Dziwne Postrzeganie Świata

Funky21

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam. 7 lat temu spadła mi na budowie cegła na głowę, nie centralnie, lecz zahaczyła ostrym rogiem o lewą stronę czaszki, powodując rozcięcie tak, że krew zalała całą głowę. Poza tym rana szybko się zagoiła i nie była głęboka, jednak 2 tyg. później będąc w lesie znikąd pojawiło się to dziwne postrzeganie świata. Wzrok mam bardzo dobry, widzę ostro z każdej odległości, ale mam wrażenie, że ruchy gałki ocznej nie są idealnie płynne. Jest to uczucie trudne do opisania, tak jakby ciśnienie wewnątrz czaszki powodowało jakieś mikrodrgania, uniemożliwiało ten łagodny i spokojny ruch oczu i normalny sposób widzenia.

Głowa niegdy mnie nie boli, no może raz na rok, a lekarz zdiagnozował padaczkę pourazową, a nigdy żadnego ataku nie miałem. Proszę o odpowiedź.


Zapomniałem dodać. Często gdy naglę wstaję to ciśnienie jakby wzrasta powodując ciemność przed oczami na 2 sekundy, nagły spadek energii. Kilka razy tak miałem, że nawet upadłem. Trochę jak nagłe omdlenie.


Kolejną ważną rzeczą jest, że jak patrzę w jeden, daleko oddalony punkt np. siedząc, stojąc w kościele robię się senny i osłabiony.
 
A

alfabeta11

Guest
Witam!
Nie odpowiem na całość ale mogę się wypowiedzieć odnośnie tego wstawania. Ta przypadłość to zaburzenia błędnika (chyba się to nazywało hipotomia ortostatyczna czy jakoś tak). Kwestia tego, że płyny w błędniku przy wstawaniu przepływają zbyt wolno przez co są te zaburzenia równowagi i ciemność. Cierpię na to samo. Tego się nie wyleczy. Trzeba nauczyć się z tym żyć. Wystarczy troszkę wolniej wstawać i będzie dobrze. Ciemność zniknie i nie będzie upadków ;)
Pozdrawiam,
alfa
 
Do góry