Smartphone- jaki będzie najlepszy?

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Witam, jak w temacie już podałam, chciałabym kupić smartphone'a. Marzy mi się od apple, tylko nie wiem na ile ich cena i pozycja w mojej głowie odpowiadają temu, jakie są w rzeczywistości. Podobają mi się też BB. Ktoś z forumowiczów ma styczność z takimi cudami techniki? Nie chcę pomocy od kogoś, kto opiera się tylko na opiniach zamieszczonych w internecie, bo te to sama sobie mogę poczytać :p Chcę pomocy od kogoś, kto się tym interesuje. ;) Jak już ktoś się tym tematem zainteresuje to go rozwiniemy, póki co tyle chyba wystarczy, żeby wiadome było o co mi chodzi właściwie. :D

Także czekam na odpowiedzi!
:sexy:
 

Adrian Heda

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2013
Posty
37
Punkty reakcji
3
Wiek
15
Miasto
Gogolin
Jakościowo Apple robi dość dobre produkty, tyle że są dość drogie. Myślę, że kupując Iphone'a starszej generacji to jest 3-4 na pewno się nie zawiedziesz. Korzystałem dość długo z 2G i działał bardzo dobrze. Teraz przerzuciłem się na LG L9 i to jest telefon, który w półce od 800-1000zł jest jednym z lepszych. BB nie używałem, więc się nie wypowiadam. Apple jak najbardziej trzeba polecić, tyle że wiele osób powie, że to produkt kilka razy przepłacony.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Yagami napisał:
Apple jak najbardziej trzeba polecić, tyle że wiele osób powie, że to produkt kilka razy przepłacony.
To ja się domyślam, ale nie ma nic tak uroczego jak apple w wersji czegoś tańszego...

A powiedz mi jak jest z baterią? Trzeba codziennie ładować, czy daje radę? Jak z dźwiękiem? Bo w Iphonie chcę mieć telefon i mp4- więc dobrze byłoby, gdyby bateria była wytrzymała...
 

Adrian Heda

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2013
Posty
37
Punkty reakcji
3
Wiek
15
Miasto
Gogolin
Dźwięk zależy też w dużej mierze od słuchawek, ale jak to w telefonie nie jest porażający, apple ma wiele urządzeń do słuchania muzyki z dużo lepszym dźwiękiem. Co do baterii to tak, jeżeli ciągle muzy słuchasz to tak co 24h trzeba ładować jeśli korzystasz do tego z gier, wifi to automatycznie czas pracy jest krótszy, czyli jak w każdym smartfonie.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
A no to słabo, chciałabym coś, co działa trochę dłużej jednak... Nie widzi mi się ładowanie dzień w dzień...
 

Adrian Heda

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2013
Posty
37
Punkty reakcji
3
Wiek
15
Miasto
Gogolin
Jeżeli słuchasz muzyki na komórce to jest to raczej normalka dla każdego smartfona. Jeżeli chcesz rzadziej ładować to może warto kupić osobny odtwarzacz muzyczny?
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
No ale np. Xperia Miro, jaką posiadam jest chyba smartphone'em? A bateria trzyma 4-6 dni. Więc chyba jednak nie dla każdego jest to normalka. :D
 

Adrian Heda

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2013
Posty
37
Punkty reakcji
3
Wiek
15
Miasto
Gogolin
No tak, a słuchasz na nim muzyki przez jakiś dłuższy czas lub korzystasz z internetu?
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Korzystam z internetu dużo, do tego jakieś gry itd. których często nie wyłączę całkowicie. Muzyki nie słucham, bo mam póki co mp4, ale jest słaba, więc zastanawiam się nad takim 2 w 1.
 

Adrian Heda

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2013
Posty
37
Punkty reakcji
3
Wiek
15
Miasto
Gogolin
W takim razie twoje dużo, różni się od mojego :p Albo ten telefon ma bardzo dobrą baterię. Powiem tak z Iphone'a na pewno będziesz zadowolona.
 

