Opłata audiowizualna będzie obowiązkowa i powszechna

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opracowało projekt założeń do ustawy o opłacie audiowizualnej. Ma ona zastąpić obowiązujący teraz abonament radiowo-telewizyjny. Nowe regulacje mają też zapewniać wysoki poziom ściągalności opłaty audiowizualnej.

Zgodnie z założeniami opłata będzie naliczana od każdego gospodarstwa domowego bez konieczności rejestrowania odbiorników, ponieważ 97,9 proc. gospodarstw domowych posiada co najmniej jeden odbiornik telewizyjny. Do odbioru programów radiowych i telewizyjnych wykorzystywane są nie tylko tradycyjne odbiorniki, ale także komputery, tablety i telefony komórkowe.


Opłata audiowizualna nie będzie pobierana za odbiór programu telewizyjnego czy radiowego, ale za możliwość tego odbioru. Polskie państwo zagwarantuje każdemu obywatelowi określoną usługę, a to czy ktoś z tego skorzysta czy nie - zależy wyłącznie od niego.

zródło onet.pl

Opłata ma być obowiązkowa, czy się z "usługi" korzysta czy nie? Proponuję też obowiązkowe opłaty od salonów kosmetycznych i burdeli. Też nie wszyscy korzystają, ale płacić powinni za samą możliwość skorzystania.

Co sądzicie o nowym pomyśle pana Zdrojewskiego ? Czy kosztem podatnika nalezy utrzymywać pajaców za ogromne pensje ?
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Masakra, to tak jakby zamykali mnie w ciupie za gwałt, bo mam możliwość gwałcić... Chore państwo...
 
M

MacaN

Guest
Primawera napisał:
Zgodnie z założeniami opłata będzie naliczana od każdego gospodarstwa domowego bez konieczności rejestrowania odbiorników, ponieważ 97,9 proc. gospodarstw domowych posiada co najmniej jeden odbiornik telewizyjny. Do odbioru programów radiowych i telewizyjnych wykorzystywane są nie tylko tradycyjne odbiorniki, ale także komputery, tablety i telefony komórkowe.

Opłata audiowizualna nie będzie pobierana za odbiór programu telewizyjnego czy radiowego, ale za możliwość tego odbioru. Polskie państwo zagwarantuje każdemu obywatelowi określoną usługę, a to czy ktoś z tego skorzysta czy nie - zależy wyłącznie od niego.
Moim zdaniem jest to kradzież w biały dzień.

Ja mam zapłacić abonament, czy jak to sobie nazwą za to, że kupiłem za swoje pieniądze, swój sprzęt i łączę się nim ze światem za pośrednictwem mediów ( telewizji, internetu ), za które płacę już abonament :)



Primawera napisał:
zródło onet.pl
Na szczęście na wp.pl piszą to samo i to już od kilku lat, więc ciekaw jestem jak oni sprawdzą, czy ja mam w domu telewizor i jak ściągną ten abonament :) Bo ja do domu nie mam zamiaru wpuścić żadnego urzędnika - bez nakazu pokażę drzwi.



grzechuu1990 napisał:
Chore państwo...
Nie da się tego inaczej określić :)
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
9macan5 napisał:
ciekaw jestem jak oni sprawdzą, czy ja mam w domu telewizor i jak ściągną ten abonament :) Bo ja do domu nie mam zamiaru wpuścić żadnego urzędnika - bez nakazu pokażę drzwi.
Nie będą sprawdzać, ponieważ uznali, że w każdym domu jest przynajmniej jeden telewizor. Opłaty będą naliczane od gospodarstwa. Szpiclowanie przez listonoszy nie wyszło, więc narzucą opłaty żeby było na pensje dla prezesów i emisje Kevina na świeta. :)



Zgodnie z założeniami opłata będzie naliczana od każdego gospodarstwa domowego bez konieczności rejestrowania odbiorników, ponieważ 97,9 proc. gospodarstw domowych posiada co najmniej jeden odbiornik telewizyjny.
 
