Jakie nowoczesne rozwiązania do kuchni?

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
Jakie w kuchni są teraz modne i nowoczesne rozwiązania? Planuję wymianę mojej starej 10-letniej kuchni na nową i chciałabym tym razem kupić coś bardzo nowoczesnego
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Aranżacje mieszkań to mój ulubiony temat :)

Nie podałaś najważniejszych informacji to znaczy wymiarów kuchni, jej kształtu (prostokąt, kwadrat, ewentualnie jakaś dodatkowa ścianka i oświetlenie. (czy jest to kuchnia południowa czy np, północna).
Osobiscie preferuje jasne kolory kuchni z róznych wzgledów. Zawsze wyglada czysto, kuchnia optycznie jest większa, wbrew pozorom mniej sie brudzi i łatwiej do niej dobrać dodatki.

Modne i praktyczne sa kuchnie z wyspą, ale to sa propozycje do duzych kuchni. Małe kuchnie tez można ładnie zaprojektowac ale wymaga to praktycznych rozwiazań. :)

16.jpg


DSC01470.jpg



kuchnia_klasyczny_bezowy_brazowy_6564696.jpg


kuchnia-nowoczesna-3.jpg


Bardzo podoba mi sie takie rozwiązanie, dodatkowy blat do pracy albo stolik w malutkiej kuchni.

_20090407194008_2.jpg


_20090407194001_0.jpg



_20090507142338_0.jpg



_20090507141533_0.jpg


kuchnia_kremowa_1.jpg



Zwróc uwagę na to, że na ścianie pomiędzy szafkami, zamiast glazury, czasami montuje się szklane panele. Mozna zamówić indywidualny wzor. Są różne opinie na temat tego rozwiazania, mi sie nie podoba.

dsc05357k.jpg


Szklo-w-kuchni-soczysta-trawa-www-backsplash-pl.jpg



DSC_2631.JPG
 
O

onczao

Guest
Zdjęcia powyżej pokazują jak teraz wyglądają modne i nowoczesne kuchnie. Oprócz samego wyglądu istotne też są nowoczesne rozwiązania w meblach, typu tip-on czy blumotion, magic corner itd itp
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
Podoba mi się trzecia kuchnia z takim niby barkiem. W zasadzie to chyba aneks kuchenny. Bardzo ładne kolory i koncepcja. Osobiście zrobiłabym nieco wyższy ten barek. No i moja kuchnia jest trochę większa, także inaczej musiałoby być to rozplanowane.
 
O

onczao

Guest
W ogóle większość tych kuchni jest bardzo ładna. Jeśli chodzi o barki, to mi się podobają takie na kółkach, są bardzo funkcjonalne
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
onczao napisał:
Jeśli chodzi o barki, to mi się podobają takie na kółkach, są bardzo funkcjonalne
Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być wyspa na kółkach. Kiedy nie jest potrzebna przesuwany ja pod ściane i pełni role dodatkowej szafki. Minusem jest to ze nie mozna do niej podłaczyć gazu, czy wody.

A teraz kilka ciemniejszych propozycji. :)

02.JPG


_20090319173016_1.jpg


rzeszow-nowoczesne-kuchnie-i-szafy-na-zamowienie-3DMwNzc1ND_o.jpg


kuchnia0001_copy.jpg


2_1543259170_IMG_2340_.jpg
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Napatrzeć się nie mogę ;) zauważyłam, że teraz już rzadko można spotkać zamknięte kuchnie, coraz częściej w mieszkaniach są salony z aneksem kuchennym. Ma to swoje wady i zalet z pewnością :D a jak jest z tym u Was?
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Miałam mieć aneks, ale jednak zdecydowałam się zrobić osobną kuchnię w pokoju. Jednak trochę tych zapachów po gotowaniu by było. Ja polecam w szczególności zadbać o narożnik- teraz jest kilka rozwiązań, które pozwolą nam w 100% wykorzystać to miejsce.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
maximum napisał:
Ma to swoje wady i zalet z pewnością :D a jak jest z tym u Was?
Jesli chodzi o utrzymywanie porządku to jest idealnie :)
Oczywiście kuchnia to nie labolatorium i musi tam być trochę bałaganu, bo jeśli ma spełniać swoje zadanie to inaczej się nie da. Chociaz znam dom w którym są dwie kuchnie, jedna reprezentacyjna na pokaz, a druga do użytku. Bawi mnie to bardzo kiedy pani domu doczyszcza zawsze lśniącą płytę. :)


