Tłusty czwartek

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
W tym roku 27 lutego będzie Tłusty Czwartek, dzień pączków i faworków. Czy macie swoje sprawdzone przepisy na te przysmaki. :)

paczki_H3.jpg



Zaproponuję wam łatwe i szybkie w przygotowaniu mini pączki.

p%C4%85czki2.jpg


[SIZE=12pt]200 g. serka waniliowego homogenizowanego[/SIZE]
[SIZE=12pt]2 jajka[/SIZE]
[SIZE=12pt]1 szklanka mąki [/SIZE]
[SIZE=12pt]1 łyżeczka proszku do pieczenia[/SIZE]
[SIZE=12pt]2łyżki cukru pudru[/SIZE]
[SIZE=12pt]kilka kropli aromatu pomarańczowego[/SIZE]


[SIZE=12pt]olej do smażenia[/SIZE]

Serek przekładamy do miski, wbijamy jajka i dokładnie mieszamy. Dodajemy mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i cukrem pudrem. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy. Małą łyżeczką nakładamy porcje ciasta na rozgrzany olej i smażymy do uzyskania złotego koloru. Po usmażeniu pączusie wyciągamy na papierowy ręcznik, aby odsączyć jego nadmiar. Posypujemy cukrem pudrem.

fotka gotuj z rodzinką.
 

amarantowa

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
130
Punkty reakcji
2
Narobiłaś mi apetytu :p
Ja to ze słodkości to ostatnio robię jedynie babeczki.
Ale z tej okazji muszę przejechać się do mojej babci, która robi domowe pączki najlepsze :)
Aż chyba cyknę fotkę bo niestety pączusia nie prześle :)
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
amarantowa napisał:
Ale z tej okazji muszę przejechać się do mojej babci, która robi domowe pączki najlepsze :)
Aż chyba cyknę fotkę bo niestety pączusia nie prześle
Amarantowa, może babcia zdradzi Ci przepis na pączusie i przy okazji nas nauczysz :)



Bez nadzienia ? :(
Coś za coś. Pączusie są łatwe do wykonania i szybko się je robi. Można je nadziewać po upieczeniu, ale bez tego są smaczne.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
U mnie zawsze na Tłusty Czwartek robi się te pączki z serka homogenizowanego, mimo, że są bez nadzienia, to są pyszne, warto skosztować :) Oczywiście oprócz tego pojawiają się faworki i zwykłe, kupne pączki.
Jeszcze tylko 3 dni! ^_^
 

amarantowa

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
130
Punkty reakcji
2
9macan5 napisał:
Bez nadzienia ? :(
Jak robisz placuszek to kładziesz na nim troszkę marmolady i go zawijasz bądź po upieczeniu nadziewasz : ) Nic trudnego.

Primawera napisał:
Ale z tej okazji muszę przejechać się do mojej babci, która robi domowe pączki najlepsze :)
Aż chyba cyknę fotkę bo niestety pączusia nie prześle
Amarantowa, może babcia zdradzi Ci przepis na pączusie i przy okazji nas nauczysz :)



Bez nadzienia ? :(
Coś za coś. Pączusie są łatwe do wykonania i szybko się je robi. Można je nadziewać po upieczeniu, ale bez tego są smaczne.



Nie wiem czy mi zdradzi ten sekret : P
A na poważnie to najzwyczajniej w świecie nie chciałoby mi się ich robić bo pół dnia nie moje : (
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
To jeszcze jedna propozycja, zamiast prawdziwych pączków. :)

OPONKI

500g białego sera
3 jajka
3 łyżki śmietany
3 łyżki cukru
1 op cukru wanilinowego
1 lyżeczka sody oczyszczonej
2-3 szkl mąki pszennej

oponki9-295x295.jpg


Wszystko zagniatamy na stolnicy, ciasto powinno być miękkie, nie powinno się lepić. Wałkujemy na ok. 0,3 cm, jeśli trzeba podsypujemy mąką. Wycinamy kółka szklanką i otworek małym kieliszkiem.
Wrzucamy na rozgrzany olej i smażymy ok. 1,5 minuty na każdej stronie - powinny się ładnie zarumienić. Przekładamy na talerz wyłożony ręcznikami papierowymi, potem na kolejnym talerzu posypujemy cukrem pudrem .



