Beznadziejna praca, chcę się zwolnić ale....

paaniprezess

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam, od kilku dni pracuje w sieciówce cropp. Miałam zupełnie inne wyobrażenia o tej posadzie. Kierowniczka uciążliwa, ciągle niezadowolona jak twierdzi za mały obrót. Ekipa tzn koleżanki bardzo w porządku lecz nie dam sobą pomiatać. Jestem zatrudniona na umowe zlecenie. Chce się zwolnić lecz pytanie czy tego samego dnia kierowniczka rozliczy się ze mną?

Witam, od kilku dni pracuje w sieciówce. Nie mogę wytrzymać kierowniczka straszna. Pracuje na umowe zlecenie. Czy kierowniczka rozliczy się ze mną od razu?
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Na ile czasu podpisałaś ta umowę?
Warto poczytać przepisy:
Art. 746. § 1. Dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania zlecenia; w razie odpłatnego zlecenia obowiązany jest uiścić przyjmującemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadającą jego dotychczasowym czynnościom, a jeżeli wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, powinien także naprawić szkodę.
§ 2. Przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę.
§ 3. Nie można zrzec się z góry uprawnienia do wypowiedzenia zlecenia z ważnych powodów
Najlepiej dogadaj się z kierowniczką i rozwiąż umowę za porozumieniem stron. Wtedy powinna Ci wypłacić wynagrodzenie za ten przepracowany okres.
 

paaniprezess

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Kierowniczka jeszcze nie podpisywala ze mną umowy. Ma to nastąpić jutro. Ponieważ musiała wysłać moje dane do siedziby firmy aby przysłali umowę.
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Ja nie jestem doradcą. Myślę tylko, że jeśli nie masz jeszcze umowy to z rozwiązaniem jej nie będzie problemu. Po prostu jej nie podpiszesz jutro. Jeśli masz kierowniczkę fair to Ci zapłaci za te przepracowane dni i na tym się skończy. Jeśli nie, to możesz nie odzyskać tych pieniędzy bo nie ma umowy, nie było pracy. Pracowałaś "na czarno". Tylko, że tego nie jestem pewna, może jednak jakoś by się dało odzyskać te pieniądze. Tylko czy wtedy warto ciągać się z tym jeśli pracowałaś kilka dni to pewnie nie byłaby to wielka kwota.
Innym sposobem jest po prostu przepracowanie do końca umowy, którą dostaniesz a kolejnych już nie podpisywać. Umowa pewnie będzie na miesiąc bo tak to jest z umowami na zlecenie zazwyczaj.
 

amarantowa

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
130
Punkty reakcji
2
Ja zerwałam umowę tego typu. Może podpisz ją najpierw i dopiero powiedz, że rezygnujesz. W takim wypadku tylko premia uznaniowa przepada a za te dni normalnie musi Ci wypłacić pieniądze do dnia, który jest na umowie.
Ale jeżeli chodzi o takie sklepy to i bez umowy powinna normalnie zapłacić bo za duże ryzyko ponoszą przez ten czas gdy pracujesz na czarno.
Z kierownikami niestety często są problemy.
 
Do góry