cykl regularny- metoda naturalna

kusika

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2014
Posty
16
Punkty reakcji
1
witam serdecznie!:)
bardzo chcialabym kochac sie bez prezerwatywy, poniewaz seks w tym zabezpieczeniu nie sprawia mi zadnej przyjemnosci. Jest to dla mnie duzy problem, gdyz nie wchodza w rachube tabletki, spirale, plastry, wkladki i tym podobne ustrojstwa. Zaciekawilam sie naturalnymi sposobami zapobiegania ciazy. Cykl mam regularny. Przedluza sie najwyzej 2 dni, a zazwyczaj mam co do dnia. Czuje, ze bede miala okres 5 dni przed. Boli mnie wtedy dziwnie brzuch i mam nabrzmiale piersi, nawet czuje uklucie w brzuchu w czasie kiedy powinna byc owulacja. Tu pojawia sie moje pytanie- czy dzieki tak wyczulonemu organizmowi jestem w stanie zweryfikowac kiedy mam dni nieplodne bez wpadki? Wyczytalam w podreczniku dla malzenstw, ze metoda objawowo-termiczna jest bardzo skuteczna.
Bardzo prosze o komentarze przede wszystkim od osob, ktore stosowaly badz stosuja ta metode, albo posiadaja nalezyta wiedze na ten temat. Z gory dziekuje za pomoc:)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
kusika napisał:
objawowo-termiczna jest bardzo skuteczna.
Jest-jednak jak pewnie czytałaś wymaga też sporo wysiłku-należy prowadzić dokładną obserwację cyklu-zapisywać w dzienniczku wyniki temp.,obserwować śluz itd...Aby była skuteczna należy zacząć ją stosować po ok.6 miesiącach takich obserwacji,aby dobrze poznać własny organizm.Plusem jest to,że Twoje cykle są regularne,jednak w życiu każdej kobiety zdarzają się pewne zaburzenia wynikające z choroby,zmiany klimatu,przemęczenia,stresu itd...-nigdy więc nie można mieć całkowitej pewności,że w ciążę nie zajdziemy.Nie będę wnikać dlaczego nie chcesz stosować innej metody-można też je łączyć,wtedy skuteczność rośnie-jeśli nie chcesz teraz dziecka warto o tym pomyśleć.
 

kusika

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2014
Posty
16
Punkty reakcji
1
zastanawialam sie wlasnie nad tym... Skoro odczuwam bol owulacyjny, to moge przeczekac 4 dni i do okresu mam jeszcze 10 dni, a plemniki, zyja ok 5 dni, czyli jeszcze 5 dni do okresu. Okres mam regularny czyli jeszcze podczas krwawienia jestem bezplodna. Pomierzylabym temperature i jak dla mnie pewna metoda, jednak po przebuszowaniu wszelakich forum, po przeczytaniu negatywnych opinii boje sie jej zastosowac:/
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Jak dla mnie jest to metoda dla osób,które jednak liczą się z możliwością spłodzenia potomka-osobiście młodym dziewczynom bym polecała tabletki-jednak na dziś to najbardziej skuteczny sposób -niektórzy obawiają się skutków ubocznych ,jednak raczej są to mity krążące i powstałe w czasach, gdy pigółki były dość szkodliwe(lata naszych babci ,czy matek)-zawierały końskie dawki hormonów-dzisiaj jest to już tylko dawka minimalna .
Musisz rozważyć wszelkie plusy i minusy-każda metoda je ma.Znowu powiem jaki dla mnie jest duży minus metod naturalnych-podporządkowanie życia erotycznego Twojemu cyklowi-wraz z partnerem musicie być tu zdyscyplinowani,zero spontanicznych randek -to trochę psuje atmosferę.
Jesli faktycznie nie chcesz żadnych tabl.,wkładek itp.-stosuj sobie tę naturalną metodę ,jednak zawsze miej pod ręką też prezerwatywę w razie wątpliwości, czy to dobry dzień na seks możecie jej użyć.No i zawsze pamiętaj 100% to tylko wstrzemiężliwość daje-niestety.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
sewanna napisał:
osobiście młodym dziewczynom bym polecała tabletki-jednak na dziś to najbardziej skuteczny sposób -niektórzy obawiają się skutków ubocznych ,jednak raczej są to mity krążące i powstałe w czasach, gdy pigółki były dość szkodliwe
Sewanno czy jesteś lekarzem ?