M

MacaN

Guest
Primawera napisał:
emisje Kevina na świeta.
O przepraszam, akurat ten jest puszczany w prywatnej telewizji ;)



Primawera napisał:
Zgodnie z założeniami opłata będzie naliczana od każdego gospodarstwa domowego bez konieczności rejestrowania odbiorników, ponieważ 97,9 proc. gospodarstw domowych posiada co najmniej jeden odbiornik telewizyjny.
A co w takim razie, z pozostałymi 2,1 % ? Czy jeśli wytoczę im sprawę w sądzie i wykażę, że w moim domu nie ma telewizora i komputera, wygram proces ?
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
9macan5 napisał:
A co w takim razie, z pozostałymi 2,1 % ? Czy jeśli wytoczę im sprawę w sądzie i wykażę, że w moim domu nie ma telewizora i komputera, wygram proces ?
Pod tajemniczym słowem - powszechna kryje się ten haczyk.. ;)
Opłata audiowizualna będzie powszechna, a każdy polski obywatel będzie zobowiązany do jej opłacania bez wzgledu na to czy masz telewizor czy nie. Płacisz za możliwość odbioru. Co jest dla mnie kretynstwem, bo płacisz za coś czego nie chcesz. Niby twierdzą, ze opłaty nie będą duże, ale to tylko kwestia czasu, oswoją społeczeństwo z przepisem, a pozniej podniosą kwoty.
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Ale nas robią w balona... I co w tej TVP bd puszczać? Orędzie prezydenta codziennie?
Zauważyłem, że TVP jest jak chorągiewka i trzymają ze wszystkimi co zbliżają się do władzy. Przez pewien czas prawica wybiła się słupkami w sondażu i nagle zostali wielbieni przez PiotraK i spółę. Teraz znowuż kochana centroprawica szczytuje i już jest cacy.
Tak więc płaćmy za niezależną TV!!
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
9macan5 napisał:
Zgodnie z założeniami opłata będzie naliczana od każdego gospodarstwa domowego bez konieczności rejestrowania odbiorników, ponieważ 97,9 proc. gospodarstw domowych posiada co najmniej jeden odbiornik telewizyjny. Do odbioru programów radiowych i telewizyjnych wykorzystywane są nie tylko tradycyjne odbiorniki, ale także komputery, tablety i telefony komórkowe.

Opłata audiowizualna nie będzie pobierana za odbiór programu telewizyjnego czy radiowego, ale za możliwość tego odbioru. Polskie państwo zagwarantuje każdemu obywatelowi określoną usługę, a to czy ktoś z tego skorzysta czy nie - zależy wyłącznie od niego.
Moim zdaniem jest to kradzież w biały dzień.

Ja mam zapłacić abonament, czy jak to sobie nazwą za to, że kupiłem za swoje pieniądze, swój sprzęt i łączę się nim ze światem za pośrednictwem mediów ( telewizji, internetu ), za które płacę już abonament :)



Primawera napisał:
zródło onet.pl
Na szczęście na wp.pl piszą to samo i to już od kilku lat, więc ciekaw jestem jak oni sprawdzą, czy ja mam w domu telewizor i jak ściągną ten abonament :) Bo ja do domu nie mam zamiaru wpuścić żadnego urzędnika - bez nakazu pokażę drzwi.



grzechuu1990 napisał:
Chore państwo...
Nie da się tego inaczej określić :)
Jeśli ktoś ma dostęp do prądu automatycznie uznają że ma telewizor i automatycznie naliczą tą opłatę do rachunku za prąd .To samo robią Europie Zachodniej .
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
Wyrejestrować odbiornik. Jeśli mimo tego ktoś będzie się czepiał, do sądu. Wygrana gwarantowana. Tyle w temacie i przestańcie panikować. Media zarabiają na panice. Rząd o tym ględzi już któryś raz i co? I nic. Spokój przede wszystkim. Takiego gówna to mogą podpisywać tony. Internet i tak i tak wyprze telewizję, poziom wiadomości jaki jest, każdy chyba wie. To jest chwytanie się tonącego brzytwy i nic ponad to. 10 czy 20 zł miesięcznie to nie tragedia. To samo było z ACTA, została podpisana. Coś to zmieniło? Nie. Takie coś zapewne i tak i tak polegnie, a jeśli jakimś cudem nie, to liczę na to, że nie jestem jedynym, który wie co z tym zrobić, prawda?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
9macan5 napisał:
Zgodnie z założeniami opłata będzie naliczana od każdego gospodarstwa domowego bez konieczności rejestrowania odbiorników, ponieważ 97,9 proc. gospodarstw domowych posiada co najmniej jeden odbiornik telewizyjny. Do odbioru programów radiowych i telewizyjnych wykorzystywane są nie tylko tradycyjne odbiorniki, ale także komputery, tablety i telefony komórkowe.

Opłata audiowizualna nie będzie pobierana za odbiór programu telewizyjnego czy radiowego, ale za możliwość tego odbioru. Polskie państwo zagwarantuje każdemu obywatelowi określoną usługę, a to czy ktoś z tego skorzysta czy nie - zależy wyłącznie od niego.
Moim zdaniem jest to kradzież w biały dzień.

