Szafa wnękowa czy wolnostojąca?

P

pigra

Guest
Witajcie. Potrzebuję jednej dużej szafy przesuwnej, która będzie przeznaczona dla moich córek (5 i 9 lat). Mają wspólny pokój. Nie mam żadnej wnęki i dlatego się zastanawiam czy lepiej postawić samodzielnie ściankę i postawić szafę wnękową, czy może lepiej kupić szafę wolnostojącą? Nie będę ukrywać, że kwestia ceny też gra rolę. Podpowiedzcie mi proszę co jest lepszą opcją, ile płaciliście za swoje szafy wnękowe?
 
P

pigra

Guest
Pokój ma ok. 12m2 i ma kształt prostokąta. Do tej pory miały 2 komody, które nie zajmowały wiele miejsca, ale też przez to dziewczynki przestały się w niej mieścić. Nie wiem jak dużą szafę teraz postawić, myślę, że taka 3 skrzydłowa by wystarczyła
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Nie wiem co lepsze, ale moim zdaniem szafa wnękowa dużo fajniej się prezentuje :) Dla dzieci do tego fajne są takie z jakimś motywem-grafiką na froncie.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
pigra napisał:
Potrzebuję jednej dużej szafy przesuwnej, która będzie przeznaczona dla moich córek (5 i 9 lat). Mają wspólny pokój.
Do dziecinnego pokoju wstawiłabym niska szafę, bo młodsza dziewczynka nie dosięgnie wyższych partii szafy rozsuwanej. Może coś z tych propozycji zainspiruje cię. :)

8.jpg


kolorowy-pokoj-dzieciecy-z-pufami.jpg



ljubke-ocarljive-otroske-sobe-49.jpg


zielony-pok%C3%B3j-dziecka-via-besthomedesign.blogspot.com_.jpg


g_137.jpg


pokoj-dla-dziewczynki-8.jpg



pokojedladziewczynek5.jpg


0_0aedf83475266b4628fb386464cca49d72cdc912.jpg


pokojedziewczece13.jpg


0_c7c052ae6a3de4e860cf6eeb978c3322abb60d27.jpg



pok%C3%B3j%20dla%20dw%C3%B3jki_dom_eu.jpeg


aae26e69d437f8c7dc74b80a534690f2.jpg


d5fe1fded1eb1f9d04a2aa911295883e.jpg


pokoj-dla-dwoch-dziewczynek-1.jpg



Modern%252BLokum%252Bs%252Bmengot.jpg


Space-Saving-Ideas-for-Small-Bedroom-1-480x342.jpg
 
P

pigra

Guest
Ta szafa bardzo mi się podoba:
pokojedziewczece13.jpg


Tylko, w moim przypadku 2 segmenty by wystarczyły. Chyba :) Ciężko określić jaką długość ma ta szafa, musiałabym wszystko pomierzyć. A z czego ona jest? To jest pomalowane drewno?
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
pigra napisał:
A z czego ona jest? To jest pomalowane drewno?
Tak , meble sa pomalowane w tej samej tonacji co elementy pozostałych mebli. Jest to propozycja konkretnej firmy meblowej i mozna się nią inspirować przy meblowaniu pokoju. Nazwe firmy wyslę Ci na pw, bo tu chyba nie można. :)
 

anija35

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2013
Posty
38
Punkty reakcji
0
Fajne te meble ale ja bym wybrała szafę wnękową z 3 skrzydłami do tego każde skrzydło w innym kolorze lub z ich ulubioną grafiką.
 
P

pigra

Guest
Tak teraz się właśnie zorientowałam, że te szafy mają fronty otwierane na zewnątrz... Nie wiem czy nie lepiej byłoby zrobić frontów przesuwnych. Jak myślicie?
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
To zależy. W pokoju dziecięcym szafy otwierane normalnie to standard. Te aranżacje prezentowane wyżej są cudne. Jednak jeśli nie masz zbyt dużo miejsca to drzwi przesuwane mogą być lepszym rozwiązaniem. No i tak jak pisałam- grafika z ciekawym motywem byłaby super. Coś takiego: (nie da rady wkleić url obrazka to wklejam link) http://www.iszafy.pl/pl/dokumenty/dladzieci
 
P

pigra

Guest
Ale śliczne! Chciałabym taką szafę ze zdjęciami moich córek, po jednym na jeden segment :) Kurcze, nie wiem czy właśnie nie zrobić szafy wnękowej, miałyby zagospodarowaną przestrzeń od podłogi po sufit. Orientujecie się w ogóle w cenach takich szaf?
 

Monikens

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2014
Posty
14
Punkty reakcji
0
Gdzie dokładnie można to znaleźć? Chciałabym zobaczyć ile mniej więcej kosztowałaby szafa jaka mi się marzy :)
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
I jak tam Ci poszło?:) Dużo zapłaciłabyś za szafę swoich marzeń?
 

Monikens

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2014
Posty
14
Punkty reakcji
0
O dziwo nie! Nie wiem jak to się przedstawia w innych firmach, ale tu wyszło naprawdę niewiele jak na to co chciałabym mieć.
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
A masz zapisany gdzieś ten projekt, żeby pokazać co sobie zaprojektowałaś?
 
Do góry