WELLMANN-Kuchnia-VEGA-536-magnolia-white-super-matt-lacquer.jpg


IMPULS-Kuchnia-IP3700-magnolia-white.jpg



kuchnia-nowoczesna.jpg


z13431338Q,Biala-kuchnia-w-stylu-skandynawskim.jpg



3152.jpg


klasyczna-biala-kuchnia.jpg



A teraz ciekawe rozwiazania w kuchni.

rational_de_projekt_nowoczesnej_kuchni_6.jpg


8_nowoczesna_kuchnia_118a.jpg


10_nowoczesna_kuchnia_120a.jpg



CARGO-Nomet-STANDARD-3-POZ-150-CHROM-480-545-100.3018.jpg
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Hmmm kuchnia na pokaz? Jak dla mnie dziwnie, ale nie mnie oceniać co ludzie chcą mieć w domach. Może dodam, że ja mam aneks kuchenny (innej opcji nie było jak kupowałam mieszkanie). Rozkładem jest podobny do tego z trzeciego zdjęcia
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
maximum napisał:
Hmmm kuchnia na pokaz? Jak dla mnie dziwnie

[/QUOTE]Dla mnie również, bo mieszkanie ma być dla ludzi , a nie odwrotnie. :)

Moja kuchnia jest podobna do tej w pierwszym, jasnym rzucie. :eek:czko:
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
Tak się zastanawiam jak ludzie radzą sobie z zapachami w aneksach kuchennych... przecież podczas gotowania czasami naprawdę intensywne zapachy się wydzielają, niekoniecznie chce się je ciągle wąchać. Co do rozwiązań to ciekawi mnie trzecie zdjęcie z tymi głębokimi szufladami. Jeszcze takich nie spotkałam. Tym bardziej nie pomyślałabym, by trzymać talerze w szufladzie, przecież mogą się potłuc :/
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
siwka napisał:
Tak się zastanawiam jak ludzie radzą sobie z zapachami w aneksach kuchennych... przecież podczas gotowania czasami naprawdę intensywne zapachy się wydzielają, niekoniecznie chce się je ciągle wąchać.
Nowoczesne wyciągi kuchenne czy okapy - skutecznie usuwają zapachy oraz pochłaniają opary powstające podczas gotowania lub smażenia. Dzięki pracy okapu ściany, meble oraz inne sprzęty kuchenne nie są pokryte tłustym osadem, a zapach gotowanych potraw nie rozchodzi się po mieszkaniu.

okap2.jpg


okap-kuchenny226.jpg



271012prince16.jpg





Co do rozwiązań to ciekawi mnie trzecie zdjęcie z tymi głębokimi szufladami. Jeszcze takich nie spotkałam. Tym bardziej nie pomyślałabym, by trzymać talerze w szufladzie, przecież mogą się potłuc
Szuflady są wyposażone w specjalne ograniczniki. Stosuje sie rózne rozwiązania. Na fotce widać kołeczki, które zabezpieczają talerze przed przesuwaniem. :) Na pozostałych fotkach widać inne propozycje.

