Jaki materac i łóżko

L0La1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam, muszę i chce urządzić sypialnie. No właśnie tylko jest problem każde łóżko, które kupowałam pod wpływem harców zaczynało skrzypieć i się chwiać. z ikei to już chyba wszystkie wypróbowałam. Co do materaca... też było pare... a to się odkształcały a to znowu sprężyna wyskoczyła. Nie mam pojęcia w jaki zainwestować myślałam o temoaktywnym ale chciałabym się kogoś poradzić bo już nie mam pomysłów :(
 

Flowers21

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
L0La1990 napisał:
Witam, muszę i chce urządzić sypialnie. No właśnie tylko jest problem każde łóżko, które kupowałam pod wpływem harców zaczynało skrzypieć i się chwiać. z ikei to już chyba wszystkie wypróbowałam. Co do materaca... też było pare... a to się odkształcały a to znowu sprężyna wyskoczyła. Nie mam pojęcia w jaki zainwestować myślałam o temoaktywnym ale chciałabym się kogoś poradzić bo już nie mam pomysłów :(
Materac najlepiej twardy ale wszystko zależy od twoich upodobań, mi taki służy najbardziej. Jeśli chodzi o łózko to nie polecam kupować takiego z drewnianą ramą ( chodzi o tą część która podtrzymuje materac) i z metalowymi ramami bo hałasuje, wiem bo moja siostra takie ma. Najbardziej polecam takie:
 

Attachments

  • łózko.jpg
    łózko.jpg
    54,5 KB · Wyświetleń: 1

aderpo

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2014
Posty
15
Punkty reakcji
0
Materac dobiera się do ulubionej pozycji w czasie spania. Brzuch i boki - materac miękki. Jeśli lubimy spać na plecach to twardy. Nie przesadzać w żadną stronę.
 

basiaO

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Co do materacy to polecam te z kokosem w środku. Mam taki od lat, fakt że był dość drogi ale nic się z nim nie dzieje i jest baardzo wygodny. Poza tym od czasu gdy na nim śpię przestały boleć mnie plecy:)
 

lukrecjaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
zajrzyj sobie na strone agaty meble, bo maja tam sporo materacy a teraz jest rowniez ciekawa oferta do -30% rabatu. Jak Ci sie cos spodoba, to mozesz dobrac do tego tez tam rame.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
A przejrzyj sobie jakie materace ma w ofercie marka Black Red White:
http://www.brw.com.pl/materace/
Właśnie tam kupowaliśmy z mężem materac do mieszkania (z uwagi na to że również zamawialiśmy tam łożko). Jesteśmy zadowoleni ponieważ jest wygodny, nie odkształca się. Nie był ani tani ani drogi ponieważ daliśmy za niego ok 1300 zł. Tradycyjny, na sprężynie (chociaż zastanawialiśmy się rónież nad lateksowym - z tego co widziałam różni ludzie sobie takie chwalą ...).
 

Mycha12

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
L0La1990 napisał:
Witam, muszę i chce urządzić sypialnie. No właśnie tylko jest problem każde łóżko, które kupowałam pod wpływem harców zaczynało skrzypieć i się chwiać. z ikei to już chyba wszystkie wypróbowałam. Co do materaca... też było pare... a to się odkształcały a to znowu sprężyna wyskoczyła. Nie mam pojęcia w jaki zainwestować myślałam o temoaktywnym ale chciałabym się kogoś poradzić bo już nie mam pomysłów :(
Materac to najfajniejszy z pianki która sie dopasowuje do ciała.mamy taki z mężem i jest rewelacyjny.
pojawiła się w krakowie fajna firma DlaSpania,są na ulicy zakopiańskiej i mają duży wybór.chetnie też doradzają. polecam

anda87 napisał:
Co ile wymieniacie materace?
Niektórzy mówili mi że materac powinnam wymieniac co 5 lat ale w Firmie DlaSpania na ulicy zakopiańskiej dowiedziałam się że to nie prawda.tam na materac dostaliśmy z męzem 10lat gwarancji.Więc przez 10lat śpimy spokojnie :)
 