Pietro199022

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2012
Posty
77
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
Yagami napisał:
Apple jak najbardziej trzeba polecić, tyle że wiele osób powie, że to produkt kilka razy przepłacony.
Można powiedzieć, że masz częściowo rację ale z drugiej strony topowe androidy też kosztują powyżej 2500 zł na początku, z tym, że apple dłużej trzyma cene ;)
Droga autorko, przede wszystkim nie podałaś ceny jaką cię interesuje, a jest to kluczowa opcja - najpierw podajesz cenę, potem szukamy najlepszego sprzętu dla ciebie;) Moim zdaniem nie opłaca kupować się iphonea starszego niż 4s, jest to dobry sprzęt, ale ja bym sobie go nie kupił ze względu na maleńki ekranik:D no i nie należy do najlżejszych.
Yagami napisał:
Teraz przerzuciłem się na LG L9 i to jest telefon, który w półce od 800-1000zł jest jednym z lepszych.
hmm spokojnie można za tą cene dostać lepsze androidy, np lg 4x hd, ale zdecydowanie najlepszym w tej cenie byłby nexus 4. Nówke za tą cene można upolować. Nexus 4 jest najpłynniejszym androidem, nie drogim jak na jego możliwości. Wszystko dosłownie lata, płynność i szybkość dorownuje produktom applea. Mogę szczerze ten sprzęt polecić. Trochę przedstawiłaś swoich preferencji więc pozwolę sobie się do nich odnieść.
Blanche napisał:
To ja się domyślam, ale nie ma nic tak uroczego jak apple w wersji czegoś tańszego...
Nie kieruj się wyglądem wybierając smartfona:D niech to będzie drugorzędna sprawa;) liczy się funkcjonalność, choć przyznam, że iphony są eleganckie i zrobione z dobrych materiałów, ale i androidy np htc one, htc one mini, czy wspomniany nexus 4 są eleganckie. Jeśli już na to patrzysz popatrz na nie. Na samsungi nawet nie patrz bo to jest szczyt brzydoty:D
Blanche napisał:
Jak z dźwiękiem?
iphony to jedne z lepszych muzycznych telefonów, ale pamiętaj, że nie mają karty pamięci więc jak słuchasz terabajty muzyki to lepiej kupić wersję z większą ilością wbudowanej pamięci, co za tym idzie, droższą. Wśród androidów podobno htc desire c swietnie gra:D ale to niska półka telefonów, tania i słaba;) ogolnie htc ładuje w swoje telefony podbicie dźwięku beats audio, dzięki czemu te telefony również świetnie grają, ale słuchawki są tutaj ważne.
Blanche napisał:
A bateria trzyma 4-6 dni.
no chyba jak leży nieużywany:d jak chcesz dobrą baterię to pentagram monster - duży i nieporęczny ale z dobrą baterią i niezbyt topowymi podzespołami, coś za coś:D
Blanche napisał:
Korzystam z internetu dużo, do tego jakieś gry itd. których często nie wyłączę całkowicie. Muzyki nie słucham, bo mam póki co mp4, ale jest słaba, więc zastanawiam się nad takim 2 w 1.
Jeśli chcesz korzystać z internetu i grać w gry to moim zdaniem lepszy niż apple bedzie nexus 4, jeżeli założymy, że masz do wydania 1000zl. Komfortowo robi się te rzeczy na większym ekranie, a nexus ma 4,7 cala, być może dla ciebie to będzie za dużo, ale jest to dobry, czytelny ekran. Gry na iphony sa lepiej zoptymalizowane, ale ten maly ekran...palcami pozasłaniasz i nie bedziesz widziala w co grasz:D
Gdy zastanawiasz sie nad iphonem musisz wiedzieć, że ios jest systemem zamkniętym, nie spersonalizujesz go pod siebie, nie wysliesz nic bluetoothem bo go nie ma, ponadto jak bedziesz chciala przeslac muzyke z kompa to tylko poprzez itunes - program komputerowy. Na androidzie podpinasz telefon kabelkiem do kompa i przeyslasz tak po prostu. Na koniec powiem tak, co ja bym zrobił w tej sytuacji:
do słuchania muzyki - htc desire c
bateria - pentagram monster
internet i gry - nexus 4
najlepszy stosunek ceny do jakości, plynnosci i szybkosci - nexus 4
android czy ios? - android
najlepszy telefon do 1000zł - nexus 4
najlepszy telefon powyżej 1000zł - htc one
najładniejszy telefon - pewnie jakiś różowy hello kitty;)
z bb nie miałem styczności
Co bym wybrał do 1000zł ? Nexus 4
Mój telefon? A jakże, nexus 4:D
Co bym wybrał powyżej 1000zł - nexus 5:D
Co bym wybrał do 3000zł? nexus 5 i tablet nexus 7 2013;)
Jeśli nie nexus to co? htc one;)
Mam nadzieję, że bardzo pomogłem i nie będziesz już miała żadnych wątpliwości;d
PS: moim zdaniem nie warto dopłacać kilkaset zł do loga nadgryzionego jabłka;)
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Pietro199022 napisał:
Droga autorko, przede wszystkim nie podałaś ceny jaką cię interesuje, a jest to kluczowa opcja - najpierw podajesz cenę, potem szukamy najlepszego sprzętu dla ciebie;)
Jeśli jednak miałabym nie rezygnować z chęci posiadania Iphone'a to tu się liczę z tym, że z 2 tyś. muszę mieć. Jeśli chodzi o inne smartphone'y, to wiem, że nie muszę aż tyle wydawać, żeby mieć coś dobrego, więc myślę, że do 1000.



