Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Jak sobie radzić ze zniszczonymi włosami?

zniszczone włosy pomoc problemy z włosami

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 weloveallah

weloveallah

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 luty 2014 - 20:49

Cześć. mam mały problem odnośnie zniszczonych włosów. często mi wypadają, są takie puszate , i rozdwojone. (jeśli chodzi o farbowanie, to zrobiłam to na nich raz może 2 razy . ogólnie używam tylko szamponów koloryzujących do paru myć i nie używam ich częśto, bardzo rzadko suszę, tylko wtedy gdy muszę, prostuję je też rzadko) . a mimo wszystko są zniszczone, używam szamponu schauma szampon odbudowujący z koenzymem Q10, polecili mi go w sklepie i znajomi, ale mimo to nie pomaga. doradzicie mi coś dobrego.?

• 0

#2 Wolfy

Wolfy

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 475 postów

Napisano 23 luty 2014 - 23:16

http://www.forumowis...ywki-do-włosów/

http://www.forumowis...puszyste-włosy/

2 tematy i dużo propozycji. Wiesz ciężko jest doradzić, bo każda z nas ma inne włosy i inne kosmetyki działają (chociaż większość to i tak pic na wodę). Od siebie polecam jedwab, odżywkę Jantar i kosmetyki z olejkiem arganowym.

• 0

#3 rycha

rycha

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 luty 2014 - 13:20

jedwab przetłuszcza włosy strasznie, może to nie kwestia kosmetyków a złej diety i braku minerałów?

spróbuj sobie sok z czarnej rzepy, w razie czego takowy jest na naturala.pl tani i napisane jak używać. jak to nie wyjdzie to powinnaś zrobić sobie badanie krwi :P

• 0

#4 tajemnicza:)

tajemnicza:)

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 80 postów

Napisano 24 luty 2014 - 21:14

Jeśli chodzi o rozdwojone końcówki to dobrze byłoby je podciąć. Na słabe włosy bardzo dobra jest Skrzypowita, tylko trzeba zażywać przez dłuższy czas żeby były efekty.

• 0

#5 amarantowa

amarantowa

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 24 luty 2014 - 21:24

Aż nie wierzę, że nie wypowiedziała się żadna włosomaniaczka jeszcze :)

Wyrzuć jedwab i wszystkie tego typu "ulepszacze", które sprawiają, iż włosy wyglądają na "zdrowe".

Nie będę się rozpisywała na ten temat bo chyba bym nie skończyła do rana :P

Po prostu podsyłam link jak dbać o włosy. Przy trzymaniu się pewnych zasad naprawdę można sobie piękne, zdrowe kłaki wyhodować :)
Zamiast używać silikonu, który oblepia nam włos lepiej go zamienić na olejowanie. Najpierw jednak trzeba spłukać całe te dziadostwo z głowy szamponem z SLS (później jednak lepiej go unikać).
Troszkę lekturki kobitki przed Wami: http://www.blondhaircare.com/ 

• 0

#6 kolo.ratunkowe

kolo.ratunkowe

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 86 postów

Napisano 08 marzec 2014 - 14:46

Cześć. mam mały problem odnośnie zniszczonych włosów. często mi wypadają, są takie puszate , i rozdwojone. (jeśli chodzi o farbowanie, to zrobiłam to na nich raz może 2 razy . ogólnie używam tylko szamponów koloryzujących do paru myć i nie używam ich częśto, bardzo rzadko suszę, tylko wtedy gdy muszę, prostuję je też rzadko) . a mimo wszystko są zniszczone, używam szamponu schauma szampon odbudowujący z koenzymem Q10, polecili mi go w sklepie i znajomi, ale mimo to nie pomaga. doradzicie mi coś dobrego.?

a stosujesz odżywkę, maskę? radziłabym to robić po każdym myciu. Najlepiej wybrać szampon i odżywkę z tej samej linii by pielęgnacja była skuteczna. Zrezygnuj z szamponu zawierającego parabeny- żeby dodatkowo nie obciążać włosów.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Guest_Jula92_*

Guest_Jula92_*
  • Goście

Napisano 09 marzec 2014 - 23:37

Mi mama mojego chłopaka polecała naftę kosmetyczną do włosów, podobno daje świetne efekty, ale ja jeszcze nie próbowałam, bo trochę się obawiam :D I słyszałam że olejek arganowy dobrze się sprawdza przy pielęgnacji zniszczonych włosów...

• 0

#8 Guest_jessi_ca_*

Guest_jessi_ca_*
  • Goście

Napisano 13 marzec 2014 - 18:12

polecam maseczki z biowaxu, tam maja rozne maseczki na rozne przypadlosci zwiazane z wlosami, mozesz np. uzywac maseczki do wlosow suchych. chociaz ja uzywalam maseczki na wypadajace wlosy a i tak dzieki temu wlosy staly sie bardziej nawilzone blyszczace i miekkie :)  wiec same plusy :)

• 0

#9 candice90

candice90

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 287 postów

Napisano 13 marzec 2014 - 21:00

polecam maseczki z biowaxu, tam maja rozne maseczki na rozne przypadlosci zwiazane z wlosami, mozesz np. uzywac maseczki do wlosow suchych. chociaz ja uzywalam maseczki na wypadajace wlosy a i tak dzieki temu wlosy staly sie bardziej nawilzone blyszczace i miekkie :)  wiec same plusy :)

tak, te z biowaxu faktycznie są dobre. ja polecam ttez domowe zabiegi czyli np. maseczka z żołtek jaj. bardzo odżywia wlosy :)

• 0

#10 Mangolia

Mangolia

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 256 postów

Napisano 28 marzec 2014 - 23:54

tak, te z biowaxu faktycznie są dobre. ja polecam ttez domowe zabiegi czyli np. maseczka z żołtek jaj. bardzo odżywia wlosy :)

Też polecam, szczególnie tą do włosów suchych. I ważna kwestia, przy mocno przesuszonych włosach można trzymać ją na włosach trochę dłużej niż pół godziny. Efekt będzie jeszcze lepszy.

