Jak fotografować dzieci ?

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Chciałabym w tym temacie umieszczać najpiękniejsze fotki dzieci, znalezione w necie. Zapraszam również do wrzucania własnych fotek o tematyce dziecięcej.

stylowi_pl_moda-damska_3471582.jpg



sennik_dziecko.jpg



01_fot_Monika-Wichniarz-300x214.jpg


Mój temat chciałabym wykorzystać również do wymiany doświadczeń w fotografowaniu dzieci. Dzieci i zwierzęta to chyba najmilsze obiekty do fotografowania, jednak sprawiają sporo trudności. Nie lubię fotek pozowanych, bo dzieci wygladaja na nich nienaturalnie. Duża sztuką podczas fotografowania jest uchwycenie emocji dziecka, bardzo ważne jest również światło, którym tworzymy nastrój.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Jest temat o pięknych dziewczynach, o mężczyznach marzeń, przyszedł czas na dzieci. A tak poważnie, to bardzo miły temat :)


RF.PAI300000042.JPG



fotografia-dzieci-kujawsko.jpg


9f084279-7d8d-4eed-ae78-8796ccd2a138_20091027124018_Dziecko-43.jpg


dlaczego+dzieci+sepleni.jpg


z8142743X,Fotoedytor--Gazety--Patryk-Larwinski---Dzieci-nieustannie.jpg
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Primawera a może masz jakieś rady na co zwracać uwagę podczas fotografowania dzieci ? Jakieś ważne szczegóły ?
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Gressil napisał:
Primawera a może masz jakieś rady na co zwracać uwagę podczas fotografowania dzieci ? Jakieś ważne szczegóły ?
Ja niestety jeszcze nie potrafię robić tak pięknych fotek, jakie prezentuje w temacie, ale znam kilka zasad jak powinno się fotografować. Najważniejszą jest, jak już wspominałam, uchwycenie emocji dziecka, nie ustawiajmy go, bo wtedy na pewno fotki będą nienaturalne. Noworodki najładniej wychodzą jak śpią.
Przystepując do robienia zdjęcia musimy pamietać aby fotografowany obiekt był w kadrze, a tło nie może go przytłaczać.
Powinniśmy zadbac o to aby w kadrze oprócz fotografowanego obiektu nie było zbędnych elementów.


Ta fotka jest interesująca, bo nic nie rozprasza uwagi ogladającego. :)

dziecko1.jpg



Na tej bardzo podoba mi się idealnie dobrane tło.

b5-8f63873f6345bdf0349dfe5b68004817.jpg



Sesje fotograficzne noworodków, wymagają ostrożności i cierpliwości.

Julia-3.jpg


2.jpg


12185487_4_644x461_artystyczne-zdjecia-dzieci-zdjecia-noworodkow-dla-dzieci.jpg


DSC2462m.jpg


0022.jpg



BEA_4243-2.jpg



A teraz przykłady wspomnianych emocji, które u dzieci są wyjątkowo naturalne.

15081.jpg


z5187214AA,Emocje-dziecka----Boje-sie--.jpg


blondyneczka.jpg


7103550_zamyslona-baletnica.jpg


0146_00006.jpg


11990.jpg



0_0_0_3300613_middle.jpg


raczkujace-usmiech-dziecko.jpeg


dziecko-las-trawa.jpeg


189153_dziecko_usmiech_czapka_mikolaja.jpg
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
magdalenka6 napisał:
Trzeba cały czas robić zdjęcia. Za którymś razem na pewno się uda :)
Najlepiej uczyć sie na błędach, ale warto też obserwaowac jak fotografuja najlepsi. :) Ja nadal mam problem z tłem, może dlatego uwielbiam ogladać perfekcyjne fotki, które inspirują.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Dobre zdjęcie to nie tylko fotograf, sprzęt i model - to jeszcze program do obróbki. Zdjęcia z noworodkami to zdjęcia z wyższej półki, dzieciaczki są asekurowane przez rodziców, podtrzymywane, zabezpieczane - a potem twórca fotki obrabia ją tak, że usuwa niepotrzebne postaci i zostawa tę najważniejszą w jakiejś ciekawej pozie, poprawia co może i dopiero zdjęcie jest gotowe.
Primawera, mam koleżankę, która internetowo robiła kursy fotografii dziecięcej (jest taka strona w sieci, która się tym zajmuje, organizuje szkolenia, świetna sprawa) i dziś robi takie fotki, że oderwać sie nie można :)
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Pestka__ napisał:
Dobre zdjęcie to nie tylko fotograf, sprzęt i model - to jeszcze program do obróbki. Zdjęcia z noworodkami to zdjęcia z wyższej półki, dzieciaczki są asekurowane przez rodziców, podtrzymywane, zabezpieczane - a potem twórca fotki obrabia ją tak, że usuwa niepotrzebne postaci i zostawa tę najważniejszą w jakiejś ciekawej pozie, poprawia co może i dopiero zdjęcie jest gotowe.
Primawera, mam koleżankę, która internetowo robiła kursy fotografii dziecięcej (jest taka strona w sieci, która się tym zajmuje, organizuje szkolenia, świetna sprawa) i dziś robi takie fotki, że oderwać sie nie można :)
Widzę, że znalazłam miłośniczkę fotek. Cieszę się Pestko, że sie tu wypowiadasz i mam nadzieję, że będziesz tu stałym gościem. A może uda się zaprosić Twoją koleżankę, chętnie skorzystałabym z uwag profesjonalisty. :)
Pozdrawiam
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
jestem miłośniczką fotek dziecięcych, bo mam świetną modelkę, której nie potrafię sfotografować tak, jak to sobie wymarzyłam. Koleżankę ciężko byłoby tu ściągnąć, ale mogę na pw podać Ci link do akademii, która organizuje takie kursy. Poza tym istnieją fora, na których można się dużo dowiedzieć od mam profesjonalnie fotografujących swoje i nie tylko swoje dzieci.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Pestka__ napisał:
mogę na pw podać Ci link do akademii, która organizuje takie kursy. Poza tym istnieją fora, na których można się dużo dowiedzieć od mam profesjonalnie fotografujących swoje i nie tylko swoje dzieci.
To poproszę o ten link. :)
Ja również mam znajomego z pasja fotografowania i cenie sobie Jego rady, ale on nie specjalizuje sie w maluszkach. . :)


foto.noworodki..jpg


069.jpg


48.jpg


niemowlaki.jpg
 
Y

Yellow Jester

Guest
Mi się te zdjęcia w ogóle nie podobają, więc nie wejdę tutaj więcej. Proszę nie rozpatrywać tego w ramach "ataku", czułem jedynie potrzebę wyrażenia swojej opinii.
 
Y

Yellow Jester

Guest
Dzieci należy fotografować z ukrycia. Przebieramy się, np. za krzew gorejący i zza sosny trzaskamy fotki, jak mawia młodzież. Wtedy dzieci wychodzą jak dzieci, a nie jak sroka bez ogona.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Yellow Jester napisał:
Dzieci należy fotografować z ukrycia. Przebieramy się, np. za krzew gorejący i zza sosny trzaskamy fotki, jak mawia młodzież. Wtedy dzieci wychodzą jak dzieci, a nie jak sroka bez ogona.
Poproszę o fotkę zrealizowaną przy pomocy wspomnianej techniki.

Nie jesteś konsekwentny.
 
Do góry