Kto ma władzę nad tym światem?

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Świat fizyczny w którym wszyscy żyjemy dzisiaj, czyje dominium to jest? Boga czy Szatana?

Proszę podzielić się swoimi przemyśleniami. Podaj biblijne dowody wspierające swoją myśl.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Teen, jesteś globalistą?
Zdaje się, że nie chodzi o władzę nad światem. Idzie o władzę nad duszą (możesz zastąpić to słowo psychiką) człowieka (razy mnóstwo, ale każdą z osobna)
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Wilk_LancaSter napisał:
Teen, jesteś globalistą?
Zdaje się, że nie chodzi o władzę nad światem. Idzie o władzę nad duszą (możesz zastąpić to słowo psychiką) człowieka (razy mnóstwo, ale każdą z osobna)
Chcę wyjaśnić; mam na myśli władzę nie w sensie politycznym, a duchowym. Dam Ci fragment z Biblii dla przykładu:

"Jeszcze raz wziął Go [Jezusa] diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon."
Powyższy fragment z Mateusza 4:8-9 sugeruje, że diabeł jest królem tego świata.
 
N

Naxxramas

Guest
7Teen bardzo widoczna presupozycja w Twoim poście/pytaniu :)

No cóż, ja zapewne baardzo słabo przy Tobie znam Biblię, ale cieszę się, że wyciągnałeś ten cytat. Kolejny dowód na bezsens całej treści. Jak Szatan może dawać/obiecywać Jezusowi królestwa skoro Bóg jest wszechmocny i wszechpotężny ? Wynikałoby z tego zdania, że tak naprawdę to Szatan góruje nad Bogiem ponieważ może go w czymś ograniczyć - coś mu może nakazać - np: nakazać aby nie rościł praw do jego "królestw".

Tego teraz nie wiemy, ale ja jestem mnichem oświeconym i jestem przekonany, że takich planet z warunkami zbliżonymi do Ziemi są miliony we Wszechświecie. Wszystko we Wszechświecie jest do siebie podobne. Podbne planety, podobne słońca, podobne czarne dziury, podobne supernove. Na tej podstawie wnioskuje, że życie też powinno mieć podobą zasadę działania na wodzie w całym Wszechświecie.
Ani Chrześcijaństwo ani żadna inna religia nie wyjaśnia jak było naprawdę. Gdyby istniały te wszystkie cuda, stygmaty itp w każdej chwili moglibyście mi podać adres gdzie można zobaczyć zjawiska nadprzyrodzone. Rozgłos w TV przyciągnął by wiernych i niewiernych i może by spowodował, że część ludzi by się "nawróciła" :) - osobiście sam bym się nawrócił gdybym zobaczył Jezusa xD



--------------------------
PS: Widać wtedy jeszcze ludzie nie wiedzieli, że Ziemia jest okrągła bo jak z najwyższej góry można zobaczyć na okrągłej Ziemi WSZYSTKIE królestwa ? chyba z rentgenem w binocyklach hehe
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Naxxramas napisał:
7Teen bardzo widoczna presupozycja w Twoim poście/pytaniu :)

No cóż, ja zapewne baardzo słabo przy Tobie znam Biblię, ale cieszę się, że wyciągnałeś ten cytat. Kolejny dowód na bezsens całej treści. Jak Szatan może dawać/obiecywać Jezusowi królestwa skoro Bóg jest wszechmocny i wszechpotężny ? Wynikałoby z tego zdania, że tak naprawdę to Szatan góruje nad Bogiem ponieważ może go w czymś ograniczyć - coś mu może nakazać - np: nakazać aby nie rościł praw do jego "królestw".

Tego teraz nie wiemy, ale ja jestem mnichem oświeconym i jestem przekonany, że takich planet z warunkami zbliżonymi do Ziemi są miliony we Wszechświecie. Wszystko we Wszechświecie jest do siebie podobne. Podbne planety, podobne słońca, podobne czarne dziury, podobne supernove. Na tej podstawie wnioskuje, że życie też powinno mieć podobą zasadę działania na wodzie w całym Wszechświecie.
Ani Chrześcijaństwo ani żadna inna religia nie wyjaśnia jak było naprawdę. Gdyby istniały te wszystkie cuda, stygmaty itp w każdej chwili moglibyście mi podać adres gdzie można zobaczyć zjawiska nadprzyrodzone. Rozgłos w TV przyciągnął by wiernych i niewiernych i może by spowodował, że część ludzi by się "nawróciła" :) - osobiście sam bym się nawrócił gdybym zobaczył Jezusa xD



