Problem z mocnym zarostem

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
Mój problem polega na tym, że mam dość mocny zarost, dość często się gole przez co mam mocno podrażnioną skórę. Najgorsze jest to, że co jakiś czas wrastają mi się włoski, co później jest bardzo bolesne. Używam wszelkich balsamów, kremów itp. itd., jednak nie pomaga, co możecie mi poradzić na podrażnioną skórę i wrastanie włosków?? Może ktoś ma podobny problem?
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
dexterrr napisał:
Mój problem polega na tym, że mam dość mocny zarost, dość często się gole przez co mam mocno podrażnioną skórę. Najgorsze jest to, że co jakiś czas wrastają mi się włoski, co później jest bardzo bolesne. Używam wszelkich balsamów, kremów itp. itd., jednak nie pomaga, co możecie mi poradzić na podrażnioną skórę i wrastanie włosków?? Może ktoś ma podobny problem?
a używasz maszynki jednorazowej czy elektrycznej? przy elektrycznej powinieneś pozbyć się wszelkich podrażnień.
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
O nie nie broda nie, absolutnie, jakoś nie mogę się przekonać :) Jeśli chodzi o maszynkę to do elektrycznej tez nie mogłem się przekonać za bardzo... dziś w Internecie czytałem o tym że miodła indyjska chroni skórę przed wrastaniem włosków, ale nie mogę jeszcze odnaleźć żadnych kosmetyków z tym składnikiem. Używał ktoś kiedyś coś? Albo może jakies inne kosmetyki które mi trochę pomogą?...
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
dexterrr napisał:
O nie nie broda nie, absolutnie, jakoś nie mogę się przekonać :) Jeśli chodzi o maszynkę to do elektrycznej tez nie mogłem się przekonać za bardzo... dziś w Internecie czytałem o tym że miodła indyjska chroni skórę przed wrastaniem włosków, ale nie mogę jeszcze odnaleźć żadnych kosmetyków z tym składnikiem. Używał ktoś kiedyś coś? Albo może jakies inne kosmetyki które mi trochę pomogą?...
a co powoduje, że nie możesz przekonać się do maszynki elektrycznej? osobiście nie znam mężczyzny, który jej nie używa :)
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
haha a ja mam pare kolegów którzy tak samo jak ja nie lubią :) Sam nie wiem szczerze mówiąc, ale już pare razy próbowałem się przekonać i nie bardzo... może to kwestia przyzwyczajenia jednak :D
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
dexterrr napisał:
haha a ja mam pare kolegów którzy tak samo jak ja nie lubią :) Sam nie wiem szczerze mówiąc, ale już pare razy próbowałem się przekonać i nie bardzo... może to kwestia przyzwyczajenia jednak :D
mój chłopak też początkowo sceptycznie podchodził do maszynki elektrycznej, ale odkąd ją ma ani razu nie sięgnął po jednorazówkę :)
 
M

Marm_zbanowany

Guest
Maszynka elektryczna będzie idealna na taki typ zarostu,szczególnie jeżeli golisz się co 2-3 dni,wtedy znakomicie się sprawdzi. Proponuję kupić tą lepszą za powiedzmy 200-300zł aby się nie zepsuła po kilku miesiącach użytkowania.
 

ula9zas

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2013
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
49
Miasto
centralna Polska
A może właśnie zmiana kosmetyków po goleniu będzie dla Ciebie dexterrr najlepszym rozwiązaniem. Piszesz o tej miodle indyjskiej, nie słyszałam, ale wiem że kosmetyki z olejkiem z drzewa herbacianego też mają dobroczynne właściwości w kosmetykach, no i nie zapominaj o filtrach!
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
ula9zas napisał:
A może właśnie zmiana kosmetyków po goleniu będzie dla Ciebie dexterrr najlepszym rozwiązaniem. Piszesz o tej miodle indyjskiej, nie słyszałam, ale wiem że kosmetyki z olejkiem z drzewa herbacianego też mają dobroczynne właściwości w kosmetykach, no i nie zapominaj o filtrach!
Spróbuj nie golić się pod włos - tylko z włosem i w poprzek. Maszynki elektryczne nie są wyjściem, będziesz się czuł niedogolony. Myślałeś kiedyś o maszynce na żyletki? Przy odpowiedniej technice jest delikatniejsza niż wieloostrzowy, plastikowy shit. ;)
 

ula9zas

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2013
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
49
Miasto
centralna Polska
Nie znam się na męskich zarostach, ale D_K na pewno masz rację, że żyletki są lepsze. Pamiętam jak mój tata się golił i jednej używał kilka razy, ale nie ulega wątpliwości, że po goleniu przyda się żel łagodzący podrażnienia :)
 

ziemowit21

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2009
Posty
33
Punkty reakcji
1
Co kto woli, ale generalnie nie da się ukryć że elektryczna jest dużo wygodniejsza, a przy tym skuteczność jest spoko, no i podrażnień nie ma...
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
Może i trochę faktycznie macie racji, po prostu chyba nie lubię zmian, ale pomału zaczyna mnie to denerwować bo wcześniej jakoś tak nie było, a o maszynce na żyletki właśnie dziś myślałem, że może spróbuję jednak tego. A olejek z drzewa herbacianego to w czym jest?? Jakiś ziołowy sklep czy używasz jakiś takich kosmetyków?
 

