Stare telefony - co z nimi zrobić ?

Mcnulty

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2014
Posty
26
Punkty reakcji
1
Wydaje mi się że starych złomów których nie potrzebuję i nie opłaca się ich wystawiać na sprzedaż nie mogę ot tak wyrzucić do śmieci , racja ?
To co z nimi zrobić ? Szukać w okolicy jakiegoś punktu który zbiera takie elektroniczne rupiecie ? A jeśli w pobliżu nic takiego nie ma ?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Ja mam w domu całe pudełko starych telefonów. Trzymam je trochę z sentymentu, czasami używam części zamiennych lub w razi awarii smartfona biorę jako telefon zastępczy.
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Z tego co mi wiadomo są takie punkty. Niektóre strony internetowe też skupują.
 

Mcnulty

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2014
Posty
26
Punkty reakcji
1
Na jednej ze stron sprawdzałem , jak wpisałem model to wyskoczyło że nawet nie są w stanie zaproponować ceny dlatego szkoda zachodu . Mam tylko dwie sztuki do wyrzucenia no a z tym punktem jeśli będzie oddalony 50 czy 100km ode mnie to też bez sensu żeby jechać specjalnie z tym.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Włożyć do szuflady i czekać na III wojnę światową :) Podobno się przydadzą :)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Po zapewnieniu zasilania (baterie) i połączeniu przewodami można przez te aparaty rozmawiać na sporą odległość. A jeśli zdobędziemy łącznicę (centralkę telefoniczną) możemy mieć sieć z blisko mieszkającymi znajomymi.
Bez podsłuchu i dodatkowych kosztów za pośrednictwo!

Po IIWŚ przyjechał do PRL Amerykanin. Na dworcu usłyszał gromki głos z budki: - Halo czy to Kraków?!
- Czemu on tak krzyczy? - spytał Amerykanin.
- Chce rozmawiać z Krakowem, a to daleko - usłyszał informację.
- To nie może telefonicznie? - zdziwił się imperialista
 
Do góry