Pietro199022 napisał:
Nie kieruj się wyglądem wybierając smartfona:D niech to będzie drugorzędna sprawa;)
Ale jestem kobietą. Nie będę nosiła czegoś szpetnego. Sry ziom :D



Pietro199022 napisał:
htc one, htc one mini, czy wspomniany nexus 4 są eleganckie
Mnie się nie podobają.



Pietro199022 napisał:
no chyba jak leży nieużywany:d
Używany!



Pietro199022 napisał:
ale ten maly ekran...palcami pozasłaniasz i nie bedziesz widziala w co grasz:D
A może ja mam małe paluszki? Poza tym Xperia Miro też dużego ekranu nie ma, a daje radę.



Pietro199022 napisał:
ios jest systemem zamkniętym
Tutaj się zaczną schody, bo ja nie łapię się w takich bajerach i raczej unikam komplikowania sobie życia. :p Prościej jest wetknąć kabelek do kompa i do telefonu, niż coś tam, coś tam.



Pietro199022 napisał:
internet i gry - nexus 4
najlepszy stosunek ceny do jakości, plynnosci i szybkosci - nexus 4
Pietro199022 napisał:
najlepszy telefon do 1000zł - nexus 4
Pietro199022 napisał:
Co bym wybrał do 1000zł ? Nexus 4
Mój telefon? A jakże, nexus 4:D
Co bym wybrał powyżej 1000zł - nexus 5:D
Co bym wybrał do 3000zł? nexus 5 i tablet nexus 7 2013;)
Jesteś świrem na punkcie nexusa 4? :3 To jak Ty masz mi pomóc nie widząc nic poza nexusem? Nie urywa tyłka wizualnie, ten NEXUS na tyle jest szpetny według mnie. A jakieś tam htc mnie nie interesują.
 

Pietro199022

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2012
Posty
77
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
Blanche napisał:
Jesteś świrem na punkcie nexusa 4? :3 To jak Ty masz mi pomóc nie widząc nic poza nexusem? Nie urywa tyłka wizualnie, ten NEXUS na tyle jest szpetny według mnie. A jakieś tam htc mnie nie interesują.
Nie tyle, że mam świra ale po prostu się tym interesuję na co dzień. Dużo czytam na tematy smartfonowe i po prostu wiem co jest dobre, jakby to powiedzieć jestem świadomym klientem, a nie takim co bierze byle co od operatora;)
Jeśli chcesz już brać coś na wygląd to polecam przejść się do jakiegoś mm i tam pooglądać, pomacać telefony, bo jednak odczucie może być inne na żywo niż widząc zdjęcia w internecie.
Jeżeli nic ci się nie podoba, tylko apple to nie wiem po co ten temat, skoro jestes zdecydowana w sumie na ten sprzęt;) Mi tam by było szkoda pieniędzy na takie przepłacanie ale no coż kto co woli;p Pomyśl ile innych przyjemności mogłabyś sobie zasponsorować, wydając mniej na nie gorszy sprzęt.
recenzja htc one: http://www.youtube.com/watch?v=0hJHkSTvF3M
recenzja nexusa 4: http://www.youtube.com/watch?v=_Rw3wgzkXSU
recenzja iphone 5: http://www.youtube.com/watch?v=jHbumVJk3rg
recenzja iphone 4 s: możesz sobie znaleźć sama:)
Oglądaj, czytaj opinie i wybierz:)
 