• 0

#11 Guest_Jula92_*

Guest_Jula92_*
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2014 - 13:32

A jak się robie taką maseczkę z żółtek jaj?;) i naprawdę jest skuteczna? bo pierwszy raz slysze o czymś takim:D Ja z maseczek lubię bielendy, np. Błoto do włosów, z serii spa Afyka, albo odżywki takie w sprayu Gliss Kur czy jakoś tak:)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 candice90

candice90

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 287 postów

Napisano 20 kwiecień 2014 - 19:40

juz ktorys raz czytam o maseczce z jajka i olejku rycynowego,. rowniez chetnei poznam przepis :)

• 0

#13 amarantowa

amarantowa

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 20 kwiecień 2014 - 19:47

juz ktorys raz czytam o maseczce z jajka i olejku rycynowego,. rowniez chetnei poznam przepis :)

nie ma przepisu :)
stosujesz wedle uznania. Ja bardzo lubię olejować włosy więc sporo bym olejku dała.
Jeżeli jesteś blondynką to na jajko uważaj bo żółkną przy parokrotnym stosowaniu.
Polecam oliwę z oliwek .
Zostaw na 2 godz aby włosy wypiły jak najwięcej, umyj je 2 razy szamponem i nanieś odżywkę bez silikonów bądź właśnie maskę biowax 

• 0

#14 Primawera

Primawera

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 804 postów

Napisano 21 kwiecień 2014 - 20:16

Nie ryzykowałabym eksperymentów z białkiem.  :)  

Maseczkę robi się z żółtka, kilku kropli olejku rycynowego i kilku kropli soku z cytryny.  Jednak nie dla wszystkich rodzajów włosów jest to odpowiednia kuracja, ponieważ olejek wbrew pozorom może włosy wysuszać, a zapach olejku zniechęcać.  Dlatego dla zniszczonych włosów  polecam ampułki kreatynowe do regeneracji włosów.

• 0

#15 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 944 postów

Napisano 02 maj 2014 - 19:42

Do regeneracji świetnie się też sprawdza maska z Phenome. Bardzo poprawiła mi się kondycja włosów odkąd jej używam. W składzie ma wody roślinne, proteiny z pszenicy, buriti, shea, goja, jojoba, olej migdałowy i kokosowy, owoce noni i rumianek. Jeśli chodzi o efekty to widać je z użycia na użycie praktycznie od pierwszego razu. Naprawdę świetna maska.

57035_250.jpg

Użytkownik samba_mamba edytował ten post 02 maj 2014 - 19:43

• 0

#16 Guest_Dorka123_*

Guest_Dorka123_*
  • Goście

Napisano 22 maj 2014 - 18:35

Czytałam kiedyś dobre opinie o niej na jakimś blogu, ale w końcu się nie zdecydowałam. Teraz niedawno znalazłam to: http://fashionmuggin...head-in-heaven/ Ty też mówisz, że warto? Teraz to już muszę kupić przy okazji najbliższych zakupów. Jak często stosujesz? Jest wydajna? Na ile wystarcza jedno opakowanie?

• 0

#17 ropucha_89

ropucha_89

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 22 maj 2014 - 19:40

Przede wszystkim olejowanie włosów - niekoniecznie olejem rycynowym ale np. kokosowym, oliwą z oliwek, arganowym, z dziurawca a nawet zwykłym - kuchennym.

• 0

#18 Guest_maalamy_*

Guest_maalamy_*
  • Goście

Napisano 23 maj 2014 - 20:13

spróbuj jakiś odżywek, ale uważaj z nimi jak masz włosy przetłuszczające się, jeśli to nie pomoże to może spróbuj jakiś preparat ze skrzypem sobie kupić?

• 0

#19 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 944 postów

Napisano 25 maj 2014 - 08:01

Zdecydowanie warto - efekty widać w zasadzie od pierwszego użycia. Włosy stają gładsze, wraca im połysk i witalność. Jeśli chodzi o wydajność, to jest ona mocnym atutem tej maski. Ja jeszcze nie skończyłam pierwszego opakowania, a mam ją już jakiś czas i nakładałam kilka razy. Nie trzeba jej wiele, bo dość łatwo się rozprowadza na włoskach.

Użytkownik samba_mamba edytował ten post 25 maj 2014 - 08:01

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 aifoza

aifoza

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisano 27 maj 2014 - 20:56

Skrzyp polny dobrze działa na włosy, cystyna również, mi pomogło. Odżywki i szampony średnie przynosiły efekty.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zniszczone, włosy, pomoc, problemy z włosami

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0