Jak poradzić sobie z chrapaniem ?

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Mam problem z chrapaniem męż. Wcześniej stopery do uszu, podusza na głowie i mogłam spać. Teraz, gdy mamy małe dziecko, muszę być w nocy czujna i niestety spanie z mężem to udręka.
Został oddelegowany do innego pokoju :( ale chciałabym byśmy mogli spać razem i szukam jakiegoś rozwiązania..

Przeglądałam w sklepach internetowych różne patenty..sylikonowe szczęki, klipsy do nosa, spraje do pryskania podniebienia..czy któraś z was ma podobny problem i znalazła jakiś cudowny środek na chrapanie?
 

ninablue

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2013
Posty
50
Punkty reakcji
0
W podobnym problemie, bo chodziło jeszcze o kwestie bezdechu sennego uzyskaliśmy fachową pomoc w Centrum Medycznym Promed, ich adres znajdziesz w internecie.Nie ma cudownych środków poza rozważeniem specjalnego zabiegu, który rzeczywiście pomaga. A chrapanie jest nie tylko uciążliwe, ale i niebezpieczne dla samej osoby chrapiącej.
 

gajowyjanusz

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
polecam klinikę MML, która zajmuje się właśnie leczeniem chrapania :) oraz podnoszeniem jakości snu u pacjentów cierpiących na problemy z niewydolnością górnych dróg oddechowych :)
 

marshmallow

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Radom
Najlepiej spać na boku. Sama mam problem z chrapaniem (swoim własnym) i zauważyłam, że tylko kiedy śpię na plecach to chrapię.
 

krzysio77

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
może Ci się zapadać język do gardła, bo masz za długi :) znam takie przypadki, a spanie na boku powoduje to, że wisi bezładnie język :) ale klinika MML zajmuje się profesjonalnie leczeniem problemów z zatokami :)
 

KatiWilk

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
Dokładnie... W końcu żyjemy w XXI w i takie sprawy się leczy :D :D :D
 

magdalenka82

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2015
Posty
98
Punkty reakcji
0
no wiadomo, że można leczyć, ale nasza wiedza na ten temat jest czasem zbyt mała i przy okazji wielu osobom wydaję się to bardzo trudne, cóż jeszcze parę lat musi minać zanim to zrozumiemy ;)
 

KatiWilk

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
Ale to prawda klinika leczenia chrapania przy ul. Bagno w Wawie jest skuteczna w tych sprawach :D
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
Ja wiem że u mnie w lux medzie jest laryngologiczne leczenie chrapania za pomocą metody radiowej, dowiedz się dokładnie, w sumie nic więcej nie wiem, tylko tyle że tam robią:)
 

magdalenka82

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2015
Posty
98
Punkty reakcji
0
tak MML zajumuje się leczeniem problemu chrapania :) czy to bardziej inwazyjnie, czy szukają jakiejś metody zrównoważonej
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
a co korzystałaś z tej metody tam:D? czy skad masz informacje na ten temat:)?
 

Aldunka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2015
Posty
18
Punkty reakcji
0
He heee "magdalenka" chyba musiała być ich pacjentką z wadą chrapania :p (bez urazy) :)
 

magdalenka82

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2015
Posty
98
Punkty reakcji
0
no miałam problemy z chrapaniem :) i w klinice MML mogą naprawdę pomóc szybko, bo mąż chciał mnie odprawić do spania do innego pokoju xD
 

Aldunka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2015
Posty
18
Punkty reakcji
0
Chrapanie jest w jakimś stopniu odpowiedzialne za rozpad małżeństw :p
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
ja wczoraj jak czekalam u swojego lekarza to przedemna dwie panie rozmawialy wlasnie o tym, ze dowiedza sie dokladnie jak wyglada to leczenie bo juz nie moga z mezamiw domu wytrzymac, a probowaly juz wszystkiego :D ciekawe czy im pomogli:D matko, mam nadzieje ze ja tak nie bede:p
 

KatiWilk

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z "Aldunka" że w jakimś stopniu chrapanie- czy to kobiety czy mężczyzny w związku może być odpowiedzialne za początki rozpadu związku... w końcu od czegoś się zaczyna, np od spania w oddzielnych pokojach by każdy się wyspał=brak bliskości czyli początki problemów :/
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
no dokladnie, jednak przez takie cos mozna sie oddalic od siebie.. nie ma co tamto trzeba wiec kontrolowac czy sie nie chrapie:) z drugiej strony fajnie ze medycyna idzie az tak do przodu i w taki prosty sposob radiowy mozna komus pomoc:)
 
Do góry