I

ItaliaAmore

Guest
Mycha12 napisał:
Witam, muszę i chce urządzić sypialnie. No właśnie tylko jest problem każde łóżko, które kupowałam pod wpływem harców zaczynało skrzypieć i się chwiać. z ikei to już chyba wszystkie wypróbowałam. Co do materaca... też było pare... a to się odkształcały a to znowu sprężyna wyskoczyła. Nie mam pojęcia w jaki zainwestować myślałam o temoaktywnym ale chciałabym się kogoś poradzić bo już nie mam pomysłów :(
Materac to najfajniejszy z pianki która sie dopasowuje do ciała.mamy taki z mężem i jest rewelacyjny.
pojawiła się w krakowie fajna firma DlaSpania,są na ulicy zakopiańskiej i mają duży wybór.chetnie też doradzają. polecam


anda87 napisał:
Co ile wymieniacie materace?
Niektórzy mówili mi że materac powinnam wymieniac co 5 lat ale w Firmie DlaSpania na ulicy zakopiańskiej dowiedziałam się że to nie prawda.tam na materac dostaliśmy z męzem 10lat gwarancji.Więc przez 10lat śpimy spokojnie :)
ja mam materac z seleny a stelaż model laviono, sądzę, że i materac i łóżko są tak samo ważne dla zdrowego snu, ja osobiście wolę troszkę twrdsze
 

Agata Karolak

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam
Polecam materace polskiego producenta-firmy Relaks. Dobry jakościowo produkt ,10 letnia gwarancja na wkład materaca, szybka i profesjonalna obsługa. Co do rodzaju i twardości to już kwestia indywidualna ale wystarczy skontaktować się ze sklepem e-materace.pl a na pewno pomogą się rozeznać w asortymencie i zdecydować.
 
M

maalamy

Guest
To chyba też zależy jaka alergia, sama wybieram teraz materac dla dziecka (ma AZS). Jak na razie pod uwagę biorę Sembella, ktoś mi polecał też materace z ikei ale sama nie wiem czy warto
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Mam zamiar kupić materac ale nie wiem czy piankowy czy sprężynowy?
 

krystynadal

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2014
Posty
107
Punkty reakcji
1
Z czystym sumieniem mogę polecić materace sprężynowe. W ogóle fajnym rozwiązaniem jest łóżko kontynentalne (można je zobaczyć np. na sferawnetrz.com.pl), które charakteryzuje się tym, że materace kładzione są nie na stelażu a właśnie na sprężynach. Daje to lepszą amortyzację i zwiększa komfort spania.
 

materacenazdrowie

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
Trzeba więc kupić taki materac, który nie będzie się odkształcał. Najlepsze są materace kieszeniowe, aczkolwiek porządny materac bonellowy też spełni swoją funkcję. Zajrzyj do nas, na pewno znajdziesz materac wart uwagi
 

KatiWilk

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
Jeżeli chodzi o wybór materacy- to "na oko" się ich nie kupuje. Każdy ma inną budowę ciała, inną wagę, inne preference. Jedni przyzwyczajeni do twardych inni do miekkich i nie ma reguły że jak jedna osoba napisze że sprężynowe są super to że innym to przypasuje. Jest mnóstwo firm na rynku oferujące materace piankowe, spręzynowe lateksowe, z płytą kokosa, termoelastyczne, z pianką memory, obłożone srym czy tym.... wiem bo pół roku szukałam czegoś dla siebie- tak! pół roku, i wiecie co? po "wytestowaniu" w sklepach różnych materacy doszłam do wnoisku że nigdy prze nigdy nie zakupię materaca przez internet! Linia kręgosłupa musi być rónomiernie prosta jak leżymy bokiem na materacu co oznacza wtedy że jest on odpowiedni dla nas, więc jak przez internet mam to wyczuć??? Sumując jak ktoś z Wawy lub okolic to polecam Śpiocha na targówku. http://www.e-spioch.pl/mają też czasami fajne łóżka sypialniane na promocji, wrzucają coś czasem ale tylko na facebook-a.
 

Pauli91

Zbanowany
Dołączył
2 Lipiec 2015
Posty
89
Punkty reakcji
2
Ja wiem od spzredawcy że są oznaczenia na materacach - do jakiej wagi są przystosowane, tylko nie pamiętam jaki to symbol.
 
Do góry