Ciekawe gadżety, czyli przedmioty, które Was zaskoczyły lub zaintrygowały

Marek Sterka

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej Panie (oby jak najwięcej) i Panowie,

chciałbym poruszyć pewien wątek, którego dotychczas na forum nie spotkałem. A mianowicie temat ciekawych gadżetów, które Was zaintrygowały, zaciekawiły, których efekt działania lub zastosowanie były zupełnie odjazdowe i niespodziewane. Coś wartego wspomnienia - z kraju i z zagranicy. Nie chodzi mi o premiery rodem z portali z nowościami, ale coś co spotkaliście gdzieś "na żywo", w sklepie na wyjeździe, w podróży, u kogoś w plecaku...

Mnie ostatnio mocno zadziwiły dwie rzeczy - jedno to e-papier i jego zastosowanie w telefonie na przykładzie rosyjskiego Yotaphone. Fajny pomysł, przede wszystkim kusząca jest sprawa baterii, która wytrzymuje z telefonem nawet miesiąc. Szkoda tylko, że jeszcze nie spotykamy telefonu z kolorowym e-inkiem. Choć wierzę, że to tylko kwestia czasu.

Druga, to coś co mam osobiście z podróży po Stanach, to głośniki wibracyjny, który potrafi zamienić praktycznie wszystko inne w głośnik (wzbudzając element w wibracje) na przykładzie Rock It 3.0 od Origaudio. Wystarczy że przykleimy jedną końcówkę do elementu, który ma nam posłużyć za głośnik, drugą wpinamy do urządzenia z wyjściem mini jack....i zabawa się dopiero zaczyna.

A Was co ostatnio zaskoczyło? Jaki gadżet Was skusił, na jaki polujecie i spać przez niego nie możecie. Tylko bez hi-endowych telefonów, tabletów itp. Tylko sprzęt oryginalny i rzadko spotykany, a kryjący w sobie wg Was potencjał na przyszłość.
 

rokiczaaa

.
VIP
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
3 228
Punkty reakcji
207
Miasto
.
Google Glass :3
google_glass_explorer_edition_1.jpg
 

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
Ja ostatnio przeglądając świąteczny katalog iSpota trafiłam na coś takiego jak Jawbone up monitor aktywności fizycznej. Jak dla mnie - świetny gadżet. Jest to bransoletka z aplikacją na iPhona, iPada i pozwala na śledzenie snu, aktywności, odżywiania. Pozwala na analizę. Można sobie wyznaczać cele dzienne i śledzić postępy itp itd. Ogólnie ciekawy bajer.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Samsung Gear S - miałem go na ręku, bardzo mi się spodobał. W nadchodzącym roku wymienię mój smartfon właśnie na ten gadżet.
 

izzzyy

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
12
Punkty reakcji
1
Mnie zaintrygowały zegarki ziiiro gravity!
Super jest to, że nie ma w nim klasycznych wskazówek, a godzinę odczytuję się z okręgów. Wygląda to super!
Bardzo, bardzo chciałabym go mieć! :D
 

Voltinus

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Mi bardzo podobają się zegarki binarne, czyli takie, które wyświetlają godzinę diodami w systemie dwójkowym. Mam w planach skonstruowanie takiego samodzielnie. :D Już nawet zaprogramowałem mikrokontroler, muszę tylko wszystko złożyć w całość. :wink:
 
I

Infiner

Guest
Mysz w kształcie bikini ale akurat nie mam tutaj foty :D
 
Do góry