Portal delta homes - problem

M

MacaN

Guest
Proszę o szybką pomoc i instrukcję działania. Przy przeglądaniu artykułów na wp.pl wyłączyła mi się przeglądarka, komputer się przez moment zawiesił i kiedy po tym wszedłem na internet, okazało się, iż jako strona główna ustawiony jest portal delta homes, nie mogę surfować po internecie, nie mogę przeskanować przeglądarki programem antywirusowym, bo ten nie ma dostępu do internetu mimo tego, iż np. artykuły na wp.pl się otwierają. Co mam zrobić w tej sytuacji ?
 
M

MacaN

Guest
Już troszkę opanowałem sytuację, przywróciłem system o 2 dni wstecz, wyrzuciłem antywirusem wszystkie dodatki, zresetowałem przeglądarkę i na razie jakoś chodzi i tej głupiej strony nie ma... Ale ciekawe, że tak z niczego mi się zainstalowało jakieś badziewie...


Cóż, problem jednak nie zniknął. Jego źródłem jest chyba rozszerzenie " extended protection ". Pomimo jego usunięcia, pojawiło się ponownie. Teraz pozbyłem się go fizycznie usuwając ten dodatek z komputera, jako folder ( ten i jeszcze jeden ).



Oczywiście poprzednia strona internetowa nadal jest ustawiona jako strona główna i odcina mi internet :/ To jest jakiś wirus, czy jak ? Dlaczego mój antywirus nic nie reaguje na te śmieci ? // Mało tego - antywirus się zawiesza i cały komputer ledwo chodzi, a zwykle śmiga jak głupi, jest nowy i całkiem dobry....
 
A

alfabeta11

Guest
To jest adware, które nie jest w ogóle wykrywane przez niektóre antywirusy co jest dziwne. Trafiło mi się z tym walczyć. Najpierw przez panel sterowania wywal wszystko co związane z delta - Delta Toolbar, Delta, BrowserProtect, Yantoo.
Potem w przeglądarce zmień stronę startową.
Przeczyść kompa ccleanerem, przeskanuj Malwarebytes a na końcu profilaktycznie możesz sobie na pena wgrać Kaspersky Rescue Disk (http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-Rescue-Disk,Program,Windows,12771.html) i zrobić też skanowanie. Moje problemy raz skończyły się na usunięciu tych programów a raz bawiłem się do samego końca tymi metodami i też się udało.

Jest też inna możliwość, jak nie bawisz się z gry komputerowe to przejdź na linuxa. Tam Ci takie problemy nie grożą :)
Pozdrawiam,
alfa
 
M

MacaN

Guest
Nie mogę zmienić strony startowej... W panelu sterowania ( odinstaluj programy ) nie znalazłem nic związanego z deltą, wyrzuciłem natomiast wszystkie programy zainstalowane dzisiaj, bo ja nic nie instalowałem.

Przeczyściłem ccleanerem i zeskanowałem tym programem, o którym pisaliście :). Niestety, strona startowa jest ta sama, nie chce się zmienić i internet muli jak nigdy... Zanim ściągnie mi się kaspersky, to minie pewnie z godzina, mam nadzieję, że on coś da...
 
A

alfabeta11

Guest
W jakim sensie nie możesz jej zmienić?
No i wywal jeszcze raz wszystkie rozszerzenia nieznane z przeglądarki bo mogło się znowu zainstalować. Wredne to jest.
 
M

MacaN

Guest
Mam ustawioną stronę startową na wp.pl, a i tak wyświetla mi się ta delta...
 
C

Czart

Guest
http://www.programosy.pl/program,adwcleaner.html

Też to kiedyś złapałem, lecz nie pamiętam jak sobie z tym poradziłem.

Tak, strony startowej nie da się zmienić, dopóki nie usuniesz "czegoś tam".

uruchom cclener

narzędzia - autostart - firefox/chrome (nazwa przeglądarki której używasz) wyłącz wszystko prócz shockwave flash

w windowsie również wyłącz niepotrzebne programy
 
M

MacaN

Guest
Mam ccleanera, uruchomiłem, oczyściłem wszystko ( prócz rejestru, czy rejestr także naprawic ? )

Dobrze, zamknę wszystko, ale potem chyba trzeba będzie włączyć, prawda ?
 
A

alfabeta11

Guest
Rejestr też możesz ccleanerem przeczyścić. Krzywda mu się nie stanie.
Co do tego uruchamiania zawsze delty, zobacz we właściwościach skrótu, którym uruchamiasz przeglądarkę czy nie jest on czasem zmodyfikowany. To też może trochę napsuć.
 
M

MacaN

Guest
Jak zmodyfikowany ?

Nie sądzę, by była to wina skrótu - we wszystkich przeglądarkach występuje ta delta. Nawet zresetowanie przeglądarki nic nie dało :/ przeskanowałem wszystkim czym się da, kilka razy już odinstalowałem program, który bierze się nie wiadomo skąd " find right " // może to mieć związek z moim antywirusem ? Teraz wyłączyłem ochronę stron www, by móc się swobodnie poruszać po internecie, z włączoną ochroną jest to niemożliwe. Mam avasta.
 
C

Czart

Guest
Adwcleaner - ten program powinien rozwiązać problem. Link jest powyżej.
 
M

MacaN

Guest
Dzięki Panowie, na razie wszystko śmiga jak należy :) Adwcleaner dał radę.
 
Do góry