Spłata kredytu w obcej walucie...

brokul

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam,

Mam zaciągnięty kredyt we frankach szwajcarskich. Dostałem info, że istnieje możliwość ograniczenia kosztów z tym związanych poprzez skorzystanie z kantora wymiany walut, który przewalutuje obcą walutę po atrakcyjnym kursie.

Czy takie rozwiązanie jest rzeczywiście korzystne dla kredytobiorcy? Macie jakieś doświadczenia? Proszę o wiarygodne opinie.

Pozdrawiam,
Adam
 

xawcio

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2014
Posty
2
Punkty reakcji
1
skoro można zaoszczędzić jakiekolwiek pieniądze, to chyba logiczne, że to dobre rozwiązanie, nie? :)

osobiście polecam KantorOnline.pl, który jest dobrą opcją przy spłacie kredytu zaciągniętego w CHF, można sporo odłożyć przez cały okres spłacania i dodatku to nic nie kosztuje, wystarczy się w zasadzie zarejestrować i tyle... dodatkowo, można również skorzystać z automatycznego systemu spłaty rat, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o przewalutowaniu i wysłaniu raty do banku :)

dużo masz tego kredytu?
 

hvera

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2013
Posty
13
Punkty reakcji
1
Ja też od kiedy wprowadzono ustawę antyspreadową walutę na spłatę kredytu kupuję w jednym z e-kantorów, głównie w Cinkciarzu. Ale zawsze sprawdzam aktualne kursy i promocje i wybieram ten kantor internetowy, który w zestawieniu StrefaWalut wygląda w danym momencie najlepiej. Ale skoro polecasz KantorOnline - może też spróbuję
 

brokul

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam!

Dzięki wielkie za podpowiedzi. Porównałem sobie kilka opcji z tej porównywarki, skontaktowałem się z KantorOnline jak radziliście i rzeczywiście przygotowali mi całkiem niezłą ofertę. Jestem zadowolony, bo dzięki temu zaoszczędzę kilka groszy przy spłacie kredytu :). Jestem bardzo ciekawy jak to będzie wyglądało w praktyce, bo do tej pory poszło jak pomaśle, szczególnie jeśli chodzi o rejestrację :).

A jeśli chodzi o kwotę kredytu to nie chciałbym tak publicznie podawać, napiszę tylko tyle, że jest tego sporo...

Pozdrawiam,
Adam
 

xawcio

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2014
Posty
2
Punkty reakcji
1
jestem przekonany, że to dobre rozwiązanie i z pewnością nie będziesz żałował, powodzenia z tą spłatą kredytu! :)
 

Nihilus

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2007
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Sosnowiec
Nigdy nie brałbym kredytu w obcej walucie, nigdy nie wiadomo jak po 5 latach pójdzie kurs i ile będzie do spłacenia po takim czasie
 
Do góry