--------------------------
PS: Widać wtedy jeszcze ludzie nie wiedzieli, że Ziemia jest okrągła bo jak z najwyższej góry można zobaczyć na okrągłej Ziemi WSZYSTKIE królestwa ? chyba z rentgenem w binocyklach hehe
Świat ,wszechświat,Stworca.......ot i wszystko".."......reszta jest tylko składanką
Satan jako przeciwnik Boga ma tez swoje prawa na ziemi( do czasu który dostał od Boga )do której roszczyl sobie prawa przez zwiedzenie ludzi którymi miał sie opiekować ....Bóg WSzechmocny jest niewyobrażalną osobowością ....my ludzie jesteśmy ignorantami....Jezus miłosierny ...Bóg wspaniałomyślny względem ludzi....wykorzystajmy to......póki czas.
Poznawajmy Go i postępujemy zgodnie z JEgo PRawami danymi ludziom ....może sie uratujemy.......bo to co przyjdzie na ziemię zaskoczy wszystkich "............
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
7Teen napisał:
"Jeszcze raz wziął Go [Jezusa] diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon."
Powyższy fragment z Mateusza 4:8-9 sugeruje, że diabeł jest królem tego świata.
Bardzo wybiórczo interpretujesz Biblię.
Oczywiście nie masz racji. Wystarczy podać słowa Jezusa, które wypowiada do uczniów:
"16 Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. 17 A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili.18 Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi."

Ten fragment nie pozostawia cienia wątpliwości komu Bóg dał władzę. Swojemu synowi.

Natomiast odnosząc się do Fragmentu który podałeś mam na myśli: MT 4 rozdział w którym to Szatan kusi Jezusa.
W tym fragmencie Szatan powątpiewa w to, że Jezus jest synem Boga. Każe mu Go wystawiać na próbę, zrzucić się w przepaść tłumacząc, że skoro jest synem Boga nie powinno mu się nic stać. Jezus odpowiada, że jest napisane, żeby nie wystawiać na próbę Pana Boga swego. Szatan nie rezygnuje i proponuje Jezusowi wszystkie królestwa Ziemi....ale to jest kłamstwo. Chodzi mu tylko o to, żeby Jezus zwątpił i uległ pokusie.
W żadnym fragmencie Biblii nie ma wzmianki, że Szatan ma władze na Ziemi.
Czytaj uważnie Biblię.
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
danielr9 napisał:
"Jeszcze raz wziął Go [Jezusa] diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon."
Powyższy fragment z Mateusza 4:8-9 sugeruje, że diabeł jest królem tego świata.
Bardzo wybiórczo interpretujesz Biblię.
Oczywiście nie masz racji. Wystarczy podać słowa Jezusa, które wypowiada do uczniów:
"16 Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. 17 A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili.18 Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi."

Ten fragment nie pozostawia cienia wątpliwości komu Bóg dał władzę. Swojemu synowi.

Natomiast odnosząc się do Fragmentu który podałeś mam na myśli: MT 4 rozdział w którym to Szatan kusi Jezusa.
W tym fragmencie Szatan powątpiewa w to, że Jezus jest synem Boga. Każe mu Go wystawiać na próbę, zrzucić się w przepaść tłumacząc, że skoro jest synem Boga nie powinno mu się nic stać. Jezus odpowiada, że jest napisane, żeby nie wystawiać na próbę Pana Boga swego. Szatan nie rezygnuje i proponuje Jezusowi wszystkie królestwa Ziemi....ale to jest kłamstwo. Chodzi mu tylko o to, żeby Jezus zwątpił i uległ pokusie.
W żadnym fragmencie Biblii nie ma wzmianki, że Szatan ma władze na Ziemi.
Czytaj uważnie Biblię.
Bardzo dobry werset [Mat 28:18] znalazłeś. Ukazuje Jezusa jako wielkiego władce i nie dyskwalifikuje tego wersetu na jedną sekundę bo Jezus jest Królem królów i Panem panów [Apokalipsa 17:14].

Możesz nie zgadzać się, ale werset cytowany przez ciebie to nie dowód że szatan nie może być władcą tego świata. Dlaczego? Ponieważ szatan został mianowany przez samego Boga, aby być władcą tego świata! Jest to jeden z wielu sposobów, Bóg używa, aby osiągnąć swój cel. Przykładem tego, jak Bóg daje szatanowi władzę można znaleźć w Księdze Hioba 1 i 2:

(8) Mówi Pan do szatana: A zwróciłeś uwagę na sługę mego, Hioba? Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by tak był prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający grzechu jak on. (9) Szatan na to do Pana: Czyż za darmo Hiob czci Boga? (10) Czyż Ty nie ogrodziłeś zewsząd jego samego, jego domu i całej majętności? Pracy jego rąk pobłogosławiłeś, jego dobytek na ziemi się mnoży. (11) Wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego majątku! Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył. (12) Rzekł Pan do szatana: Oto cały majątek jego w twej mocy. Tylko na niego samego nie wyciągaj ręki. I odszedł szatan sprzed oblicza Pańskiego.

(3) Rzekł Pan szatanowi: Zwróciłeś uwagę na sługę mego, Hioba? Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by był tak prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający zła jak on. Jeszcze trwa w swej prawości, choć mnie nakłoniłeś do zrujnowania go, na próżno. (4) Na to szatan odpowiedział Panu: Skóra za skórę. Wszystko, co człowiek posiada, odda za swoje życie. (5) Wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego kości i ciała. Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył. (6) I rzekł Pan do szatana: Oto jest w twej mocy. Życie mu tylko zachowaj! (7) Odszedł szatan sprzed oblicza Pańskiego i obsypał Hioba trądem złośliwym, od palca stopy aż do wierzchu głowy.

