Wybór okien pasywnych

monia8

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
51
Punkty reakcji
0
Czym należy się kierować w doborze okien ? czy patrzeć na ilość szyb czy na coś innego ? jakie polecacie? zależy mi na czymś solidnym,nowoczesnym,cena niejest głównym kryterium wyboru.
 

Znajomyx

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale najważniejsze to określić jak dobrą masz wentylacje w domu. Jeśli jest słaba, nie musisz wybierać jakiś super pasywnych okien. W takim przypadku patrz czy można zainstalować jakąś wentylację. Co do samych okien, to jedną z najważniejszych rzeczy są profile. Tutaj wiem, że większość producentów kupuje gotowe z od czolowych dostawców. Zwróć też uwagę na gwaracje. Jest jeszcze parę aspektów na które wypada ogarnąć przed zakupem.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
A wiesz już jaki rodzaj okien Cię interesuje - pcv, pcv z aluminium, drewno z aluminium? Na pewno warto zadbać, aby komponowały się z domem zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz i nie odstawały od ogólnej koncepcji budynku i wystroju. Jeśli interesuje Cię design minimalistyczny, warto zwrócić uwagę na detale np. to czy od wewnątrz nie ma listewek przyszybowych na skrzydle okna, czy ta powierzchnia jest gładka. Mam to na bieżąco, bo planujemy wymianę okien na wiosnę ;) Poza tym na pewno poruszone powyżej kwestie wentylacji.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Przy doborze okien trzeba zwrócić uwagę na to z czego są wykonane , w jakiej technologii .Czy są to okna wykonane z duchem czasu a nie jakieś przedpotopowe. Gdy wymienialiśmy okna u rodziców kierowaliśmy się budżetem , nie był za wysoki . Popełniliśmy błąd trzeba było zrobić to sukcesywnie raz jedno lub dwa , później znowu jedno lub dwa , teraz już wiem ,że należy robić to roztropnie , zwrócić uwagę na to czy producent ma gwarancję i swoich montażystów .
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
W okna zawsze warto inwestować. Zawsze ze względu na oszczędność na ogrzewaniu, ale jeżeli dla Ciebie nie jest najistoniejsza kwestia finansowa, to na pewno lepsze wyciszenie, czy trwałość. Nikt przecież nie lubi robić zbyt często remontów. Takie okna powinny mieć zatem długą gwarancję, najlepiej na 10 lat.
 

Tomez

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Odnawiam temat. Potrzebuje porady. Chcę kupić okna energooszczędne. Czym powinnienem kierować się przy wyborze? Zastanawiam się dość mocno nad oknami Energeto, tego typu energeto-passiv.pl. Byłbym wdzięczny za pomoc. Cena nie gra roli. Chcę zainwestować w okna, które posłużą mi na lata.
 
W

wiemlepiej

Guest
My jakiś czas temu wymieniliśmy okna. Mieszkanie narożne, zimne tak więc priorytetem było dla nas kupno okien, które będą miały dobrą izolację.Wybraliśmy okna pcv ( tutaj nie ukrywam,że liczyła się dla nas cena) firmy Budvar. Świetnie wykonane, 8 komorowa zabudowa profilu. Wysoki stopień energooszczędności. Mieszkanie jest o wiele cieplejsze, rachunki za prąd zmalały i jestem pewien,ze nie tylko z powodu lekkiej zimy ale właśnie dzięki nowym oknom.

Wszystko dzięki temu,że są własnie w technologii pasywnej. Cena była dość przystępna ( same okna mają również gwarancję na ponad 30 lat).
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
Wybór odpowiedniego towaru i sprzętu to jedno. Warto też jednak pamiętać o dobrym montażu żeby później nie męczyć się z reklamacjami itd. Ja sama kiedyś postawiłam na mało sprawdzoną ekipę i później miałam problem...
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Mi okna montowała ekipa z miejsca, z którego zamawialiśmy okna. Przyjechali w jeden dzień, zamontowali , nie mieliśmy praktycznie żadnego problemu. Zdecydowaliśmy się z mężem na okna marki Budvar ( tutaj jest ich strona firmowa: http://www.budvarcentrum.eu/pl). Moi rodzice wcześniej kupowali tam okna i byli zadowoleni tak więc my również postanowiliśmy. Okna w technologii pasywnej ponieważ zależało nam bardzo na energoszczędności. Mamy mieszkanie narożne i do tego nieocieplony blok. Od starych okien bardzo ciągnęło co nam nie za bardzo odpowiadało.
Zdecydowaliśmy sie na okna z 8 komorową zabudową profilu. Zapewniają bardzo dobrą izolację cieplną. Tak samo jak hałasu. Długo się przyzwyczajałam do tego,że nie słyszę co dzieje się już nocami na dworze jak okno jest zamknięte.
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
czytałam ostatnio o akcji dobry montaż. Jak sama nazwa wskazuje, uczą nas, Polaków, że nie chodzi tylko o to, by wybrać producenta i produkt, za który zapłacimy mnóstwo pieniędzy, ale też, żeby zwracać uwagę na dobry montaż. I mnie sie ta akcja podoba, bo od ilu znajomych słyszę takie oto pytanie: "Te okna/drzwi kosztowały kilka tysięcy? i dlaczego sa nieszczelne, co się dzieje?" Montaż oczywiście skiepszczony.
 
