Piła tarczowa stołowa buczy nie startuje

M.T.W.D.

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
252
Punkty reakcji
4
Witam.

nie wiem czy dobry dział wybrałem ale

Mam problem z Piłą stołową ( Krajzegą ) a dokładnie jakiś czas temu gdy ciąłem drzewo po ucięciu jednej gałęzi nagle zgasła i jak próbowałem odpalić to buczała a tarcza się nie kręciła. Sprawdzianem czy tarcza nie była zablokowana albo brudna i nie była,

Krajzega jest na Prąd nie na silę

jeśli ktoś z was może wiedzieć co może być tego przyczyną proszę napisać
 

the_me

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2014
Posty
5
Punkty reakcji
1
M.T.W.D. napisał:
Krajzega jest na Prąd nie na silę

jeśli ktoś z was może wiedzieć co może być tego przyczyną proszę napisać
Nie jest to czasem zabezpieczenie przed przegrzaniem? Inną przyczyną może być bezpiecznik topikowy, który odmówił współpracy po przeciążeniu.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Udało Ci się zdiagnozować przyczynę ?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Od lipca 2o14 pewnie autor postu sobie już poradził z awarią silnika ale odpowiadam ku doświadczeniu innych :)


Jeżeli to silnik indukcyjny ( a tak przypuszczam) to prawdopodobnie padł kondensator rozruchowy (wymienić koszt niewielki). Możliwe też że zostało uszkodzone uzwojenie rozruchowe (silnik do przezwojenia - koszt większy ).
Jeżeli to silnik szczotkowy tzw. komutatorowy, to mógł paść wirnik lub uzwojenie stojana czyli tzw pola silnika. (także do przezwojenia - koszt wiekszy)


Nie jest możliwy brak fazy i buczenie jednoczesne jeżeli to silnik na tzw. prąd (jednofazowy) a nie na tzw. siłę (trójfazowy), jak pisze sam autor postu.
 
Do góry