Jak zauważyłeś, Bóg daje szatanowi moc/władzę, ale jest to ograniczona władza. Na tej samej zasadzie, szatan ma tyle mocy tu na ziemi, na ile jest mu danej przez Boga.

Poza tym, istnieje wiele innych fragmentów konsekwentnych z tym co napisałem. Proszę przeczytać poniżej:

(28) Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. (29) A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. (30) Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. (31) Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca, i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał. (Ew. Jana 14, Biblia Tysiąclecia)

(35) Piłat odparł: Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił? (36) Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd. (37) Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem? / Odpowiedział Jezus: / Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu. (Ew. Jana 18, Biblia Tysiąclecia)
Jeśli ten świat nie jest królestwem Boga, więc do kogo należy?

(3) A jeśli nawet Ewangelia nasza jest ukryta, to tylko dla tych, którzy idą na zatracenie, (4) dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewnagelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga. (2 list do Koryntian 4, Biblia Tysiąclecia)

(3) Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa, (4)który wydał samego siebie za nasze grzechy, aby wyrwać nas z obecnego złego świata, zgodnie z wolą Boga i Ojca naszego. (List do Galatów 1, Biblia Tysiąclecia)



Napisałeś:
"W tym fragmencie Szatan powątpiewa w to, że Jezus jest synem Boga. Każe mu Go wystawiać na próbę, zrzucić się w przepaść tłumacząc, że skoro jest synem Boga nie powinno mu się nic stać. Jezus odpowiada, że jest napisane, żeby nie wystawiać na próbę Pana Boga swego. Szatan nie rezygnuje i proponuje Jezusowi wszystkie królestwa Ziemi....ale to jest kłamstwo. Chodzi mu tylko o to, żeby Jezus zwątpił i uległ pokusie.
W żadnym fragmencie Biblii nie ma wzmianki, że Szatan ma władze na Ziemi.
Czytaj uważnie Biblię."

Nie zgadzam się z tobą, Twój wniosek ze szatan powatpiewa w to ze Jezus jest synem Boga jest błędny; szatan jest w pełni świadomy ze Jezus jest Synem Boga. Rozważ ten fragment:

28) Gdy przybył na drugi brzeg do kraju Gadareńczyków, wybiegli Mu naprzeciw dwaj opętani [diablami], którzy wyszli z grobów, bardzo dzicy, tak że nikt nie mógł przejść tą drogą. (29) Zaczęli krzyczeć: Czego chcesz od nas, /Jezusie/, Synu Boży? Przyszedłeś tu przed czasem dręczyć nas? (30) A opodal nich pasła się duża trzoda świń. (31) Złe duchy prosiły Go: Jeżeli nas wyrzucasz, to poślij nas w tę trzodę świń! (32) Rzekł do nich: Idźcie! Wyszły więc i weszły w świnie. I naraz cała trzoda ruszyła pędem po urwistym zboczu do jeziora i zginęła w falach. (Ew. Mateusza 8, Biblia Tysiąclecia)
Fragment ten wyraźnie wskazuje, że duchy szatana [a więc i sam szatan] wiedza że Jezus jest Synem Bożym.




Naxxramas napisał:
Jak Szatan może dawać/obiecywać Jezusowi królestwa skoro Bóg jest wszechmocny i wszechpotężny ? Wynikałoby z tego zdania, że tak naprawdę to Szatan góruje nad Bogiem ponieważ może go w czymś ograniczyć - coś mu może nakazać - np: nakazać aby nie rościł praw do jego "królestw".
Naxxramas,

Mam nadzieję, że moja odpowiedź dla danielr9 odpowiada na Twoje pytanie.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
danielr9 napisał:
"Jeszcze raz wziął Go [Jezusa] diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon."
Powyższy fragment z Mateusza 4:8-9 sugeruje, że diabeł jest królem tego świata.
Bardzo wybiórczo interpretujesz Biblię. Oczywiście nie masz racji. Wystarczy podać słowa Jezusa, które wypowiada do uczniów:"16 [/size]Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. [/size]null17 [/size]A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili.[/size]18 [/size]Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi."[/size] Ten fragment nie pozostawia cienia wątpliwości komu Bóg dał władzę. Swojemu synowi. Natomiast odnosząc się do Fragmentu który podałeś mam na myśli: MT 4 rozdział w którym to Szatan kusi Jezusa. W tym fragmencie Szatan powątpiewa w to, że Jezus jest synem Boga. Każe mu Go wystawiać na próbę, zrzucić się w przepaść tłumacząc, że skoro jest synem Boga nie powinno mu się nic stać. Jezus odpowiada, że jest napisane, żeby nie wystawiać na próbę Pana Boga swego. Szatan nie rezygnuje i proponuje Jezusowi wszystkie królestwa Ziemi....ale to jest kłamstwo. Chodzi mu tylko o to, żeby Jezus zwątpił i uległ pokusie. W żadnym fragmencie Biblii nie ma wzmianki, że Szatan ma władze na Ziemi. Czytaj uważnie Biblię.
....1)zwróć uwagę jaka władze i nad kim SZatan dostał od. Boga,,,
1Jana 5:19 )Wiemy, że pochodzimy od Boga,+ lecz cały świat podlega mocy niegodziwca.+

