Trening domowy - pytanie

M

MacaN

Guest
Krótko i na temat : drążek to ponoć trening pleców, pompki to trening różnych części ciała ( no, przyjmijmy, że głównie klata, ale również plecy )

Moje pytanie brzmi : Czy treningi na zmianę pompek i na drążku będą ze sobą kolidować ? Nie chciałbym popalić mięśni i nabawić się kontuzji... Ostatnio pofolgowałem sobie, jeśli chodzi o pompki ( przez zalecenie lekarza, ale muszę chyba znów je zacząć robić. Na dworze zimno i wieje, czasem chciałbym w ciepłym poćwiczyć a pompki na to pozwalają. ), jednak nadrobiłem zaległości w drążku. Chciałbym to połączyć.


Osobno ćwiczę także nogi + trochę biegam, ale to na pewno nie koliduje z resztą. Proszę o dość szybką odpowiedź i najlepiej kogoś doświadczonego.
 
M

MacaN

Guest
Portos, ja już pisałem dziesiątki razy - NIE BĘDĘ CHODZIŁ NA SIŁOWNIĘ. To jest strata czasu i pieniędzy. Zadałem konkretne, bardzo konkretne pytanie. Nie pytam o to, co mam zrobić, żeby się wytrenować, trening domowy jest w 100% wystarczający. ( Jak nie wierzysz, to wejdź w dzienne treningi i mój temat " projekt same mięśnie w jeden rok, zobacz na ostatnią stronę i podziwiaj wyniki ) Naprawdę, ja mogę poświęcić 30 minut dziennie na trening, ale nie będę płacić za możliwość męczenia się :D
 

lukaszA

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
42
Punkty reakcji
0
mam te samo pytanie, czy takie ćwiczenia nie kolidują. Jak kiedyś czytałem na temat pompek to też jest różnica z jakim rozstawem je sie robi. Im szerzej na tym bardziej na klatkę piersiową idzie. więc mi sie wydaje że nie powinno być problemu:)
 

jankolodziejski

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2014
Posty
19
Punkty reakcji
0
Odpowiem. Nie taki zestaw ćwiczeń nie będzie kolidował, tylko rozwój powinien być równomierny na tle całego organizmu. Żebyś nie miał tylko wielkiej klaty i barów a reszta jak u 16-latka.
 

hudiniPL

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
A jakie ćwiczenia będą najlepsze, aby w domu poćwiczyć. Pompki to wiadomo!
Ale co jeszcze?
Ostatnio przytyłem mocno i chciałbym, aby się nieco wyrobić. Być sprawnym, silnym i nie takim zapuszczonym :)
 
M

MacaN

Guest
Brzuszki, drążek, bieganie, hantle po ok. 12 kg, przysiady i tak jak napisałeś - pompki.

No i oczywiście najważniejsze - systematyczność w trenowaniu. Polecam założyć na forum w dziennych treningach taki swój DT, by mieć motywację do działania, wtedy odpowiadasz przez innymi, nie tylko przed sobą.
 
K

Kruczy

Guest
hudiniPL napisał:
A jakie ćwiczenia będą najlepsze, aby w domu poćwiczyć. Pompki to wiadomo!
Ale co jeszcze?
Ostatnio przytyłem mocno i chciałbym, aby się nieco wyrobić. Być sprawnym, silnym i nie takim zapuszczonym :)
masz mnóstwo treningów na youtube, poza tym dietka i systematyczność. jeśli się zastosujesz to efekty na pewno będą :)
 

hudiniPL

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
kuerde, biegać nie nawidzę, a hantli nie mam, ale zobaczę co tam się uda. chćę też terning na pompki zrobić (z innego tematu)
 

Marek Danelczyk

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2014
Posty
26
Punkty reakcji
0
ja ćwicze tylko drążek + pompki od kilku lat. Praktycznie wszystkie partie są ćwiczone, może poza nogami ;), efekty w porządku, ale zależy na czym komu zależy.
 
W

wiki9969

Guest
A dlaczego rezygnujesz z nóg? Uważam że jeżeli bierzemy się za ćwiczenia (w tym wypadku dla zwiększenia masy mięśniowej) to powinniśmy dbać o wszystkie partie mięśni, także i nóg. ;)
 
M

MacaN

Guest
Wiki, masz rację, ale np. dla mnie nogi również są sprawą drugorzędną. Mimo to pilnuję, bym nie wyglądał jak bocian :D

Po prostu na górę jest więcej ćwiczeń, które można wykonać w domu bez pomocy sprzętu. To zwykła wygoda, nic więcej :)
 
W

wiki9969

Guest
Eee tam, na nogi też jest dużo ćwiczeń jak i na inne partie mięśni. Wystarczy tylko odpowiednio je przygotować. ;)
 
W

wiki9969

Guest
Chodzi Ci o ćwiczenia na mięśnie nóg?
Ćwiczenia można wykonywać z przyrządami lub bez. Przykładowe, bardzo dobrze nam znane.
Pierwsze podstawowe ćwiczenie to przysiady, które można wykonywać również z obciążeniem. Są odpowiednikiem pompek. ;)
Drugie to rowerek, dzięki któremu wzmacniamy również mięśnie brzucha.
Trzecie to zgięcie podeszwowe stopy czyli stanie na palcach, wzmacniamy w ten sposób mięśnie łydek.
Czwarte można wykonać leżąc przodem (na brzuchu) unosząc na przemianie lub razem kończyny dolne. Tutaj zyskują także nasze pośladki. :D
Piąte to jest tzw "kucanie w rozkroku" czyli przenoszenie ciężaru ciała z nogi na nogę.
Można również wykonywać np podczas biegania lub w domu skipy a b c.

Albo takie: leżąc na boku mając wyprodukowane kończyny dolne jedną odwodzimy. Po zmianie pozycji to samo robimy z drugą. :p
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
Sporo chłopaków zapomina o mięśniach nóg i bicki maja, klatę jak u pirata a nogi jak u baletnicy.
 
Do góry