To, że stosowanie tabletek antykoncepcyjnych jest zupełnie bezpieczne, jest mitem firm farmaceutycznych i lekarzy z nimi współpracującymi. Wystarczy poczytac najnowsze opracowania w tej kwestii i zainteresować się jak ostatnio rosnie bezpłodnośc wsród młodych dziewczyn i liczba urodzeń z oceną poniżej 10 punktów w skali Apgar.




sewanna napisał:
Jest-jednak jak pewnie czytałaś wymaga też sporo wysiłku-należy prowadzić dokładną obserwację cyklu-zapisywać w dzienniczku wyniki temp.,obserwować śluz itd...
A jaki to wysiłek obserwowanie siebie i mierzenie temperatury w porównaniu z faszerowaniem się chemią i mozliwościa doprowadzenia do zatorów?



sewanna napisał:
Plusem jest to,że Twoje cykle są regularne,jednak w życiu każdej kobiety zdarzają się pewne zaburzenia wynikające z choroby,zmiany klimatu,przemęczenia,stresu itd...-nigdy więc nie można mieć całkowitej pewności,że w ciążę nie zajdziemy.
Choroby , stres, leki czy alkohol moga miec również wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych, a wiec ten argument zostaje obalony.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
A Ty Primawero jakie masz wykształcenie, bo czytając twoje posty od razu widać,że wnikliwie wertujesz internet-jest w nim mnóstwo dobrych,ale też ogrom błędnych i fałszywych informacji.Mówisz,że to lobby farmaceutyczne promuje tabl.anty.-ja mogę powiedzieć,że liczne organizacje religijne rozpisują się na temat szkodliwości antykoncepcji,zastraszają kobiety możliwymi skutkami ubocznymi itd.Każdy więc kij ma dwa końce.
Decydując się na tabletki przede wszystkim należy iść do ginekologa -ten po wykonaniu badań ogólnych i hormonów decyduje czy kobieta może zastosować i jeśli tak to jakie tabletki-wtedy jest to bardzo bezpieczne.
Dodam,że każdy lek ma listę tzw działań niepożądanych,także środki antykoncepcyjne,jednak nie znaczy to że występują u każdego człowieka,gdyby brać je bardzo do serca to nawet aspiryny byś nie załyła po przeczytaniu ulotki.




Primawera napisał:
Choroby , stres, leki czy alkohol moga miec również wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych, a wiec ten argument zostaje obalony.


Nie prawda -jedynie zaburzenia żoładkowo jelitowe-wymioty mogą obniżyć skuteczność tabl.anty-zwyczajnie może nie wchłonąć się.Pozostałe cznniki,alkohol nie mają wpływu na te środki.Jeśli chodzi o interakcje z innymi lekami zawsze trzeba to sprawdzić -ale tak jak zażywając cokolwiek.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
sewanna napisał:
Decydując się na tabletki przede wszystkim należy iść do ginekologa -
Decydując się na współżycie należy iść do ginekologa.



sewanna napisał:
A Ty Primawero jakie masz wykształcenie, bo czytając twoje posty od razu widać,że wnikliwie wertujesz internet-jest w nim mnóstwo dobrych,ale też ogrom błędnych i fałszywych informacji.
Lekarz internista.
 

kusika

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2014
Posty
16
Punkty reakcji
1
tabletek w ogole nie biore pod uwage. Jest to dla za duza ingerencja w organizm. Szkoda mi po prostu watroby. Wole juz sprobowac niekonwencjonalnych pozycji z gumka;) moje kuzynki zachwycaja sie stosunkiem przerywanym. Obie stosuja go ok 3 lat, a jedna z nich nawet z trzecim partnerem. Zadna z nich nie zaszla w ciaze. Moze polaczenie tej metody z metoda objawowo-termiczna da wieksza pewnosc...
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
sewanna napisał:
Nie prawda -jedynie zaburzenia żoładkowo jelitowe-wymioty mogą obniżyć skuteczność tabl.anty-zwyczajnie może nie wchłonąć się.Pozostałe cznniki,alkohol nie mają wpływu na te środki.Jeśli chodzi o interakcje z innymi lekami zawsze trzeba to sprawdzić -ale tak jak zażywając cokolwiek.
Nigdy nie pisz Nieprawda, odnosząc sie do moich wypowiedzi, bo nie mam zwyczaju fantazjować. Wymieniłam kilka czynników, nie wdajac sie w szczegołowe działanie. Alkohol wypity w nadmiarze często doprowadza do wymiotów i jesli dojdzie do nich do 3 godz, po zazyciu tabletka traci swoją czarodziejską moc - Królewno. :)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Primawera napisał:
Lekarz internista.
Lekarz -nawet internista nie pisałby takich bzdur -wybacz...