Ja mam zapłacić abonament, czy jak to sobie nazwą za to, że kupiłem za swoje pieniądze, swój sprzęt i łączę się nim ze światem za pośrednictwem mediów ( telewizji, internetu ), za które płacę już abonament :)



Primawera napisał:
zródło onet.pl
Na szczęście na wp.pl piszą to samo i to już od kilku lat, więc ciekaw jestem jak oni sprawdzą, czy ja mam w domu telewizor i jak ściągną ten abonament :) Bo ja do domu nie mam zamiaru wpuścić żadnego urzędnika - bez nakazu pokażę drzwi.



grzechuu1990 napisał:
Chore państwo...
Nie da się tego inaczej określić :)
Żadnej kontroli nie będzie bo wymyślili coś lepszego . Każda firma zatrudnia ludzi i płaci za nich . Ma ich dane . Dlatego pracownikom wysyłają PIT i abonament za 5 lat . Do firma trafia ta opłata i następnym miesiącu zabierają te pieniądze z wypłaty . Muszą zapłacić tysiąc zł i trzydzieści złotych . Nie można nic zrobić . Osoby które pomyślały zameldowały rodzica który ma 70 lat bo te osoby nie płacą
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Nie mam telewizora, lecz nie o to chodzi.
Moi znajomi na emeryturach nazałatwiali się co niemiara, by uzyskać zwolnienie z płacenia abonamentu. Znaczy - ustawa ich zwalniała, a minister ułożył takie przepisy wykonawcze, że niektórzy nie mieli cierpliwości i zwolnienia nie załatwili. Za to ujawnili się jako posiadacze telewizora...

Teraz o tej grupie posiadaczy wszyscy zapominają, chociaż przeważnie mają w rodzinie kogoś "zwolnionego" z płacenia abonamentu. Czy teraz chodzi o to, by pozbawić ich uprawnień?
 

agnes675w

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2014
Posty
25
Punkty reakcji
1
A moim zdaniem to dobry pomysł. Część pieniędzy z takiego abonamentu idzie również na kulturę wysoką i artystów, którzy często sami muszą finansować swoje projekty a następnie są one kradzione (ściąganie muzyki z internetu bądź filmów). Jeżeli jesteśmy niezadowoleni z poziomu kultury w naszym Kraju to powinniśmy płacić abonament.
 
M

MacaN

Guest
Kradzione ? Gdyby przeciętny Kowalski miał płacić ( np. w empiku ) po 30-40 zł. za jeden film, czy płytę, to kultura w Polsce by umarła śmiercią naturalną.

Artyści powinni się cieszyć, że ich filmy są oglądane przez tłumy, że są rozpoznawalni. Może gdyby tak obniżyć pensje z dziesiątek tysięcy za jeden występ takiemu np. Lisowi, czy prezesom TVP i oddać je artystom, to byłoby lepiej, niż jest ? :)

Może zarabiać na muzeach, kinach, itp. ? Dlaczego mam płacić abonament telewizyjny, jeśli mam swój dekoder, za który płacę co miesiąc ? Mam swój telewizor, za którego dałem ciężkie pieniądze ? Nikt mi nie dał w prezencie ani możliwości oglądania telewizji, ani odbiornika TV.

Czy mamy dodatkowo płacić za to, że państwo nie potrafi zarządzać podatkami, które i tak od nas ściąga ? Może wystarczy zmienić ustrój w tym państwie, jeśli dzisiejszy się nie sprawdza ?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Moim skromnym zdaniem jeżeli artysta potrzebuje "dotacji" żeby się utrzymać to słaby z niego artysta.
 
M

Mother Russia

Guest
Należałoby wycofać z powszechnego użytku słowo "artysta", ponieważ zostało ono w dzisiejszych czasach zdewaluowane niewyobrażalnie. Telewizji życzę śmierci w konwulsjach.
 

Magorian

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
35
to nie opłata audiowizualna, ani abonament, tylko zwykły podatek, który musi płacić każdy (pod groźbą kary i odsetek), nawet ten kto nie ogląda telewizji publicznej, albo ten kto używa telewizora tylko do oglądania filmów z odtwarza dvd, czy blu-ray. gdyby poziom telewizji był na wysokim poziomie (idelanym przykładem jest publiczny kanał BBC), to można by rozważyć płacenie np. kilku złotych miesięcznie, ale ponad 20 zł za obecny chłam to kompletna strata pieniędzy.
 
Do góry