Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

- - - - -

Trening domowy - pytanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2013 - 20:28

Krótko i na temat : drążek to ponoć trening pleców, pompki to trening różnych części ciała ( no, przyjmijmy, że głównie klata, ale również plecy )

Moje pytanie brzmi : Czy treningi na zmianę pompek i na drążku będą ze sobą kolidować ? Nie chciałbym popalić mięśni i nabawić się kontuzji... Ostatnio pofolgowałem sobie, jeśli chodzi o pompki ( przez zalecenie lekarza, ale muszę chyba znów je zacząć robić. Na dworze zimno i wieje, czasem chciałbym w ciepłym poćwiczyć a pompki na to pozwalają. ), jednak nadrobiłem zaległości w drążku. Chciałbym to połączyć.

Osobno ćwiczę także nogi + trochę biegam, ale to na pewno nie koliduje z resztą. Proszę o dość szybką odpowiedź i najlepiej kogoś doświadczonego.

Użytkownik 9macan5 edytował ten post 22 grudzień 2013 - 20:29

• 0

#2 Portos+

Portos+

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2117 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 09:22

A jaki masz cel?

• 0

#3 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2014 - 20:51

Dobrze wyglądać i dobrze się czuć ;)

• 0

#4 Portos+

Portos+

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2117 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 10:20

A nie masz siłowni gdzieś niedaleko?:)

• 0

#5 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2014 - 12:26

Portos, ja już pisałem dziesiątki razy - NIE BĘDĘ CHODZIŁ NA SIŁOWNIĘ. To jest strata czasu i pieniędzy.   Zadałem konkretne, bardzo konkretne pytanie. Nie pytam o to, co mam zrobić, żeby się wytrenować, trening domowy jest w 100% wystarczający. ( Jak nie wierzysz, to wejdź w dzienne treningi i mój temat " projekt same mięśnie w jeden rok, zobacz na ostatnią stronę i podziwiaj wyniki ) Naprawdę, ja mogę poświęcić 30 minut dziennie na trening, ale nie będę płacić za możliwość męczenia się :D 

• 0

#6 lukaszA

lukaszA

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 11 wrzesień 2014 - 08:04

mam te samo pytanie, czy takie ćwiczenia nie kolidują. Jak kiedyś czytałem na temat pompek to też jest różnica z jakim rozstawem je sie robi. Im szerzej na tym bardziej na klatkę piersiową idzie. więc mi sie wydaje że nie powinno być problemu:)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 jankolodziejski

jankolodziejski

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 12:57

Odpowiem. Nie taki zestaw ćwiczeń nie będzie kolidował, tylko rozwój powinien być równomierny na tle całego organizmu. Żebyś nie miał tylko wielkiej klaty i barów a reszta jak u 16-latka.

• 0

#8 hudiniPL

hudiniPL

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 14 październik 2014 - 12:28

A jakie ćwiczenia będą najlepsze, aby w domu poćwiczyć. Pompki to wiadomo!

Ale co jeszcze?

Ostatnio przytyłem mocno i chciałbym, aby się nieco wyrobić. Być sprawnym, silnym i nie takim zapuszczonym :)

• 0

#9 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 14 październik 2014 - 12:58

Brzuszki, drążek, bieganie, hantle po ok. 12 kg, przysiady i tak jak napisałeś - pompki. 

No i oczywiście najważniejsze - systematyczność w trenowaniu. Polecam założyć na forum w dziennych treningach taki swój DT, by mieć motywację do działania, wtedy odpowiadasz przez innymi, nie tylko przed sobą. 

• 1

#10 Guest_Kruczy_*

Guest_Kruczy_*
  • Goście

Napisano 22 październik 2014 - 09:20

A jakie ćwiczenia będą najlepsze, aby w domu poćwiczyć. Pompki to wiadomo!

Ale co jeszcze?

Ostatnio przytyłem mocno i chciałbym, aby się nieco wyrobić. Być sprawnym, silnym i nie takim zapuszczonym :)

masz mnóstwo treningów na youtube, poza tym dietka i systematyczność. jeśli się zastosujesz to efekty na pewno będą :)

• 0

#11 hudiniPL

hudiniPL

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 16:39

kuerde, biegać nie nawidzę, a hantli nie mam, ale zobaczę co tam się uda. chćę też terning na pompki zrobić (z innego tematu)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Marek Danelczyk

Marek Danelczyk

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 21 listopad 2014 - 12:47

ja ćwicze tylko drążek + pompki od kilku lat. Praktycznie wszystkie partie są ćwiczone, może poza nogami ;), efekty w porządku, ale zależy na czym komu zależy.

• 0

#13 Guest_wiki9969_*

Guest_wiki9969_*
  • Goście

Napisano 24 listopad 2014 - 10:48

A dlaczego rezygnujesz z nóg? Uważam że jeżeli bierzemy się za ćwiczenia (w tym wypadku dla zwiększenia masy mięśniowej) to powinniśmy dbać o wszystkie partie mięśni, także i nóg. ;)
  • 0

#14 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 24 listopad 2014 - 22:20

Wiki, masz rację, ale np. dla mnie nogi również są sprawą drugorzędną. Mimo to pilnuję, bym nie wyglądał jak bocian :D 

Po prostu na górę jest więcej ćwiczeń, które można wykonać w domu bez pomocy sprzętu. To zwykła wygoda, nic więcej :) 

• 0

#15 Guest_wiki9969_*

Guest_wiki9969_*
  • Goście

Napisano 24 listopad 2014 - 22:25

Eee tam, na nogi też jest dużo ćwiczeń jak i na inne partie mięśni. Wystarczy tylko odpowiednio je przygotować. ;)
  • 0

#16 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 24 listopad 2014 - 22:27

Podziel się wiedzą, bo u mnie z nią krucho, jak zresztą widać gołym okiem :D 

• 0

#17 Guest_wiki9969_*

Guest_wiki9969_*
  • Goście

Napisano 24 listopad 2014 - 23:43

Chodzi Ci o ćwiczenia na mięśnie nóg?
Ćwiczenia można wykonywać z przyrządami lub bez. Przykładowe, bardzo dobrze nam znane.
Pierwsze podstawowe ćwiczenie to przysiady, które można wykonywać również z obciążeniem. Są odpowiednikiem pompek. ;)
Drugie to rowerek, dzięki któremu wzmacniamy również mięśnie brzucha.
Trzecie to zgięcie podeszwowe stopy czyli stanie na palcach, wzmacniamy w ten sposób mięśnie łydek.
Czwarte można wykonać leżąc przodem (na brzuchu) unosząc na przemianie lub razem kończyny dolne. Tutaj zyskują także nasze pośladki. :D
Piąte to jest tzw "kucanie w rozkroku" czyli przenoszenie ciężaru ciała z nogi na nogę.
Można również wykonywać np podczas biegania lub w domu skipy a b c.

Albo takie: leżąc na boku mając wyprodukowane kończyny dolne jedną odwodzimy. Po zmianie pozycji to samo robimy z drugą. :p

Użytkownik wiki9969 edytował ten post 24 listopad 2014 - 23:49

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#18 przemoboss

przemoboss

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 28 luty 2015 - 12:23

Sporo chłopaków zapomina o mięśniach nóg i bicki maja, klatę jak u pirata a nogi jak u baletnicy.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0