ap.Paweł tak to przekazał w 2Kor.4:4',,,,,,ze ma moc ale,nad niewierzącymi i możliwość zwodzenia wątpiących ,zdezorientowanych,,itp..(.powyższy wers z Hioba)Jezus rownież potwierdził władze nad światem dana SZatanowi...vedi ew...Jana 14;30,i co nastąpi 12:31
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Naxxramas napisał:
Ani Chrześcijaństwo ani żadna inna religia nie wyjaśnia jak było naprawdę.
Naxxramas,

Biblia mówi trochę na ten temat, ale należy pamiętać, że nie jest to główny cel Słowa Bożego.

Naxxramas napisał:
Gdyby istniały te wszystkie cuda, stygmaty itp w każdej chwili moglibyście mi podać adres gdzie można zobaczyć zjawiska nadprzyrodzone. Rozgłos w TV przyciągnął by wiernych i niewiernych i może by spowodował, że część ludzi by się "nawróciła" :) - osobiście sam bym się nawrócił gdybym zobaczył Jezusa xD
[SIZE=11.5pt]Wiedz o tym, widząc Jezusa nie gwarantuje przekonania/wiary. Jeśli to prawda, wielu w czasie Jezusa na ziemi [w ciele] uwierzyli by w Niego. Prawda jest taka, bardzo mało uwierzyło w Niego, Jego nauk i Jego cuda. Wręcz przeciwnie, ludzie powiesili go na drzewie na hańbe.[/SIZE]

[SIZE=11.5pt]Faktem jest, że ludzie nie mogą sami uwierzyć w Boga [niezależnie jak dobry jesteś], chyba że Bóg przyciągnie nas do Niego pierwszy. [/SIZE][SIZE=8pt](43)[/SIZE][SIZE=10pt]Jezus rzekł im w odpowiedzi: Nie szemrajcie między sobą![/SIZE][SIZE=11.5pt] “[/SIZE][SIZE=10pt]Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. “[/SIZE]([SIZE=10pt]Ew. Jana 6:43-44, Biblia Tysiąclecia)[/SIZE]

[SIZE=11.5pt]Oto doskonały przykład: Tak naprawdę Ty [i wielu innych na świecie] widziałeś Jezusa [w postaci Słowa] i nie uwierzyłeś. Więc jak możesz uwierzyć w niewidzialne rzeczy?[/SIZE]
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Szatan we fragmencie z Ewangelii Mateusza chciał przede wszystkim złamać ludzką naturę Jezusa dlatego zapropnował mu rzeczy doczesne, rzeczy materialne, bogactwa tego świata i tym samym zniweczyć Boży plan Zbawienia. Gdyby ciało Jezusa uległo i by uklękł przed Szatanem, oznaczałoby to porażkę Boga i zwycięstwo zła nad dobrem. A dla nas, istot obdarzonych wolną wolą nie byłoby ratunku, bo wszyscy zgrzeszyliśmy...

"21 Ale teraz jawną się stała sprawiedliwość Boża niezależna od Prawa, poświadczona przez Prawo i Proroków. 22 Jest to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich, którzy wierzą. Bo nie ma tu różnicy: 23 wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, 24 a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie. 25 Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania przez wiarę mocą Jego krwi. Chciał przez to okazać, że sprawiedliwość Jego względem grzechów popełnionych dawniej - za dni cierpliwości Bożej - wyrażała się 26 w odpuszczaniu ich po to, by ujawnić w obecnym czasie Jego sprawiedliwość, i [aby pokazać], że On sam jest sprawiedliwy i usprawiedliwia każdego, który wierzy w Jezusa." (Rz 3, 21-26)

....nie można jednak przyjąć, że nad wszystkim co materialne władzę ma szatan, nie - tutaj na ziemi mamy wybór, możemy wybierać: wybierzemy dobrze - staniemy po stronie Boga, wybierzemy zle - po stronie Szatana. To Bóg poprzez Szatana wystawia naszą wolną wolę, nasz rozum, naszą świadomość i naszą możliwość do decydowania na próbę. Bóg nie jest dyktatorem i szanuje wolność człowieka. Ten kto mu (Szatanowi) nie ulegnie czyli mówiąc jaśniej nie zejdzie z Bożej ścieżki ten otrzyma życie wieczne.

Świat jest dobry, jest najlepszy z możliwych, tylko my nie potrafimy sobie z nim poradzić - grzeszymy i dokonujemy złych wyborów. Bóg stworzył go przez Słowo/Logos, które pozniej stało się ciałem i mogliśmy je oglądać i przekonać się jakie ono jest....

