Jaka wiatrówka na początek?

B

bajderman

Guest
Witam,
mam zerowe doświadczenie w broni, liczę, że ktoś mi tutaj pomoże. Chciałbym kupić sobie porządną wiatrówkę.Tzn. porządną jak na pierwszy raz - tak żeby na poważnie się do tego zachęcić. Ile kasy potrzebuję? Jakie koszty pojawiają się podczas eksploatacji?
 
A

alfabeta11

Guest
Witam.
Może to nie będzie zbyt konstruktywne ale... moja pierwsza wiatrówka to była wiatrówka kupiona na rynku. Cena to 200 zł. Nie był to żaden firmowy sprzęt czy cokolwiek a strzelała i strzela bardzo dobrze. Nie można mówić o jakichś mega odległościach no ale z 50 metrów na początku strzelał raczej nie będziesz :p

Dodatkowe koszty to w moim wypadku był zestaw do czyszczenia za 30 zł i to wszystko. Przez cały ten czas nie wsadziłem w nią ani grosza więcej. No i dochodzi oczywiście cena śrutu. Od 6 do 30 zł za opakowanie.
 
B

bajderman

Guest
Ale chyba jakoś konkretnie ta wiatrówka musi się nazywać, nie masz żadnej nazwy na niej?
Myślałem, żeby po prostu iść do Hobby4men i coś wybrać. Tylko właśnie obawiam się tego, że nie mając zielonego pojęcia o parametrach, kupię coś słabego, i po pierwszym strzelaniu mi się zwyczajnie odechce wiatrówek.
No właśnie chciałbym zrobić wszystko żeby takiego efektu nie było ;/
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Za 100 złotych można kupić wiatrówkę w sprzedaży wysyłkowej. Parę złotych dopłaca się za lunetę, przesyłkę, tarcze i śrut. Po zamocowaniu lunetki strzelanie z 50 metrów nie sprawia trudności.

Sam musisz znaleźć sprzedawcę w internecie, bym nie miał zarzutu o kryptoreklamę.
 
B

bajderman

Guest
Po prostu zapytam w tych najbardziej znanych firmach, chyba bron.pl jest najbardziej godna zaufania, co nie?
Zamierzam również wpaść do Hobby4men - dziś będę wieczorem na mieście to zajrzę.
Obawiam się, że za 100 zeta to ja porządnej wiatrówki nie kupię, niektórzy w sieci piszą, że 500 złotych to takie minimum, ale to raczej bardziej doświadczeni gracze. To nie są rozwiązanie pod początkującego, co nie?
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Za mało szczegółów. Są wiatrówki krótkie, są wiatrówki długie. Sprężynowe, CO2, PCP. Można strzelać do puszek w ogródku, a można chcieć wyciskać wyniki na tarczy. W każdym razie za 100 zł nie ma czego szukać.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Podaję telefon kontaktowy do tanich wiatrówek dla początkujących
713 474 733​
 
B

bajderman

Guest
bron.pl/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/8/5/85tr45_0-17524.jpg

A co powiecie na tą broń? To Karabinek HATSAN - RANGER 85 TR kal.4,5mm, znaleziony na bron.pl. Ta firma bardzo często pojawia się na forach. Ludzie sugerują, żeby nawet na starcie próbować czegoś solidniejszego, bo przez słabą wiatrówkę można się jedynie zniechęcić do całego tematu. Sam już kurde nie wiem ;/
 

Dron26

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja osobiście jakiś miesiąc temu zamówiłem na początek wiatrówkę za 150 zł, bez jakichś specjalnych dodatków i na początek jak dla mnie jest to wystarczające.
 

Velta

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2010
Posty
90
Punkty reakcji
3
A może udasz się na jakąś strzelnicę z wiatrówkami, tam sobie spróbujesz z różnych i przy okazji popytasz pracowników o jakiś dobór? Lepsze to, niż czasem kupowanie w ciemno. :)
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
bajderman napisał:
Obawiam się, że za 100 zeta to ja porządnej wiatrówki nie kupię, niektórzy w sieci piszą, że 500 złotych to takie minimum, ale to raczej bardziej doświadczeni gracze. To nie są rozwiązanie pod początkującego, co nie?
500zł nie trzeba wydawać na pierwszą wiatrówkę, ale takich za 100zł to bym jednak unikał. Markowe modele za 250zł dostaniesz.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
Sunray napisał:
Za mało szczegółów. Są wiatrówki krótkie, są wiatrówki długie. Sprężynowe, CO2, PCP. Można strzelać do puszek w ogródku, a można chcieć wyciskać wyniki na tarczy. W każdym razie za 100 zł nie ma czego szukać.
może coś z crosman, są tanie, i zwykle na promocji



hyperfine napisał:
500zł nie trzeba wydawać na pierwszą wiatrówkę, ale takich za 100zł to bym jednak unikał. Markowe modele za 250zł dostaniesz.
wiatrowka za 100zl nie musi byc zla, wazne zeby to nie byl noname z bazaru, bo gwarantuje 10strzalow i po zabawie
 
B

bajderman

Guest
compton - Twój odnośnik przekierowuj na cały dział z wiatrówkami. Polecałeś LIDERA? Miałeś do czynienia z innymi wiatrówkami?
Ja zamówiłem właśnie RANGER 85 TR kal.4,5mm, czy Hatsana, tego, o którego pytałem, a nikt mi nie odpowiedział. Wielu ludzi na forach ma tą wiatrówkę - były jedynie wątpliwości co do tego jaki kaliber. Bo niby 5,5 to celniejsze strzelanie przy wietrznej pogodzie. Mam jednak 4,5 mm. Nie zauważyłem, żeby cokolwiek było nie tak. Na razie wiatrówkę polecam, przy czym również jak na razie skupiamy się na strzelaniu do puszek ;-)
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
czechu napisał:
Za mało szczegółów. Są wiatrówki krótkie, są wiatrówki długie. Sprężynowe, CO2, PCP. Można strzelać do puszek w ogródku, a można chcieć wyciskać wyniki na tarczy. W każdym razie za 100 zł nie ma czego szukać.
może coś z crosman, są tanie, i zwykle na promocji



hyperfine napisał:
500zł nie trzeba wydawać na pierwszą wiatrówkę, ale takich za 100zł to bym jednak unikał. Markowe modele za 250zł dostaniesz.
wiatrowka za 100zl nie musi byc zla, wazne zeby to nie byl noname z bazaru, bo gwarantuje 10strzalow i po zabawie
dla mnie to najwyżej krótka wiatrówka- pistolet jest do zaakceptowania w cenie 100 zł. żadnej długiej godnej uwagi nie widziałem.

hyperfine napisał:
500zł nie trzeba wydawać na pierwszą wiatrówkę, ale takich za 100zł to bym jednak unikał. Markowe modele za 250zł dostaniesz.
trzeba! albo inaczej; warto!
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
monaBETHA napisał:
Mała charakterystyka wszystkich producentów http://www.militaria.../producenci.xml
Niezłe, niezłe. Lubie informacje ze sklepów, w których właśnie są przekazywane informacje bez wskazania na jakąś konkretną markę- uważam, że to rzetelne.

jankolodziejski napisał:
Sa sklepy typu militaria.pl, i myslę, ze spokojnie CI dodzadza, czy mailowo, czy osobiście.
no to jakie jeszcze sklepy z poradami?
 
Do góry