Początki "inwestowania"

qasa

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Polska ;)
Witajcie!

Jestem studentem który ma od jakiegoś czasu pracę - pół roku. Uzbierałem pewną sumę pieniędzy (jak na razie jest to 5 000) i nie bardzo spieszy mi się do ich rozwalenia na pierdoły.
Wolałbym powiększyć moją sumę do zadowalających mnie rozmiarów - czytaj około 50-70 tysięcy.
Czyli x10.
Oczywiście to jest mój plan na ładnych parę lat - chyba, że znacie jakieś szybsze sposoby.

Chciałbym się was poradzić. Bo ja jestem całkiem zielony w inwestowaniu czy to na giełdzie (obliczanie tego wszystkiego doprowadza mnie do wylewu mózgu - miałem 2 z maty w liceum) czy to jakieś programy inwestycyjne czy lokaty.

W co na początek inwestować, żeby moje pieniądze w miarę szybko wzrastały? (oczywiście można doliczać do tego kwotę 100-200 zł miesięcznie po każdym 10 miesiąca - chyba, że nie da się tak dopłacać, nie mam pojęcia ) Co wy byście mi zaproponowali, totalnemu żółtodziobowi co nie ma pojęcia o tym?
No i żeby po jakichś 5ciu latach mieć fajne pieniądze które mógłbym wydać. Bo po to one są. Zdaję sobie sprawę, że życie nie polega na tym aby nic se nie kupić i zdechnąć bogatym, ale na początek trzeba coś dać, żeby potem mieć - co wydać :)

Serdecznie pozdrawiam, Lekkomyślny.
 
Do góry