"1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. 2 Ono było na początku u Boga. 3 Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało."
"14 A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy." (J, 1, 1-3 i 14)

.... tym Słowem jest Jezus Chrystus, który jak czytamy w Łukasza 19, 10:

"Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło"

przyszedł zbawić grzeszników:

"12 Dzięki składam Temu, który mię przyoblekł mocą, Chrystusowi Jezusowi, naszemu Panu, że uznał mnie za godnego wiary, skoro przeznaczył do posługi mnie, 13 ongiś bluźniercę, prześladowcę i oszczercę. Dostąpiłem jednak miłosierdzia, ponieważ działałem z nieświadomością, w niewierze. 14 A nad miarę obfitą okazała się łaska naszego Pana wraz z wiarą i miłością, która jest w Chrystusie Jezusie! 15 Nauka to zasługująca na wiarę i godna całkowitego uznania, że Chrystus Jezus przyszedł na świat zbawić grzeszników, spośród których ja jestem pierwszy. 16 Lecz dostąpiłem miłosierdzia po to, by we mnie pierwszym Jezus Chrystus pokazał całą wielkoduszność jako przykład dla tych, którzy w Niego wierzyć będą dla życia wiecznego. 17 A Królowi wieków nieśmiertelnemu, niewidzialnemu, Bogu samemu - cześć i chwała na wieki wieków! Amen." (1 Tm 1, 12-17)

Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone:

"15 On jest obrazem Boga niewidzialnego -
Pierworodnym wobec każdego stworzenia,
16 bo w Nim zostało wszystko stworzone:
i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi,
byty widzialne i niewidzialne,
czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze.
Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone.
17 On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie.
18 I On jest Głową Ciała - Kościoła.
On jest Początkiem,
Pierworodnym spośród umarłych,
aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim.
19 Zechciał bowiem [Bóg], aby w Nim zamieszkała cała Pełnia,
20 i aby przez Niego znów pojednać wszystko z sobą:
przez Niego - i to, co na ziemi, i to, co w niebiosach,
wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża."

(Kol 1 15-20)

Ale przyjdzie taki czas, że na imię Jezus zegnie się każde kolano, także Szatana:

"10 aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. 11 I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca." (Flp 2, 10-11)


Rozmiar władzy Szatana nad światem zależy od nas. Im mniej Boga (dobra) w sercach ludzi, tym więcej Szatana (zła).
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
7Teen napisał:
Możesz nie zgadzać się, ale werset cytowany przez ciebie to nie dowód że szatan nie może być władcą tego świata. Dlaczego? Ponieważ szatan został mianowany przez samego Boga, aby być władcą tego świata!
Gdzie tak jest napisane, że Szatan został mianowany przez Boga na władcę świata? Stosujesz nadinterpretacje filozoficznych myśli Biblii.
To co piszesz zupełnie przeczy całej idei Ks. Rodzaju w któej to Szatan został wyklęty na wieki. Oczywiście Biblia przedstawia Szatana jako złą pokusę/moc, która jest bardzo silna. Nigdy nie zgodze się z tym, że Szatan dostał od Boga władze i został mianowany na władce świata.
Totalny nonsens.



vengo napisał:
1Jana 5:19 )Wiemy, że pochodzimy od Boga,+ lecz cały świat podlega mocy niegodziwca.
Jan pisze o tym, że Świat leży w mocy Szatana...tzn, że Szatan ma wpływ realny na ludzi na Ziemi.
To tak jakbym napisał, że w Twojej mocy jest zabicie babci na przystanku.
Jest to w Teojej mocy? Jest...bo podejdziesz, uderzysz i zabijesz prawda?
W tym sensie ta moc jest Tobie dana przez Boga bo masz ręce by to zabójstwo uczynić.

Podobnie cała Biblia przedstawia dokładnie w tej wykładni moc Szatana.
Szatan ma moc kuszenia ludzi i w tym sensie jest władcą tego Świata.
W żaden inny sposób nie jest.

Jeżeli Jezus wprost mówi o tym, że została mu dana WSZELKA władza na Niebie i na Ziemi to jest to jasny przekaz.
Nie można tego lekceważyć...równocześnie doszukując się w Biblii analogii z tekstów często metaforycznych bo przecież Biblia zawiera ich całe mnóstwo. Czytaj całość przekazu i wtedy jest lepiej rozumieć sens Biblii.



