Czart

Guest
79570037614270311357.jpg


Nissan Micra III - Oceń swoje auto

http://www.autocentrum.pl/oceny/nissan/micra/iii/


Średnie spalanie Nissan Micra III
http://www.autocentrum.pl/spalanie/nissan/micra/iii/
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Przedział cenowy to 8 do 10 k zł
Jeżeli chodzi o model to nie musi to być konkretnie tak jak kolega napisał Nissan Micra, Mini, Yaris czy Suzuki Swift.
 
C

Czart

Guest
Yaris

Bardzo dobre samochody. Małe, bezawaryjne, spalanie w granicach 5-6l, 7/8 jak będziesz deptać, zmienna faza rozrządu. Tylko podobno do gazu są słabe.

Jeśli koniecznie chcesz LPG, warto zainteresować się oplem. Astra 2 z silnikiem 8 zaworowym. 1.6 8V 75KM/1.6 8V 85KM. Spalanie w granicach 7-9l

Fiat Panda. Małe spalanie 5-6l, niewielkie koszty utrzymania, dobry do LPG, dobry na nasze dziurawe drogi (wysokie zawieszenie, wytrzymałe).
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Ja jeździłam przez dłuższy czas Mercedesem A klasą, 1.7 CDI i był dla mnie wprost idealny. Wąski, ale ma dużo miejsca na nogi (w wersji long). Spalanie też ok. Polecam jak najbardziej.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
No mnie właśnie interesuje LPG ze względu na niskie koszta eksploatacji. A ten Mercedes A klasa to przypadkiem nie jest jakiś ekstremalnie drogi?

Czart zainteresował mnie ten Fiat Panda o którym wspominałeś - faktycznie całkiem fajnie się prezentują. Spotkałam się z opinią, że to rdzewiaki... Prawda to ?
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Dzięki - powiem szczerze, że nie zdawałam sobie sprawy z tego, że Panda ma ocynk - tylko podobno trzeba uważać, bo to delikatna technologia :) i łatwo ją uszkodzić.
Zestawienie też ciekawe - chyba Panda będzie najlepszym wyborem. Mam nadzieje - że nie jest ono sponsorowane :)
 

lukaszA

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
42
Punkty reakcji
0
a ja na Twoim miejscu wziąłbym pod uwagę citroen C3
 

Neutralize

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
17
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Stalowa Wola
Kaja Metrowska napisał:
Dzięki - powiem szczerze, że nie zdawałam sobie sprawy z tego, że Panda ma ocynk - tylko podobno trzeba uważać, bo to delikatna technologia :) i łatwo ją uszkodzić.
Zestawienie też ciekawe - chyba Panda będzie najlepszym wyborem. Mam nadzieje - że nie jest ono sponsorowane :)
Pracuje jako mechanik i spotkałem wiele pand, trafiały się zgniłki ale te które jeździły np. do rozwożenia pizzy. To autko pali tak mało że nie wiem czy jest sens ładować butle z gazem która zajmie pół bagażnika, autko ogólnie jest tanie w utrzymaniu. Moja ciotka ma pande od nowości i dopiero teraz po kilku latach zepsuły się jej światła ale w pandach jak i w większości samochodach marki fiat problem jest we wtyczce przy sterowniku. Nie zastanawiać się tylko brać pande. Bynajmniej gdybym ja miał troche więcej kasy to bym kupował pande. Nie kupuj mercedesa bo te auta psują się i gniją na potęge, ewentualnie jakaś toyota albo nissan.
 

tashior

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
24
Miasto
Poznań
Ja też poleciłbym Pandę. Moja ciocia miała od nowości jedną z LPG z 2004 roku i nie narzekała w ogóle. Wymieniała tylko płyny eksploatacyjne i takie potrzebne rzeczy typu amortyzatory itp. Sprzedała w tym roku ponieważ potrzebowała coś większego. Myślę, że będzie to dobry wybór.
 

maciutie

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2014
Posty
8
Punkty reakcji
0
Mitsubishi Colt dla kobiety to bardzo dobra autko. Jest to samochód którym zdaje się prawko. Mało pali
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
Potwierdzam słowa o Mitsubishi! Bardzo mało palą i nie są awaryjne. I mają dużo przestrzeni w środku, mimo iż to dosyć małe auta.
 

Kowalmar

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2014
Posty
31
Punkty reakcji
0
Yariski są super. Całkiem fajny i nieduży jest też ford fiesta, też bym go polecała ;)
 

promenada

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Kowalmar napisał:
Yariski są super. Całkiem fajny i nieduży jest też ford fiesta, też bym go polecała ;)
Yariska ale w hybrydzie, moi rodzice sugerowali się swoja toyotą kiedy mi kupowali tą yariskę. Nie trzeba prawie tankować, mega plus.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Moja Najśliczniejsza ma sparka. Dobrze sobie radzi na autostradzie i mało pali.
Jeszcze mniejszy jest suzuki maruti, ale on ponad 145 nie da rady jechać
 

Marta Malwinska

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Tutaj jest ranking tanich małych kobiecych samochodów: samochod-kupic.blogspot.com/2015/03/jaki-samochod-kupic-do-miasta-za-10-20.html
. Wiadomo, że na takie zestawienia trzeba patrzeć z przymróżeniem oka, ale na pewno można się zainspirować i podrążyć temat.
 
Do góry