Jakie soki uważacie za zdrowe?

sadownik

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam, jakie soki uważacie za zdrowe? Jakie lubicie smaki?
 

sayto

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2011
Posty
70
Punkty reakcji
6
Wiek
49
Miasto
Warszawa
Sok pomidorowy, jeden z najzdrowszych i jednocześnie jeden z najlepszych obok kiszonej kapusty środków na kaca :D
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Marchewkowy , jabłkowy , pomarańczowy. Na warzywne , chyba się nigdy nie odważe . :D
 

Mcnulty

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2014
Posty
26
Punkty reakcji
1
Zdrowy sok to taki który sobie sam wyciśniesz że świeżego owocu :tongue:
 

sadownik

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
Liczyłem raczej na jakieś konkretne nazwy. Ja lubię te z oleofarmu, sok z aloesu, rokitnika albo granatu. Robienie soku samemu, jest zbyt czasochłonne, wyciskaniem soku, mycie sokowirówki, i robieniem pół godziny, małej szklanki soku... Ale jakby ktoś zrobił, możecie mi przesłać, chętnie wypije :)) Tych w marketach nie kupuje, bo są sztuczne, zatem zostają mi zakupy w eko sklepach, aptekach, albo przez internet.
 

mcwl

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Picie pasteryzowanego soku jest jak jedzenie roztopionych lodów...

Pasteryzacja niszczy składniki odżywcze. A chyba po to pijesz sok, żeby wyciągnąć z tego jakieś korzyści?

Jak sokowirówka zabiera Ci za dużo czasu spróbuj soków robionych blenderem:

1. Dodaj trochę zieleniny: młody szpinak, jarmuż lub inne
2. Dolej trochę wody i zmiksuj
3. Dodaj kawałki banana, jabłek, truskawek, malin czy czegokolwiek zapragniesz

Rezultat - najzdrowszy sok jaki możesz sobie wymarzyć, do zrobienia w 2 minuty, mający przyjemny słodki posmak. Szybko się trawi - składniki odżywcze niemal natychmiast trafiają do krwi.

A szklankę i pojemnik od blendera po wypiciu opłukasz wodą i już...

...Nie ma za co.
 

sadownik

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
Mcw, łatwo się piszę,' raz, dwa, trzy, jeszcze tylko opłukać i gotowe.' Muszę mieć składniki - marchewki nie lubię, po soku z jabłek mam zgagę - i teraz codziennie będę szukał, gdzieś po targowiskach aloesu i się głowił jak z tego zrobić sok...? Dobra, ja już nic nie piszę, bo wyjdzie na to, że zarejestrowałem się na forum, żeby sobie ponarzekać :)
A jakie pijecie, z takich co się kupuje już gotowe? No ja znam tylko te z firmy oleofarm, i chyba tyle. Piszcie co znacie, podzielcie się :)
 

mcwl

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
@sadownik: to może kupuj sobie soki Marwit (0,25l), lub ich bardziej ekonomiczną wersję Witmar(0,5l).

Niepasteryzowane, prawie tak samo odżywcze jak świeżo wyciskane. Cała gama smaków - od jabłek i pomarańczy, ananasów, grejpfrutów, winogron, po marchew i buraki :)
 

sadownik

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
mcwl napisał:
@sadownik: to może kupuj sobie soki Marwit (0,25l), lub ich bardziej ekonomiczną wersję Witmar(0,5l).

Niepasteryzowane, prawie tak samo odżywcze jak świeżo wyciskane. Cała gama smaków - od jabłek i pomarańczy, ananasów, grejpfrutów, winogron, po marchew i buraki :)
Te też znam, i nie wiem sam czemu, nie przepadam za nimi.
 

sadownik

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
Eh, widzę, że temat się niestety wyczerpał :( Jakby ktoś, coś - piszcie, ja tu zaglądam :)
 

Magic_Ina

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
A co powiecie na temat soku z rokitnika? Podobno zawiera 10x tyle wit. C co pomarańcze, 4x tyle wit. E co olej słonecznikowy i 3 x więcej wit. A niż marchewka.
 

Magic_Ina

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Przypadł mi do gustu sok z rokitnika. Moja koleżanka pije codziennie sok z marchewki i nawet sama go robi, ale rokitnik jeszcze lepiej wpływa na skórę, włosy i paznokcie. Sama go raczej nie zrobię, ale do kupionego dolewam 3/4 wody.
 

basiaO

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Moim fawolytem jest sok pomarańczowy świeżowyciskany
 

Anulka00

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2014
Posty
17
Punkty reakcji
2
Polecam marchwiowo-jabłkowy oraz pomaranczowy. Witaminy zawarte w naturalnych sokach i owocach są dużo lepiej przyswajalne
 

Iza234

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2014
Posty
19
Punkty reakcji
0
ja do sokowirówki wzrucam wszystko co mam pod ręką : :). Najbardziej wartościowe sa soki warzywne. Moje nowe odkrycie to sok z buraka z jabłkiem :)
 

fokus32

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
również sokowirówka stała się moim sprzymierzeńcem ale również kupuję gotowe soki tylko takie które nie zawierają konserwantów i substancji dosładzających. Ostatnio kupiłem sok z granata Grante, smak bombowy i ile cennych witamin, no i wiadomo eliksir miłości.
 

Krystian_89

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2016
Posty
16
Punkty reakcji
2
Ja sobie często sam wyciskam soki. Najlepszy jest z pomarańczy do którego wrzucam jeszcze imbir. Natomiast warzywne zdecydowanie out ;-p
 
Do góry