Modelowanie z zapałek

W

wiki9969

Guest
Szukałam tematu dotyczącego tego typu hobby, ale niestety nie znalazłam. Choć przypuszczam, że znajdzie się choć jedna osoba na Forum, która miała bądź też ma z modelowaniem z zapałek do czynienia na codzień. Z chęcią poczytam opinie na temat modelarstwa, a może nawet czegoś ciekawego się dowiem. :)

Przyznam, że sama się zastanawiam czy nie zabrać się za to. ;)

A oto jeden z filmików, które znalazłam na yt:

http://youtube.com/watch?v=GoLsvhSZCdE&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DGoLsvhSZCdE
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Nie jest to moja pasja, ale widziałam kiedyś cudeńka z tych patyczków. :)
Patrick Acton od lat buduje modele i makiety z zapałek. Każda konstrukcja składa się z ponad pół miliona zapałek.


8fdb5073769b0635590444986350271c.jpg


ca79e973b4bc5228eb4d1a59f819d85a.jpg


717afe73318c6c44f061641ad7428e72.jpg
 
W

wiki9969

Guest
Niezłe. :D Właśnie przeglądam jego budowle i muszę przyznać, że zrobiły na mnie spore wrażenie.:)
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
A ja się zawsze zastanawiam czy nie szkoda im czasu na tak kruchą pasję, przecież wystarczy jedna iskra i lata pracy pójda z dymem. Pisali kiedyś o mężczyznie, który ściany w mieszkaniu zapałkami wyłożył. To już totalna nieodpowiedzialność..
Ale zamki robia wrażenie. :)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Są specjalne preparaty którymi można nasączyć drewno aby nie były tak łatwopalne. Z resztą do modelowania nie używa się zwykłych zapałek tylko specjalne, przeznaczone do takich "zabaw".
 
W

wiki9969

Guest
Ale te specjalne, czyli modelarskie są kilkakrotnie droższe od takich zwykłych zapałek. I z tego co wiem to trzeba je sprowadzać z zagranicy. Dlatego też większość modelarzy tworzy swoje dzieła ze zwykłych zapałek.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Nie wiem jak to dokładnie wygląda teraz ponieważ modelowaniem zajmowałem się kilka lat temu. Wtedy fakt - były droższe z tym, że ja nie miałem problemu z ich pozyskaniem. Znałem kilka osób które zajmowały się budowaniem przeróżnych (czasami ogromnych) konstrukcji z zapałek. Mieliśmy znajomego które sprowadzał dla nas takie zapałki. Także z pozyskaniem dowolnej ilości problemu nie było. Nie jestem w stanie powiedzieć jak to wygląda na chwilę obecną. Wydaje mi się, że przez kilka lat na pewno sporo się zmieniło pod tym względem.


btw. mnie zawsze fascynowały stadiony piłkarskie wykonane z zapałek. Takie jak ten:

dsci2185.jpg
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Tak sie przygladam modelom i faktycznie na tych zapałkach nie widac wyraznie koncówek z siarki.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Bardzo ładne. Jeden gość, który kiedyś robił u mnie remont łazienki, mówił, że zajmuje się modelowaniem z zapałek w wolnych chwilach. Pokazywał mi zdjęcia na telefonie, zrobił np model jakiegoś hotelu, już nie pamiętam nazwy. Tak czy inaczej bardzo fajnie to wygląda. Szacunek za cierpliwość i umiejętności :)
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
f1_zapalek_1.jpg


Michael Arnidt jest osobą, która ma dużo wolnego czasu i cierpliwości. W ciągu sześciu lat używając 956 000 zapałek oraz 1686 tubek kleju zbudował replikę McLerena F1. Koszt tego projektu wyniósł 6000 euro. :)
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Nooo, to już jest wyższa szkoła jazdy. Ale trzeba przyznać, że efekt jest niesamowity. Koszty też, no ale jak ktoś ma kase i pasje, to czemu nie? :)
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Bałbym się go zostawić na parkingu :p W tym wypadku owszem, trzeba mieć jakieś pomieszczenie, gdzie można trzymać coś takiego.
 
W

wiki9969

Guest
Też na to zwróciłam uwagę. A zdjęcia są wykonane w taki sposób, że można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z pojazdami naprawdę dużych rozmiarów. :)
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Zdjęcia robią wrażeni, można pozazdrościć niektórym pasji i wytrwałości
 

Henry0077

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
250
Punkty reakcji
1
A szydełkowanie nie jest nudne? Takie lepienie z zapałek to jednak ciekawsze hobby.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Czy ktoś z was zajmuje się osobiście modelowaniem ? Zastanawiam się czy nie wrócić do starego hobby.
 
W

wiki9969

Guest
Gressil, a ja mam pytanie do Ciebie. Czy tworząc modele robiłeś szkielety z papieru czy z zapałek? I jaka metoda według Ciebie jest najlepsza dla nowicjuszy?
 
Do góry