amarantowa napisał:
A na poważnie to najzwyczajniej w świecie nie chciałoby mi się ich robić bo pół dnia nie moje
Tez mnie to zniechęca, ale moze kiedyś sie zdecyduję. :)
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Jak zobaczyłem oponki to mnie wątroba zaczęła boleć :p
Wypowiem się jako niedoświadczony kucharz. Jak do ciasta doda się trochę rumu to tak strasznie nie piją oleju i są lżejsze :)


Jak nadzienie to tylko marmolada różana i dodana po usmażeniu.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Do pączków to rac
grzechuu1990 napisał:
Wypowiem się jako niedoświadczony kucharz. Jak do ciasta doda się trochę rumu to tak strasznie nie piją oleju i są lżejsze
Do ciasta to raczej spirytus, a rumem można popić. :)
 

amarantowa

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
130
Punkty reakcji
2
Primawera napisał:
Do pączków to rac

Wypowiem się jako niedoświadczony kucharz. Jak do ciasta doda się trochę rumu to tak strasznie nie piją oleju i są lżejsze
Do ciasta to raczej spirytus, a rumem można popić. :)
O mamo... jakie trunki wymyślacie. Rum srum do popicia.
Z okazji, że tłusty czwartek proponuje popić kalorycznym piwem :)
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Taka drobna rada - gdy wyrobimy ciasto warto dodać łyżkę spirytusu i ponownie wyrobić ciasto. Tyczy się to i pączków i faworków.. Po co? Po to by nasze wypieki nie chłonęły tłuszczu, alkohol go wypiera :) taka rada od mej babci :)
 

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
nie z tej ziemi
Ja robię do pracy donaty, bo obiecałam, że w tym roku będzie kolorowa niespodzianka :D
Kupiłam już lukier i posypkę dr. oetkera.

p2210295_1.jpg
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Zrobiłam dzisiaj mini - pączki, ale zamiast na oleju smażyłam na smalcu i wyszły zbyt ciężkie i szybko się rumieniły.
Dlatego doradzam wszystkim olej.
 
M

MacaN

Guest
Ja już dziś zjadłem coś, co było przygotowane na jutro, takie kulki, które były smażone z oponkami :) Nie podam przepisu, bo go nie znam, ale nadal marudzę na brak nadzienia :( Choć to zawsze coś dobrego :D
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
9macan5 napisał:
Ja już dziś zjadłem coś, co było przygotowane na jutro, takie kulki, które były smażone z oponkami :) Nie podam przepisu, bo go nie znam, ale nadal marudzę na brak nadzienia :( Choć to zawsze coś dobrego :D
Te kulki to chyba środki z oponek :) Można zrobic nadzienie z dżemu, którym napełnia się usmażone pączki przy pomocy rekawa i koncówki do dekoracji tortów.

bomboloni_4.jpg
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
9macan5 napisał:
To właśnie zwie się pączkiem :D

Ja dziś na rozgrzewkę zjadłem jednego, na jutro do pracy przygotowałem sobie już dwa ii myślę, że na tym zakończy się tłustość jutrzejszego czwartku :D
 
M

MacaN

Guest
grzechuu1990 napisał:
To właśnie zwie się pączkiem
Niee, no może takie miniaturowe :p To rzeczywiście były środki z oponek ;)

Ja się pączków chyba nie doczekam, chyba, że kupię je w sklepie :( Ale za to będą faworki i oponki. Planuję wsunąć kilkadziesiąt ( a potem wszystko spalić na drążku :D )
 
Do góry