7Teen napisał:
Nie zgadzam się z tobą, Twój wniosek ze szatan powatpiewa w to ze Jezus jest synem Boga jest błędny; szatan jest w pełni świadomy ze Jezus jest Synem Boga. Rozważ ten fragment:
W tekście z MT 4 rozdział Szatan drwi z Jezusa...obiecuje mu kłamstwa jak to ma w zwyczaju.
Jezus nie poddaje się tym pokusom i to jest przekaz do uczniów żeby go w tym naśladowali.
Nie można z tego czytać o tym, że skoro Szatan coś obiecał to znaczy ze ma władze.
Adamowi i Ewie tez obiecał życie wieczne i stanie się takim samym jak Bóg i też można by rzec że potrafi tego dokonać?
Nonsens.
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
danielr9 napisał:
Gdzie tak jest napisane, że Szatan został mianowany przez Boga na władcę świata? Stosujesz nadinterpretacje filozoficznych myśli Biblii.
To co piszesz zupełnie przeczy całej idei Ks. Rodzaju w któej to Szatan został wyklęty na wieki. Oczywiście Biblia przedstawia Szatana jako złą pokusę/moc, która jest bardzo silna. Nigdy nie zgodze się z tym, że Szatan dostał od Boga władze i został mianowany na władce świata.
Totalny nonsens.
Jesteś przekonany, że ten świat jest królestwem Jezusa a sam Jezus zaprzecza temu.

[SIZE=8pt](36)[/SIZE] [SIZE=10pt] Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom.[/SIZE] [SIZE=10pt]Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd. [/SIZE][SIZE=10pt](Ew. Jana 18, Biblia Tysiąclecia)[/SIZE]

A jest wiele podobnych fragmentów zgodnych z tym, co powiedział Jezus. Należy pamiętać, doktryna zdrowia będzie harmonizować się z całą Biblią. Twój wniosek jest w poważnym sporze z wieloma fragmentami Pisma Świętego , więc jak je pogodzisz?

danielr9 napisał:
Adamowi i Ewie tez obiecał życie wieczne i stanie się takim samym jak Bóg i też można by rzec że potrafi tego dokonać?
Nonsens.
(3) Niech was nikt nie zwodzi żadnym sposobem; albowiem nie przyjdzie on dzień, ażby pierwej przyszło odstąpienie i byłby objawiony człowiek on grzechu, on syn zatracenia. (4) Który się sprzeciwia i wynosi nad to wszystko, co się zowie Bogiem, albo co ma Boską cześć, tak iż on w kościele Bożym jako Bóg usiądzie, udawając się za Boga. (2 List do Tesaloniczan 2, Biblia Gdańska)

(14) I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości. (15) Nic przeto wielkiego, że i jego słudzy podszywają się pod sprawiedliwość. Ale skończą według swoich uczynków. (2 list do Koryntian 11, Biblia Tysiąclecia)
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
7Teen napisał:
(36) Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd. (Ew. Jana 18, Biblia Tysiąclecia)

A jest wiele podobnych fragmentów zgodnych z tym, co powiedział Jezus. Należy pamiętać, doktryna zdrowia będzie harmonizować się z całą Biblią. Twój wniosek jest w poważnym sporze z wieloma fragmentami Pisma Świętego , więc jak je pogodzisz?
Totalnie nie rozumiesz wykładni słów Jezusa i kontekstu w jakim to mówi.
Sugerujesz teraz, że Jezus sobie sam zaprzecza. Ram mówi, że dano mu wszelką włądze a w innym miejscu, że Jego królestwo jest nie z tego świata? Przecież to byłby nonsens.
Jezus głosi we fragmencie który podałeś o królestwie z innego świata - RAJU.
Ziemia doczesna nie jest Jego królestwem w sensie...nie pasuje do Jego osobowiści. Jezus ma misję aby przekonać ludzi do siebie.



7Teen napisał:
I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości. (15) Nic przeto wielkiego, że i jego słudzy podszywają się pod sprawiedliwość. Ale skończą według swoich uczynków. (2 list do Koryntian 11, Biblia Tysiąclecia)
Dokładnie to potwierdza moje słowa.
Szatan nie jest tym za kogo się podaje. Jest kłamcą i fałszywym prorokiem.
Większość jego zdań w Biblii to są kłamstwa i fałzywe obietnice.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
danielr9 napisał:
1Jana 5:19 )Wiemy, że pochodzimy od Boga,+ lecz cały świat podlega mocy niegodziwca.
Jan pisze o tym, że Świat leży w mocy Szatana...tzn, że Szatan ma wpływ realny na ludzi na Ziemi.
,,,,eheee
To tak jakbym napisał, że w Twojej mocy jest zabicie babci na przystanku.
Jest to w Teojej mocy? Jest...bo podejdziesz, uderzysz i zabijesz prawda?
W tym sensie ta moc jest Tobie dana przez Boga bo masz ręce by to zabójstwo uczynić.
',,,,nieeeee,to byłoby chuligaństwo!.........władza nie zawsze równa sie chuligaństwu.....władza jaka dysponuje Szatan,obliguje do respektowania Prawa które narzucił mu Bóg(np.Wzgledem Hioba)...a czuwają nad tym aniolowie

Podobnie cała Biblia przedstawia dokładnie w tej wykładni moc Szatana.
Szatan ma moc kuszenia ludzi i w tym sensie jest władcą tego Świata.
W żaden inny sposób nie jest.
....nie tylko w tym sensie,ponieważ nie odda władzy -ot tak z kroka,-lecz przez zacieklą wojnę (opisaną w Biblii)

