Praca semestralna - Obrót napojami alkoholowymi

MateuszGrodkiewicz

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
Witam
Z przedmiotu zwalczanie przestępczości gospodarczej mamy na zaliczenie semestru napisać prace podobną do dyplomowej, tj. mniejszą objętościowo. Moim tematem jest
"Obrót napojami i alkoholowymi"
głównie skupiłem się na tym art.

„Art. 12a.
1. Kto bez wymaganego wpisu do rejestrów, o których mowa w art. 3 ust. 1 i 2, wyrabia, skaża, oczyszcza lub odwadnia alkohol etylowy albo wytwarza wyroby tytoniowe
- podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolno-ci do roku.
2. Kto dopuszcza się czynu określonego w ust. 1, jeżeli czyn ten dotyczy alkoholu etylowego lub wyrobów tytoniowych znacznej wartości

jednak to co napisałem jest za mało i poszukuje źródeł informacji na temat:
1) metody działania sprawców, zawarte w jednym ponumerowanym zestawieniu.
2) charakterystykĘ sprawców,
3) STRUKTURĘ i dynamike tej przestepczości ile jakich czynów jest popełnianych, których
więcej i w odniesieniu do jakich towarów.
4) geografię tej przestępczości - gdzie i z jaką przestępczośćią mamy do czynienia
5) sposoby ujawniania opisanych przestępstw,zawarte w jednym ponumerowanym zestawieniu
6) sposoby i możliwości zapobiegania tej przestępczości, zawarte w jednym ponumerowanym zestawieniu

w bibliotece nie ma w ogóle literatury wszystko co brałem to z ustawy i artykułów na stronach internetowych, może ktoś pomoże mi gdzie mógłbym znaleźć więcej informacji na ten temat, jakieś źródła?
 
Do góry