S78-79_Universal-Orga%20aus%20Holz_St%C3%A4be_9764_3918.jpg


z8249210Q.jpg


wyposazenie_szafek_rad_pol_100913_3.jpg


Można jeszcze wyłożyc szuflady specjalną antypoślizgową i ochronna matą.

ikea-rationell-variera-mata-folia-do-szuflad_0_b.jpg
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Primawera napisał:
Nowoczesne wyciągi kuchenne czy okapy - skutecznie usuwają zapachy oraz pochłaniają opary powstające podczas gotowania lub smażenia. Dzięki pracy okapu ściany, meble oraz inne sprzęty kuchenne nie są pokryte tłustym osadem, a zapach gotowanych potraw nie rozchodzi się po mieszkaniu.
Dokładnie tak jest - wiem z doświadczenia. Ja w moim aneksie mam jeszcze okno co dodatkowo mi pomaga. Zresztą zapachy zazwyczaj roznoszą się i tak po całym domu, więc nie ma różnicy czy ma się zamkniętą kuchnię czy aneks
 

MowieGadam

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
124
Punkty reakcji
0
Jeśli chcesz jeszcze więcej inspiracji (choć Primawera podała całe mnóstwo), to zajrzyj sobie tutaj: http://www.homebook.pl/inspiracje/kuchnia jeśli coś Ci wpadnie w oko, to od razu możesz sprawdzić, w jakim sklepie i za ile jest to do kupienia, przydatne narzędzie :)

Też lubię kuchnie jasne, nowoczesne pod względem praktyczności, ale zarazem z nutą takiego rodzinnego ciepła i swojskości ;-) Samej ciężko mi było wybrać coś konkretnego, bo zbyt wiele rzeczy mi się podoba, ale ostatecznie udało mi się z robić projekt, z którego jestem zadowolona. Bardzo podobają mi się otwarte kuchnie, miałam pomysł na jadalnio-salon połączony z kuchnią właśnie, niestety okazało się, że ściana dzieląca kuchnię i pokój to ściana nośna i nie można jej wyburzyć, a buuu.... Ale to, co mam teraz też jest fajne, trzeba tylko pokombinować, aby było nie tylko ładnie, ale i wygodnie. Te systemy wysuwanych koszy i półek (ze zdjęć w wątku) są super, moi rodzice mają takie rozwiązania w kuchni i w tej mojej też takie będą (jeszcze się ta kuchnia robi, remont trwa) :)
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
MowieGadam napisał:
Samej ciężko mi było wybrać coś konkretnego, bo zbyt wiele rzeczy mi się podoba, ale ostatecznie udało mi się z robić projekt, z którego jestem zadowolona.
Jak bedzie juz gotowa to podziel sie efektem koncowym, jestem ciekawa jak wyjdzie. :) A ja moge jeszcze doradzić wysuwany kosz na śmieci,umieszczony pod zlewozmywakiem. Sprawdza sie idealnie, a oddzielne komory ułatwiaja segregacje. :)

kosze_3.jpg


wysuwany-kosz-3.jpg
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Zapachy to jeden z powodów dla których zdecydowałam się jednak na oddzielną kuchnię. Jeśli już mamy aneks to fajnie jest wstawić drzwi przesuwane, tak, aby w trakcie gotowania lub gdy mamy bałagan zamykać kuchnię, a przez resztę czasu drzwi mieć otwarte, dzięki czemu wciąż mamy tą przestrzeń.
CO do rozwiązań w kuchni fajny jest także rozdrabniacz. Mało kto taki używa.
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Ta szafka na śmieci jest genialna, niestety jeszcze nigdzie takich zastosować nie widziałam. Można np. dokupić tylko taki środek? I jak tak to gdzie?
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
maximum napisał:
Ta szafka na śmieci jest genialna, niestety jeszcze nigdzie takich zastosować nie widziałam. Można np. dokupić tylko taki środek? I jak tak to gdzie?
IKEA ma duży wybór, pytaj o kosz do sortowania śmieci. Do każdej typowej szafki pod zlewozmywak można dopasować system pojemników. Najwygodniej jest kiedy front szafki przytwierdzony jest do kosza, wtedy wyciągajac go mamy łatwy dostęp do pojemników. Sa rownież pojemniki, które mozna wstawic do tradycyjnych szafek z podwójnymi drzwiami.
 
Do góry