MLM - marketing sieciowy, sprzedaż bezpośrednia

pawelziom93

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hej,

czy jest ktoś kto też działa w MLM? (jak ktoś nie wie w ogóle co to jest to wystarczy wpisać w google :) )

Macie jakieś ciekawe materiały, książki, przemyślenia?

Chciałbym aby w tym wątku wypowiadały się osoby działające w MLM, te które są wrogami tej metody sprzedaży, jak i ci, którzy chcą ją dopiero poznać.

Ze swojej strony mogę pomóc jeżeli ktoś chce. Przestrzegam również przed umieszczaniem nazw firm, w których działacie i prowadzeniu rekrutacji, bo temat najprawdopodobniej zostanie zamknięty.

Pozdrawiam.
 

LAuraSZ

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2015
Posty
13
Punkty reakcji
0
Powiem szczerze, że dla mnie MLM to przede wszystkim sekta, która niektórym zepsuła relacje z przyjciółmi, ponieważ
pracownicy MLM "spamowały" ich ciągle informacjami ....
 

4poryroku

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2015
Posty
42
Punkty reakcji
3
W biznesie MLM trzeba mieć sporo wiedzy (marketing, reklama, SEO, Social Media itp) i wyczucia. Sam trochę o tym kiedyś czytałem ale jakoś skończyło się u mnie na teorii...
 
M

Majk Ox

Guest
biznes typu mlm to nie zabawa... dużo tego, emarketing to bardzo popularna bajka ostatnimi czasy... ale składa się na to multum procesów - reklama, seo, social media, link building, copywriting i wiele innych... poczytaj trochęna ten temat... ebooków odnośnie mlm jest sporo
 

guru92

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
11
Punkty reakcji
0
Nie takie trudne jak się wydaje :) Trochę pomyślunku i można fajnie podziałać w temacie.
 

mardcoo

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mówi się, że w MLM zarabiają tylko ci na górze. A w innych obszarach biznesu jest inaczej? A w pracy na etacie pracownik na dole zarabia więcej niż jego szef na górze? MLM to dobra strategia sprzedaży, problem polega na braku wiedzy i kompetencji sprzedawców (uczniaków bardziej), którzy w mig chcieli by stać się milionerami. Otóż to tak nie działa. Tutaj trzeba wiedzy, wyczucia i przede wszystkim zrozumienia co to jest w ogóle MLM

Odnośnie jakości produktów to wmawia się sprzedawcom..., ale tylko w typowych piramidach, gdzie założyciele piramid planują oszustwo, chcą naciągnąć jak najwięcej ludzi na jakąś lipę i zwinąć swój "biznes", co innego w poważnym MLM, gdzie firma planuje wieloletni rozwój to nie może sprzedawać badziewia bo pójdzie z torbami, nikt nie będzie kupował bubla, no chyba że w hipermarkecie :), ale nie w MLM. Polska w tym zakresie jeszcze trochę zaściankowa i wcale nie reklamuję tu niczego. Zobacz różnicę, dystrybucja klasyczna: kupujesz produkt i chwalisz się znajomym: :kupiłem/am to za 300zł" , a oni mówią : "fajny, też taki kupię tam gdzie ty" i co ty z tego masz? NIC. A w MLM? Kupujesz produkt i chwalisz się znajomym: kupiłem/am produkt po cenie hurtowej za 250zł, choć normalnie kosztuje 300, ale zniżkę mam dzięki rejestracji w MLM" a znajomi: "fajny, też taki kupię tam gdzie ty" (można kupić po cenie detalicznej za 300 lub po taniej o 50 zł po rejestracji w MLM, jeżeli ktoś chce mieć taniej to się rejestruje, a jeżeli nie to kupi sobie drożej czyli po cenie detalicznej.) I co ty z tego masz? Otóż rejestrując się nabywasz specjalne ID. Już nie jesteś anonimowy, jak w handlu klasycznym. Mając ID firma jest w stanie ustalić, kto poleca jej produkty i nagrodzić taką osobę prowizją za rejestrację oraz za transakcję osób poleconych i wszystkich, którzy kupują z polecenia osób, jakie poleciły osoby polecone przez Ciebie. I wcale nie trzeba handlować, wciskać innym kitu. Mój znajomy pracujący na etacie polecił produkt MLM 10 - 15 osobom, a te osoby polecając swoim znajomym, a tamci swoim i tak dalej stworzyli mu grupę w ciągu 3 lat liczącą blisko 2300 osób. Chociaż on nigdzie nie chodził i nie sprzedawał, bo zasuwał na etacie po 10 godzin dziennie. W ten sposób ta grupa generuje mu dodatkowy przychód pasywny (druga pensja). I tutaj trzeba mieć wiedzę, jak odróżnić MLM od piramidy i czym w ogóle jest mlm
Mam nadzieję, że ten artykuł w pełni wzbogaci o wiedzę z zakresu MLM:
biznesidealny.pl/dlaczego-warto-zaangazowac-sie-w-marketing-sieciowy/
 
Do góry