Primawera napisał:
Wystarczy poczytac najnowsze opracowania w tej kwestii i zainteresować się jak ostatnio rosnie bezpłodnośc wsród młodych dziewczyn i liczba urodzeń z oceną poniżej 10 punktów w skali Apgar.
Wyjaśnij więc co te słowa mają dokładnie wspólnego z bezpłodnością?Jak działa pigółka anty? czy nie wstrzymuje owulacji w jednym cyklu?-no raczej tak-po odstawienu można zajść w ciążę już w kolejnym!


Primawera napisał:
Nie prawda -jedynie zaburzenia żoładkowo jelitowe-wymioty mogą obniżyć skuteczność tabl.anty-zwyczajnie może nie wchłonąć się.Pozostałe cznniki,alkohol nie mają wpływu na te środki.Jeśli chodzi o interakcje z innymi lekami zawsze trzeba to sprawdzić -ale tak jak zażywając cokolwiek.
Nigdy nie pisz Nieprawda, odnosząc sie do moich wypowiedzi, bo nie mam zwyczaju fantazjować. Wymieniłam kilka czynników, nie wdajac sie w szczegołowe działanie. Alkohol wypity w nadmiarze często doprowadza do wymiotów i jesli dojdzie do nich do 3 godz, po zazyciu tabletka traci swoją czarodziejską moc - Królewno. :)
Widzę ,że szybki myk w internet zrobiłaś-Pani Doktor...
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
kusika napisał:
moje kuzynki zachwycaja sie stosunkiem przerywanym. Obie stosuja go ok 3 lat, a jedna z nich nawet z trzecim partnerem. Zadna z nich nie zaszla w ciaze.
Miały więcej szczęścia jak ... , bo takie zachowanie to jak rosyjska ruletka.




sewanna napisał:
Jak działa pigółka anty?
PIGUŁKA, a myków uskuteczniać nie muszę. Zalecam melisę na taki stan. :)
 

kusika

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2014
Posty
16
Punkty reakcji
1
czytalam duzo na ten temat i wraz sie gubie. Znajoma mowila, ze 3-4 dni przed okresem mozna do konca sie kochac na 100%, jednak ja uwazam, ze na 100 to mozna byc pewna tylko jak sie nie uprawia seksu.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Primawera napisał:
a myków uskuteczniać nie muszę. Zalecam melisę na taki stan.
Wybacz,ale wykręcasz się od odpowiedzi-jasne,że wiedzy medycznej nie posiadasz.




kusika napisał:
Znajoma mowila, ze 3-4 dni przed okresem mozna do konca sie kochac na 100%,
Taa-jeśli masz pewność,że ten okres będzie za te parę dni.
 

kusika

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2014
Posty
16
Punkty reakcji
1
a Ty sewanna, co uwazasz o stosunkach przerywanych?

ja w sumie mam pewnosc, bo zawsze boli mnie brzuch 5 dni przed.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
kusika napisał:
3-4 dni przed okresem mozna do konca sie kochac na 100%, jednak ja uwazam, ze na 100 to mozna byc pewna tylko jak sie nie uprawia seksu.
Znajoma ma rację. Trzeciego dnia wieczorem po owulacji można współżyć bez zabezpieczeń. Problem w tym , czy dany dzień faktycznie jest już tym trzecim dniem , bo pewnosc bedziesz miała pierwszego dnia wystapienia menstruacji..
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
kusika napisał:
a Ty sewanna, co uwazasz o stosunkach przerywanych?
Tu akurat zgodzę się z Primawerą,że to ruletka.Facet może zdążyć lub nie,poza tym wiadomo,że kilka kropel spermy wydziela się tuż przed pełnym wytryskiem-ryzykowne.
 

kusika

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2014
Posty
16
Punkty reakcji
1
duzo czytalam na temat komputerkow do odmierzania cykli Lady comp. Z chlopakiem zainteresowalismy sie ta metoda. Nie znalazlam, zadnej negatywnej opinii na ten temat od osob, ktore go stostuja. Jest, to ulepszenie metody termicznej, ktora odpowiednio stosowana jest skuteczna. Znalazlam watek na forumowisku stronie na ten temat, jednak wypowiadaja sie tam osoby, ktore nigdy go nie stosowaly, poza autorka postu:p
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Cóż -pewnie przydatne urządzenie,więc może sama je przetestuj,skoro chcesz skupić się wyłacznie na metodach naturalnych -lepsze to niż zakładanie kalendarzyka :)
 
Do góry