Chodakowska i jej dziwny fenomen

Luja

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wszystkie moje koleżanki wręcz oszalały na temacie diety i ćwiczeń z Chodakowską. A ja uważam, że wystarczy tylko zdrowo się odżywiać bez katorżniczych diet i głodówek, ruch oczywiście jeszcze nikomu nie zaszkodził ale żeby od razu wykupywać wszystkie książki i płyty z ćwiczeniami Pani Chodakowskiej to już przesada. Ameryki z tymi ćwiczeniami nie odkryła od dawna wiadomo, że ruch to zdrowie, a zestawów ćwiczenie jest mnóstwo. Wszyscy ćwiczą z Chodakowską bo to akurat jest na Topie, zupełnie nie rozumiem tego fenomenu. We wszystkim ważny jest umiar, nie trzeba nikomu nic na siłę udowadniać, jeden schudnie szybciej przy mniejszym nakładzie wysiłku inny będzie potrzebował więcej czasu. A obecnie to jakiś wyścig kto prędzej schudnie z Chodakowską.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Jezeli ci ludzie robia to dzieki Pani Chodakowskiej a bez tego by tego nie robili to chyba dobrze?

Moze to moda, "trendy" i inne takie ale w efekcie ludzie robia cos pozytecznego. Wiec nie powinnas byc taka surowa :)

Lepiej jak "cwicza z Chodakowska" niz jakby nie mieli cwiczyc wogole...
 

Token

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2013
Posty
22
Punkty reakcji
0
Chodakowska zdecydowanie ruszyla Polske z kanapy:) Dziewczyny cwicza, kupuja ksiazki, plyty I chudna (ja tez powinnam:)) I sa zadowolone a Pani Chodakowska zyskala na popularnosci, zwieksza rozmiar konta, ustawila sie na tyle dobrze ze byla wstanie scignac meza na stale do Polski (to jej wypowiedz w jednym z wywiadow w TV) umowili sie tak: dali sobie rok ona w Polsce on w Grecji, po roku kto bedzie mial lepsza sytuacje I pole do popisu sciaga tam druga polowke I Ewa wygrala takze zamieszkali w Polsce. Reasumujac w tym przypadku wilk syty I owca cala. Pani Ewa odniosla sukces a dziewczyny pieknieja a to chyba pozytywne wydarzenia. Cwiczylam 3 mc I naprawde widac efekty tyle tylko ze brak kompletny czasu uwiazal mnie I chyba cos zle robilam bo po 3 mc nie moglam chodzic przez jakis czas ze wzgledu na okropny bol kolana, chyba cos nadciagnelam. Za jakis czas now zaczne cwiczyc a w grupie razniej, tyle dziewczyn cwiczy mozna pogadac o tym samym wymienic sie spostrzezeniami czy wynikami I to jest chyba ten fenomen.
 

krainaOz

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2014
Posty
4
Punkty reakcji
1
Ja też postanowiłam trochę schudnąć więc sięgnęłam po ćwiczenia Chodakowskiej i wiecie co naprawdę są tego widoczne efekt. Oczywiście muszę jeszcze poćwiczyć nad systematycznością i osiągnę zamierzone rezultaty. Jeśli chodzi o fenomen Chodakowskiej to dobrze, że pojawiła się na rynku polskim ze swoimi ćwiczeniami przynajmniej, niektóre leniuchy podniosły się z kanapy, zmobilizowała do ruchu dużą część kobiet, nie ważne z jakiego powodu zaczęły ćwiczyć ważne, że w ogóle :)
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Jej fenomen polega na dwóch rzeczach: po pierwsze, faktycznie widać efekty po jej ćwiczeniach a po drugie ona sama potrafi zmotywować. I nie obiecuje szybkich i łatwych efektów, tylko ostrzega, że to musi być działanie długofalowe
 

dizzie

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Nie jestem jej wielką fanką, ale doceniam fenomen. Może ma jakieś dziwne podejście do tych swoich fanek - te ciągłe kochane, może zbyt nachalnie się lansuje, ale jest skuteczna - ludziom zaczyna się chcieć, ruszać z miejsca, skupić na zdrowej diecie. Czy to w końcu nie jest najważniejsze? Niech sobie będzie jaka jest.
 