P

Paulinkaa80

Guest
My na wiosnę wymienialiśmy okna na drewniane z firmą MM Timber Windows i jesteśmy zadowoleni. Firma pomogła wybrać odpowiednie do naszego domu. Zapewniają, że są długowieczne(100 lat) i energooszczędne. Mają też wysoką paroprzepuszczalność co zapobiega gniciu drewna, no i co ważne nie odkształcają się tak jak plastiki. A poza tym ekologia:)
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
Jakie okna by nie zostały wybrane, pamiętajcie o dobrym montażu! Lepiej zainwestować i nie męczyć się później z reklamacjami!
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
zgadzam sie z anjja zwlaszcza ze juz kiedys raz sam sie nacialem na zla ekipe ktora zapewnila mi niezla fuszerke :/ dobra ekipa remontowa to podstawa dobrego montazu i zadowolenia z okien
 

Nora Suarez

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2015
Posty
22
Punkty reakcji
1
Najważniejsze to znaleźć dobrą firmę i ekipę aby je zamontowała żeby później nie było problemu. Ja ostatnio wymieniałam okna w mieszkaniu i zdecydowałam się na Drutex wraz z Style line. Bardzo dobrzy fachowcy przyjechali i bez problemu, spawnie zamontowali.
 
J

jagnam

Guest
Oczywiscie,że warto jest zwracać uwagę na dobrą ekipę, która montuje okna. Sam byłam bardzo zadowolona z panów, którzy montowali okna u mnie ponieważ przyjechali i wszystko zamontowali w ciągu jednego dnia. Nie musiałam długo czekać. Cały remont mi się przeciągnął prawie 2 miesiące ale jeśli chodzi o okna to nie mam praktycznie niczego do zarzucenia. Okna zamawiałam w Ekoplaście.Zdecydowałam się na modele energooszczedny w technologii pasywnej. Dzięki temu dobrze trzymają ciepło.
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
na dobrym montażu nie warto oszczędząć ani czasu ani pieniędzy :) przed zatrudnieniem speców i rozpoczęciem robót polecam dokształcenie się odrobinkę :)
 

happi

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Montaż okien to poważna i trudna sprawa. Nie da się samemu zrobić tylko najlepiej zatrudnić fachowców. Profesjonalny okienny montaż oferuje producent okien Solo. Firma od wielu lat istnieje na rynku i ma oddziały w wielu polskich miastach(Kraków, Rzeszów, Dębica, Pruszków, Stalowa Wola, Tarnobrzeg).
Solidne okna PCV firmy będą służyć przez długie lata. Jest wielki wybór aby dopasować okna do potrzeb indywidualnego klienta. Zawsze też można skorzystać z konsultacji z ekspertem który najlepiej dopasuje okna do pomieszczenia i Twoich wymagań.
Ja skorzystałam i jestem bardzo zadowolona. Postawiłam na białe okna PCV. Świetnie komponują się z aranżacją mojego wnętrza i oczywiście są funkcjonalne.
 

Rakuzanka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2013
Posty
64
Punkty reakcji
1
Odkopuję temat w ważnej sprawie - wkrótce zabieramy się za budowę domu i jednym z elementów, o które musimy zadbać, są okna. Planujemy dom energooszczędny, nie pasywny. Głównie z powodu kosztów. Wiemy że pasywny się zwróci po latacfh, ale i tak nadwerężamy budżet powaznie, więc poprzestaniemy na tym, co postanowiliśmy. Teraz pytanie do Was: jakie energooszczędne okna byście polecili? Zależy nam na tym, by były ciepłe, ale i miały jakieś zabezpieczenia, zwłaszcza te na parterze. Poprosimy o kilka propozycji, żeby jak najwięcej było do wyboru :)
 

m_i_o_d_e_k

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2015
Posty
41
Punkty reakcji
0
Spróbuj może drutexy - mają dobre okna za niedużą cenę.iteż są różne rodzaje, ciepłe, szczelne i tak dalej
 
Do góry