M

maalamy

Guest
nie wiem jaki masz budżet ale może zainteresuj się smartfonami LG, ostatnio wprowadzili sporo nowych modeli między innymi G2 (robi naprawdę niezłe wrażenie, gdzieś widziałam nawet zestawienie z apple i całkiem nieźle sobie poradził), teraz też wypuszczają flexa (wykrzywiony ekran + powłoka samonaprawiająca się np. drobne zarysowania). Fajna jest też seria swiftów L5II (mam i sobie bardzo chwalę, kupiłam w mixie w plusie, coś tam dopłaciłam ale w sumie wyszło tanio a telefon świetny)
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
maalamy napisał:
G2 (robi naprawdę niezłe wrażenie, gdzieś widziałam nawet zestawienie z apple i całkiem nieźle sobie poradził)
Też widziałam ich porównanie, podobało mi się to jak wypada LG :D
 

Pietro199022

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2012
Posty
77
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
G2 ma dobra baterie jak na smartfon, bo 3000mAh, co pozwala na dosyc dlugie korzystanie z niego jak na ekran 5,2 cala:rolleyes:
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Ale też kupę hajsu za niego :D chyba, że poczekam aż będzie można go dostać taniej.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Powiem tak. Jeżeli koniecznie chcesz pchać się w ekosystem Apple, nie przeszkadzają Ci ograniczenia i trzymanie się własnych standardów, czy w końcu nie przeraża Cię cena, zrób to. Na pewnie nie będziesz żałować, bo to solidne telefony i wydajnie działający system z masą oprogramowania i wsparcia. Do tego po zainwestowaniu w inny sprzęt apple - laptop, tablet - współpraca między urządzeniami jest znakomita. Aplikacje + pliki w chmurze, pełna synchronizacja.

Blackberry, hmm. Właściwie Z10 to bardzo dobry telefon, nowy system jest bajeczny jeżeli chodzi o wygodę obsługi i wydajność. To właściwie tyle, bo masy aplikacji i gier tam nie ma (choć te najpopularniejsze usługi są). Zresztą niedawno trąbili, że BB ma zbankrutować i w ogóle firma traci rynek. To już nie jest mainstream i trzeba wziąć to pod uwagę. Pomimo całej "fajności" i biznesowej otoczki poważnie zastanowiłbym się nad sprzętem, którego przyszłość jest niepewna.

Mimo wszystko najsensowniejsze dziś opcje to Android i WP8. W przypadku Androida masz potężny wybór i nieograniczone możliwości. W przypadku WP8 właściwie poza serię Lumia bym się nie wychylał. Nokia już jedną nogą jest częścią Microsoftu, ale to wcale nie oznacza końca tak dobrych produktów, wręcz przeciwnie.

Może napisz na co zwracasz uwagę w telefonie i jakie funkcjonalności są najważniejsze, wtedy będzie można dobrać coś konkretnego.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Cyr4x napisał:
Może napisz na co zwracasz uwagę w telefonie i jakie funkcjonalności są najważniejsze, wtedy będzie można dobrać coś konkretnego.
No na pewno zwracam uwagę na wygląd telefonu. :D Jakie funkcjonalności są najważniejsze? Chciałabym, żeby długo trzymała bateria- tzn. powiedzmy ze 2,3 dni przynajmniej. Lubię słuchać muzyki, czasem grać i nie lubię codziennie ładować telefonu :D
Na przykład na tę chwilę bardzo podoba mi się LG G2, poza tym, że jest śliczny to jeszcze ma te ciekawe przyciski na pleckach ^^ . Xperia Z1 też jest ładna, ale chyba bardziej taka "cegła" przez to, że jest kanciasta i chyba też grubsza.

A no i jeszcze czym prostsza obsługa, tym lepiej. :D
 
Do góry