Paliwo zimowe

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Chłopaki, co radzicie wlewać do diesla? Nie mam z nimi doświadczenia (niedawno zmieniłam auto), a podobno ostra zima idzie. Poza tym szykuje mi się daleka trasa na wschód i nie chciałabym martwić się dodatkowo, czy zapali czy nie zapali. Jak by nie patrzył, tam zimno :/
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Do diesla polecam lać jakieś dobre paliwo, je zimą leję zawsze diesla arktycznego gold.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
I serio mówisz, że da sobie radę np. przy -25 stopniach? Nie zawiedzie? Można go kupić wszędzie czy na jakichś konkretnych stacjach? Wielkie dzięki za odzew!
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
To paliwo kupisz na statoilu. Już abstrahując od diesla zimowego(wiosna idzie) to muszę powiedzieć, że o tej stacji mam dobrą markę wyrobioną. Wielu moich znajomych też tam jeździ tankować. No i mają tam świetne hotdogi :D
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Weź pod uwagę, że paliwa które kupujemy na stacjach muszą być dostosowane do pory roku. Zmieniane są one 4 razy w roku. Te zimowe potrafią wytrzymać nawet -30 stopni. Polecić mogę dynamic disele na stacjach lotos. Pamiętaj jednak, paliwo to nie wszystko, liczy się mocny akumulator, dobrze działający rozrusznik, świece, układ wtryskowy oraz sprawna kompresja. Z tego powodu warto przed sezonem zimowym wybrać się do mechanika by to sprawdził.
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Gressil, masz dużo racji, ale to jest oczywista oczywistość. Fakt, że na polskich drogach jeździ trochę niedzielnych kierowców, ale weźmy pod uwagę to, że większość to dobrzy kierowcy dbający o swoje samochody, którzy również zdają sobie z tego sprawę, że paliwo powinno być dostosowane do pory roku.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
nierannyptaszek napisał:
ale to jest oczywista oczywistość.
Uwierz mi, że nie dla wszystkich. Znam ludzi którzy o takie rzeczy nie dbają a później szukają winnych wszędzie tylko nie u siebie.
 

aderpo

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2014
Posty
15
Punkty reakcji
0
Zatankuj przed wyprawą na samej stacj benzynowej, wtedy dostaniesz mieszankę zimową. Nie wiem jak ze stanem paliw na Ukrainie czy na wschodzie, ale tam lepiej podjeżdzać pod markowe stacje benzynowe, zjawisko chrzczenia paliwa jest tam jeszcze powszechniejsze niż u nas.
 

sort

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Polecam też dolać do oleju specyfik o nazwie Ceramizer, bo przy niskich temperaturach możesz mieć problem. U mnie sie sprawdził.
 
Do góry