angie98

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2013
Posty
32
Punkty reakcji
0
Nie chcę nic mówić, ale przez panią Ewę Chodakowską i jej niby "cudownymi" ćwiczeniami miałam problemy z nogą. Do tej pory nie mogę ćwiczyć. Po drugie: jest spór, że Ewa Chodakowska nie ma ukończonej szkoły (kierunku AWF) tylko jakiś niby kurs fitness, dodatkowo podczas ćwiczeń robi błędy obciążające cudze zdrowie. No sorry bardzo, ale poszlibyście do lekarza który ma ukończony tylko kurs? Trener personalny powinien być wykwalifikowany i przede wszystkim powinien NIE SZKODZIĆ ludziom. Druga sprawa jest taka, że widziałam w jakiejś gazecie, że Chodakowska plagiatuje ćwiczenia opracowane przez Sylwię Wiesenberg. Ja radzę zainwestować w porządnego instruktora fitness który wie co robi i NIE SZKODZI .
Pozdrawiam i miłego odchudzania. ;) Ja dopiero mogę swoją przygodę z odchudzaniem zacząć za miesiąc :(
 

basiaO

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Coś w tej kobiecie mnie trochę drażni ale fakt, że jest skuteczna
 

princess_r

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Miasto
Wrocław
Ćwiczyłam przez jakiś czas z Panią Chodakowską ale dość szybko stwierdziłam, że jej sposób motywowania na mnie osobiście nie działa (wolę coś w guście Mel B). Według mnie fenomen Chodakowskiej nie polega na trafnym doborze ćwiczeń, ale właśnie skutecznym przekazie czy raczej sposobie komunikowania się, który jak się okazało trafia do wielu osób. A że efektem jest "pospolite ruszenie" to tylko się cieszyć
 

sobolek

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2014
Posty
11
Punkty reakcji
0
ale zwróćcie uwagę jakie to są ćwiczenia - często jestem na siłce i rzadko tak katorżniczo się traktuje. Powodzenia ze stawami, polecam trochę samodzielnego myślenia..
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Ćwiczenia z Mariolą Bojarską są mniej obciążające
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
Token napisał:
Chodakowska zdecydowanie ruszyla Polske z kanapy:) Dziewczyny cwicza, kupuja ksiazki, plyty I chudna (ja tez powinnam:)) I sa zadowolone a Pani Chodakowska zyskala na popularnosci, zwieksza rozmiar konta, ustawila sie na tyle dobrze ze byla wstanie scignac meza na stale do Polski (to jej wypowiedz w jednym z wywiadow w TV) umowili sie tak: dali sobie rok ona w Polsce on w Grecji, po roku kto bedzie mial lepsza sytuacje I pole do popisu sciaga tam druga polowke I Ewa wygrala takze zamieszkali w Polsce. Reasumujac w tym przypadku wilk syty I owca cala. Pani Ewa odniosla sukces a dziewczyny pieknieja a to chyba pozytywne wydarzenia. Cwiczylam 3 mc I naprawde widac efekty tyle tylko ze brak kompletny czasu uwiazal mnie I chyba cos zle robilam bo po 3 mc nie moglam chodzic przez jakis czas ze wzgledu na okropny bol kolana, chyba cos nadciagnelam. Za jakis czas now zaczne cwiczyc a w grupie razniej, tyle dziewczyn cwiczy mozna pogadac o tym samym wymienic sie spostrzezeniami czy wynikami I to jest chyba ten fenomen.
Nie pierwsza i nie ostatnia rozwaliłaś kolana z Chodakowską, a wszystko dlatego, że ona nie pokazuje dobrze ćwiczeń, a tym bardziej rzadko kiedy mówi jak je wykonać.
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Jest urytująca ale skuteczna jak już ktoś napisał. Wydaje mi się, że ważniejsze jest to że ileś tam tysięcy polek ruszyło dupsko z kanapy zamiast narzekać :)
 

kasiaamol

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
111
Punkty reakcji
0
Osobiście za nią nie przepadam, ale plusem jest to że ćwiczenia, bycie fit dzięki niej stało się modą
 
Do góry