Jeżeli Jezus wprost mówi o tym, że została mu dana WSZELKA władza na Niebie i na Ziemi to jest to jasny przekaz.
',,,ale musi najpierw o nią zawalczyć z Szatanem,,,,wiec wychodzi na to ze obaj sa władcami,,,z ta różnica że jeden ma białe drugi czarne charaktery pod sobą ....
Nie można tego lekceważyć...równocześnie doszukując się w Biblii analogii z tekstów często metaforycznych bo przecież Biblia zawiera ich całe mnóstwo. Czytaj całość przekazu i wtedy jest lepiej rozumieć sens Biblii.
......
Też tak uważam...czytaj całość przekazu biblijnego,a będziemy rozumieć sens naszych postow
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
vengo napisał:
',,,,nieeeee,to byłoby chuligaństwo!.........władza nie zawsze równa sie chuligaństwu.....władza jaka dysponuje Szatan,obliguje do respektowania Prawa które narzucił mu Bóg(np.Wzgledem Hioba)...a czuwają nad tym aniolowie
Czekam na cytat w którym Bóg daje władzę na Ziemi Szatanowi.
W dalszym ciągu się go od Ciebie i od 7teen'a nie doczekałem.

Jezus wyraźnie powiedział, że dana mu została WSZELKA władza na Ziemi i w Niebie.
Nie ma z tym cytatem żadnej dyskusji....Biblia jasno i wyraźnie to stwierdza.
Tak naprawdę temat ni wymaga dalszego ciągania....udowodniliśmy kto ma władzę na Ziemi - Jezus Chrystus.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
daniel napisał;
>>Dana mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi<<
słowa Jezusa którymi posłużyłeś się do udowodnienia kto otrzymał władze....
vengo podaje;
>>gdyż została mi przekazana i daję ją komu chcę<<
słowa Szatana do Jezusa .że takowa została mu przekazana

jakieś wątpliwości?....
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
vengo napisał:
słowa Szatana do Jezusa .że takowa została mu przekazana

jakieś wątpliwości?....
Poproszę o wersety z Biblii.
Skoro uwazasz Jezusa za osobę niespełna rozumu, który nie wie co głosi to czekam na wersety to potwierdzające.
Być może wiesz lepiej niż Jezus.
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
[SIZE=12pt]W 2 Liscie do Tesaloniczan 2:3-5 czytamy:[/SIZE]

[SIZE=8pt](3)[/SIZE] [SIZE=10pt]Niech was nikt nie zwodzi żadnym sposobem; albowiem nie przyjdzie on dzień, ażby pierwej przyszło odstąpienie i byłby objawiony człowiek on grzechu, on syn zatracenia. [/SIZE][SIZE=8pt](4)[/SIZE] [SIZE=10pt]Który się sprzeciwia i wynosi nad to wszystko, co się zowie Bogiem, albo co ma Boską cześć, tak iż on w kościele Bożym jako Bóg usiądzie, udawając się za Boga. [/SIZE][SIZE=8pt](5)[/SIZE] [SIZE=10pt]Izali nie pamiętacie, iż jeszcze z wami będąc, o temem wam powiadał?[/SIZE]

[SIZE=12pt]Ten fragment mówi nam, że w wyznaczonym czasie, szatan będzie rządził kościołami [to jest straszne!]. Nie byłoby to możliwe, chyba że Jezus pozwoliłby szatanowi to zrobić. [/SIZE]

[SIZE=12pt]Dlaczego Jezus miałby do tego dopuścić? W ten sposób Bóg osiągnie swój cel. W tym przypadku, celem Boga jest sądzić kościoły:[/SIZE] [SIZE=10pt]Albowiem czas jest, aby się sąd począł od domu Bożego [/SIZE][SIZE=10pt][[/SIZE][SIZE=12pt]kościoła][/SIZE][SIZE=10pt]; a ponieważ najprzód zaczyna się od nas, jakiż będzie koniec tych, co są nieposłuszni Ewangielii Bożej?[/SIZE] [SIZE=10pt](1 List Piotra 4:17, Biblia Gdańska)[/SIZE]

[SIZE=12pt]A jak Bóg ukarze kościoły? Bóg wycofa Jego ducha z wszystkich kościołów i powoła szatana nad nimi. W tym czasie szatan będzie nadal szerzyć kłamstwo poprzez głoszenie fałszywej ewangelii, zbawienie nie będzie możliwe w kościołach, grzech zostanie powiększony a odstępstwo w kościele będzie kontynuować[/SIZE].

danielr9 napisał:
słowa Szatana do Jezusa .że takowa została mu przekazana

jakieś wątpliwości?....
Poproszę o wersety z Biblii.
Czy mogę zapytać, czy wierzysz w Trójcę? Ja wierzę.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
7Teen napisał:
W 2 Liscie do Tesaloniczan 2:3-5 czytamy:

(3) Niech was nikt nie zwodzi żadnym sposobem; albowiem nie przyjdzie on dzień, ażby pierwej przyszło odstąpienie i byłby objawiony człowiek on grzechu, on syn zatracenia. (4) Który się sprzeciwia i wynosi nad to wszystko, co się zowie Bogiem, albo co ma Boską cześć, tak iż on w kościele Bożym jako Bóg usiądzie, udawając się za Boga. (5) Izali nie pamiętacie, iż jeszcze z wami będąc, o temem wam powiadał?

