Nazwy zespołów muzycznych - jak napisać prezentację?

Sfdpker

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Witam.

Coraz bliżej matura a ja nie mam pojęcia w jaki sposób zrobić prezentację na temat "Nazwy zespołów muzycznych. Omów je pod względem semantycznym, słowotwórczym i etymologicznym. Jeśli mielibyście jakieś pomysły w jaki sposób to napisać, to byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.
 

rzokien

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
62
Punkty reakcji
13
Może zaproponuję kilka nazw:

ATB (chociaż to akurat nie jest zespół ale chyba też może zostać użyte)
52Dębiec
Coldplay
U2
R.E.M
BAJM
 

Sfdpker

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Nazwy to już mam wybrane tylko chodzi mi o to jak to napisać aby dobrze wyglądało i było na temat.
 

rzokien

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
62
Punkty reakcji
13
No to jak masz nazwy to jedziesz po kolei: pierwsza nazwa - omawiasz pod względem semantycznym, słowotwórczym i etymologicznym na końcu. Później dajesz krótkie podsumowanie dla tej nazwy. Następnie reszta. Na sam koniec omawiasz cech wspólne, co je różni, czym kierują się ludzie tworząc nazwy itd. Wielkiej filozofii w tym nie ma.
 

Sfdpker

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
No jeśli to tak może wyglądać no to raczej nie ma, dziękuje za pomoc :) .
 

Sfdpker

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Sorki, że odświeżam ale jednak pojawił się problem, nazwy mogą być tylko polskie. Musiałem wszystko robić na nowo i to z pośpiechem bo zaraz miałem ostatni termin na oddanie bibliografii. Dzisiaj miałem się zabrać za pisanie tego co chcę powiedzieć i napisałem wstęp do pracy, ale nie mam pojęcia jak dokładnie mają wyglądać te opisy nazw. Nie jestem zbyt dobry z polskiego, i nawet jest mi dość ciężko zrozumieć dokładnie o co chodzi w semantyce i etymologii. Proszę o jakieś rady, najlepiej na przykładach. Z góry dziękuję.
 
Do góry