szkudlarnik

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2009
Posty
24
Punkty reakcji
2
Z doświadczenia powiem, że im twardszy zarost, tym niestety trudniej sobie z nim poradzić... chociaż na wszystko są sposoby ;) w kwestii kosmetyków jest taki problem, że niestety też potrafią uczulać i najgorsze jest to że nie da się sprawdzić tego inaczej niż na własnej skórze :/ ja wiem jak było u mnie, jak mi kumpel polecił też jakiś balsam który jemu pomagał a u mnie było jeszcze gorzej... i to jest sprawa mocno indywidualna, ale w kontekście problemów z podrażnioną skórą powiem że warto się zastanowić nad maszynką elektryczną - po mniej więcej pół roku używania takiej mogę potwierdzić że podrażnień jest o wiele mniej także komfort golenia zdecydowanie wzrósł :)
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
No tak każda skóra jednak jest inna i inaczej reaguje. Dlatego chciałbym już jakiś lepszy kosmetyk, nawet i droższy - pewnie wystarczy na dłużej- i sprawdzony. Szukam w necie jakiś kosmetyków co wyżej ktoś pisał że z olejkiem z drzewa herbacianego, ale nie mogę nic odnaleźć;/
 

ula9zas

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2013
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
49
Miasto
centralna Polska
Olejki z drzewa herbacianego w połączeniu z miodłą indyjską mają zastosowanie w kosmetykach męskich. Stosowane przy podrażnieniu w związku z częstym goleniem, wrastaniem włosków i zapaleniem mieszków włosowych. Niestety nie kupisz ich w drogerii czy aptece. Dostępne w gabinetach kosmetologicznych i przez internet.
 

Mcnulty

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2014
Posty
26
Punkty reakcji
1
D_K napisał:
Maszynki elektryczne nie są wyjściem, będziesz się czuł niedogolony.
Zwłaszcza przy mocnym zaroście. Zanim zdecydujesz się na zakup wypróbuj chociaż raz u znajomego , niech ci da przetestować bo możesz żałować później wydanej kasy.
Z maszynką na żyletki to jest tak że chyba faktycznie trzeba używać jakiejś techniki żeby poczuć tą delikatność . Osobiście robiłem takie zmiany tzn. z maszynki mach 3 turbo przeszedłem na taką na żyletki ale ogoliłem się nią może ze trzy razy i to z bólem bo nie ma porównania z mach 3 gdzie jednym pociągnięciem praktycznie zarost jest ścięty a tu w przypadku jednej żyletki a nie trzech jest to takie drapanie po którym tym bardziej można mieć podrażnienia .
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Mcnulty napisał:
Maszynki elektryczne nie są wyjściem, będziesz się czuł niedogolony.
Zwłaszcza przy mocnym zaroście. Zanim zdecydujesz się na zakup wypróbuj chociaż raz u znajomego , niech ci da przetestować bo możesz żałować później wydanej kasy.
Z maszynką na żyletki to jest tak że chyba faktycznie trzeba używać jakiejś techniki żeby poczuć tą delikatność . Osobiście robiłem takie zmiany tzn. z maszynki mach 3 turbo przeszedłem na taką na żyletki ale ogoliłem się nią może ze trzy razy i to z bólem bo nie ma porównania z mach 3 gdzie jednym pociągnięciem praktycznie zarost jest ścięty a tu w przypadku jednej żyletki a nie trzech jest to takie drapanie po którym tym bardziej można mieć podrażnienia .
Bo to Zupełnie inne golenie. Wszystko zależy od:

a) przygotowania zarostu, czyli prysznic przed i pędzel + krem/mydło do golenia. Żaden reklamowany żel tego za nas nie zrobi. Mydło do golenia dla wprawnego faceta zapewnia idealną pianę. Kto spróbował i mu wyszła nigdy nie wróci do żelu czy pianki.


b) technika i odpowiednia żyletka. Główne założenie to zero nacisku i zero golenia w miejscu w którym nie ma piany, no i odpowiedni kąt. Jeśli spełnisz te warunki będzie o wiele dokładniej i delikatniej niż w przypadku plasticzanego szitu o x ostrzach. Dla twardego i mocnego zarostu można spróbować maszynki o otwartym grzebieniu. Tylko tu technika musi być naprawdę dobra.

Dla mnie golenie jest przyjemnością a mam wrażliwą skórę i przy plastikowych maszynkach różnie bywało. Maszynka na żyletki w moim przypadku to strzał w 10. :)
 

Mcnulty

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2014
Posty
26
Punkty reakcji
1
D_K napisał:
Główne założenie to zero nacisku i zero golenia w miejscu w którym nie ma piany, no i odpowiedni kąt. Jeśli spełnisz te warunki będzie o wiele dokładniej i delikatniej niż w przypadku plasticzanego szitu o x ostrzach.
Być może jeszcze podejmę jedną próbę z tą maszynką na żyletki ale chyba tylko z jednego względu. Te wszystkie Mach 3 itp ciągną po kieszeni , nie da się ukryć.
 

kamil.z

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
36
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Mcnulty napisał:
Maszynki elektryczne nie są wyjściem, będziesz się czuł niedogolony.
Zwłaszcza przy mocnym zaroście. Zanim zdecydujesz się na zakup wypróbuj chociaż raz u znajomego , niech ci da przetestować bo możesz żałować później wydanej kasy.
Każdy ma inaczej ale fakt - zgodzę się że warto sprawdzić wcześniej - chociaż ja się z marszu przesiadłem na elektryka (Philips AT890) i od razu była pełna elegancja :) A zarost mam dość twardy/szorstki.

Mcnulty napisał:
Te wszystkie Mach 3 itp ciągną po kieszeni , nie da się ukryć.
Tutaj 100% racji, jak się policzy np w skali 1-2 lat wydatki na zwykłe maszynki to kupienie nawet porządnego elektryka przestaje być problemem ekonomicznym ;)
 
Do góry