Ten fragment mówi nam, że w wyznaczonym czasie, szatan będzie rządził kościołami [to jest straszne!]. Nie byłoby to możliwe, chyba że Jezus pozwoliłby szatanowi to zrobić.

Dlaczego Jezus miałby do tego dopuścić? W ten sposób Bóg osiągnie swój cel. W tym przypadku, celem Boga jest sądzić kościoły: Albowiem czas jest, aby się sąd począł od domu Bożego [kościoła]; a ponieważ najprzód zaczyna się od nas, jakiż będzie koniec tych, co są nieposłuszni Ewangielii Bożej? (1 List Piotra 4:17, Biblia Gdańska)

A jak Bóg ukarze kościoły? Bóg wycofa Jego ducha z wszystkich kościołów i powoła szatana nad nimi. W tym czasie szatan będzie nadal szerzyć kłamstwo poprzez głoszenie fałszywej ewangelii, zbawienie nie będzie możliwe w kościołach, grzech zostanie powiększony a odstępstwo w kościele będzie kontynuować.
totalny nonsens.
Tutaj nie ma nic o tym jakoby Szatan dostał władzę nad światem od Boga.

Jeszcze raz czekam na fragment z Biblii w którym Bóg czy Jezus daje władzę nad światem Szatanowi.
Kiedy go otrzymam?
Jak to się ma do słów Jezusa, który jasno i wyraźnie głosi, że dostał WSZELKĄ władzę na Niebie i na Ziemi.
Uważasz Jezusa za kłamcę?
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
danielr9 napisał:
totalny nonsens.
Tutaj nie ma nic o tym jakoby Szatan dostał władzę nad światem od Boga.

Jeszcze raz czekam na fragment z Biblii w którym Bóg czy Jezus daje władzę nad światem Szatanowi.
Kiedy go otrzymam?
Jak to się ma do słów Jezusa, który jasno i wyraźnie głosi, że dostał WSZELKĄ władzę na Niebie i na Ziemi.
Uważasz Jezusa za kłamcę?
[SIZE=12pt]Oto co nas wyróżnia, Ja czerpię moje wnioski w świetle całej Biblii, Ty z drugiej strony, opierasz swoją doktrynę na jednym wersecie. [/SIZE][SIZE=12pt]Wszelki porządny teolog doradzi, nie budować doktryn na jednym wersecie.[/SIZE]

[SIZE=12pt]Wyjaśniłem Ci to już, Jezus jako najwyższy władca, powołuje, daje szatanowi ograniczone uprawnienia do rządzenia tym światem. W ten sposób Bóg osiąga swój cel. Wniosek ten jest zgodny z resztą Biblii.[/SIZE]

[SIZE=12pt]Zostawię cię z tymi fragmentami, postaraj się je pogodzić:[/SIZE]

[SIZE=8pt](28)[/SIZE][SIZE=10pt] Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. [/SIZE][SIZE=8pt](29)[/SIZE][SIZE=10pt] A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. [/SIZE][SIZE=8pt](30)[/SIZE][SIZE=10pt] Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. [/SIZE][SIZE=8pt](31)[/SIZE][SIZE=10pt] Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca, i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał. [/SIZE][SIZE=10pt](Ew. Jana 14, Biblia Tysiąclecia)[/SIZE]

[SIZE=8pt](35)[/SIZE][SIZE=10pt] Piłat odparł: Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił? [/SIZE][SIZE=8pt](36)[/SIZE][SIZE=10pt] Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd. [/SIZE][SIZE=8pt](37)[/SIZE][SIZE=10pt] Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem? / Odpowiedział Jezus: / Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu. [/SIZE][SIZE=10pt](Ew. Jana 18, Biblia Tysiąclecia)[/SIZE]

[SIZE=8pt](3)[/SIZE][SIZE=10pt] A jeśli nawet Ewangelia nasza jest ukryta, to tylko dla tych, którzy idą na zatracenie, [/SIZE][SIZE=8pt](4)[/SIZE][SIZE=10pt] dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewnagelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga. [/SIZE][SIZE=10pt](2 list do Koryntian 4, Biblia Tysiąclecia)[/SIZE]

[SIZE=8pt](3)[/SIZE][SIZE=10pt] Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa, [/SIZE][SIZE=8pt](4)[/SIZE][SIZE=10pt]który wydał samego siebie za nasze grzechy, aby wyrwać nas z obecnego złego świata, zgodnie z wolą Boga i Ojca naszego. [/SIZE][SIZE=10pt](List do Galatów 1, Biblia Tysiąclecia)[/SIZE]
 
Do góry