Wybielanie martwych zębów

adryjan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
772
Punkty reakcji
11
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Mam martwe dwie górne jedynki, które nie wyglądają za fajnie. Pozostałe zęby są dużo jaśniejsze od nich. Chciałbym je sobie wybielić, ale czytałem, że to nic nie da. Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Ktoś kiedyś wspominał mi coś o koronach. Co to jest? Na jakiej zasadzie to działa (oprócz nakładania płytek). Co się wtedy dzieje z normalnymi zębami?
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Nie da się wybielić "martwych zębów". Jeśli chodzi o koronę, to polega to mniej więcej na tym, że naturalny ząb jest piłowany do pewnej formy kikuta i umieszcza się na nim implant. Oczywiście wcześniej odcień jest dobierany na podstawie koloru zdrowych zębów. Wszystko pięknie, ale jest to dość kosztowne.



adryjan napisał:
Co się wtedy dzieje z normalnymi zębami?
A co ma się dziać? Nie odróżnisz zdrowych od martwych.
 

adryjan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
772
Punkty reakcji
11
Wiek
33
Miasto
Wrocław
I taki implant będę miał przez całe życie czy będę musiał go za kilka lat ponownie założyć? Co jeśli stary ząb po prostu wypadnie, jak będę miał założony implant?
 
B

bajderman

Guest
Da się, ale raczej tylko zabiegowo. Tak czy siak radzę w odpowiedni sposób dbać o te zęby, bo jedynie w taki sposób zdołasz je utrzymać w dosyć dobrej kondycji. Szczotkowanie, dobra pasta - w zasadzie to wystarczą podstawy.
 

mirabelka1234

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
[SIZE=11pt]Na Twoim miejscu udałabym się do porządnego gabinetu stomatologicznego na konsultację. Na pewno podpowiedzą Ci co zrobić, bo obecnie metod jest mnóstwo i sądzę, że martwe zęby też spokojnie można wybielić. Ja wybielałam, co prawda żywe (w gabinecie Indexmedica), ale potrafili mi doradzić, co do wszystkiego i informowali szczegółowo, więc myślę, że warto spytać.[/SIZE]
 
S

szyszana

Guest
Zacznij od wizyty w salonie dentystycznym - niech ci to ocenią. Obawiam się, że całkowicie naturalnymi metodami nie będzie to możliwe do wykonania. Macie podobne zdanie?
 
T

TomkaJanka

Guest
Chyba rzeczywiście zostaje tylko implant, ale teraz jest dużo nowinek technologicznych w stomatologii więc poszukaj, może jakieś lasery-bajery to wybielą :)
 
Do góry