Drugie STUDIA-pytania

cupsi

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Na wstępię chciałbym serdecznie powitać wszystkich forumowiczów:)
Moi drodzy kończę obecnie studia inżynierskie, jednak od zawszę ciągneło mnie do rzeczy związanych z architekturą.
To zamiłowanie przyczyniło się do zrodzenia pomysłu, abym zaczął drugie studie po ukończeniu tych, których teraz robię:)
Moje pytanie jest następujące, ponieważ słyszałem różne rzeczy na temat punktów ECTS na studiach stacjonarnych dla tego chciałbym aby jakaś kompetentna osoba wyjasniła mi pewną sytuację :) Mianowicie, jeśli mam wykorzystane swoje punkty ECTS z pierwszego kierunku to jak wygląda sytuacja z płaceniem za punkty ECTS załóżmy gdybym się dostał ponownie na studia stacjonarne ale na kierunek Architektura? Mam również jeszcze jedno pytanie na , które mam nadzieję że znajdzie się osoba, któa mi odpowie na moje pytanie:) Na studiach nie stacjonarnym (zaocznych) nie interesują mnie punkty ECTS z pierwszego kierunku studiów tylko stawka za semestr rację mam ?:)
Serdecznie pozdrawiam:)
 

reniferbd

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2008
Posty
29
Punkty reakcji
0
Stawka za 1 ECTS jest ustalana przez uczelnię. Tak więc idziesz teraz na architekturę i masz pierwszy semestr i chyba 30 punktów do wykorzystywania. Jeżeli żaden przedmiot się ci nie pokrywa płacisz za całe 30 punktów, a jak jakiś możesz przepisać to odpowiednio mniej punktów. powiedzmy że 1 ECTS kosztuje 200zł (stawka chyba z SGH), wiec za semestr płacisz 6000zł, potem za kolejny itd aż do zakończenia licencjatu.

A co do studiów zaocznych to tak, wtedy interesuje ciebie tylko odgórna stawka za semestr :)

Ale generalnie zaoczne odradzam, chyba że miałbyś pracę, bardzo okrojona liczba godzin i ludzie, którzy "płacą i chcą papierek".
 
Do góry