Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Robicie zakupy w sklepach internetowych ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
169 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#161 Fiolek3

Fiolek3

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 29 January 2017 - 17:16

Przeczytałam, że wielu z was wciąż trochę boi się robić zakupy w internecie. W sumie dlaczego? Warto znać swoje prawa, wtedy będzie zdecydowanie łatwiej i bezpieczniej :). Zachęcam do przeczytania artykułu na temat praw e-konsumentów: ww.favore.pl/baza-wiedzy/prawa-e-konsumentow,5782,0.html

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#162 Istny Diabel

Istny Diabel

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 201 postów

Napisano 04 February 2017 - 08:42

Jeżeli nie ma w stacjonarnym to co chce kupić to owszem. Używam dosyć często takich platform jak OLX czy Allegro ale płace za pobraniem, tylko i włącznie.
  • 0

#163 TomaszTomasz

TomaszTomasz

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisano 04 February 2017 - 09:38

Zdarzyło się coś kupić, nawet nie miałem zastrzeżeń. Też płacę tylko za pobraniem. 

• 0

#164 Habubu

Habubu

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 04 February 2017 - 16:28

W sumie to za pobraniem faktycznie - zazwyczaj przychodzi szybciej, ale często też płacę z góry i wszystko zależy od sprzedawcy, raz było tak że zapłaciłem i nie dostałem towaru, ale jak zrobiłem 'spór' na allegro, to gość odpisał po kilku dniach i oddał kase bez problemu :)

• 0

#165 TomaszTomasz

TomaszTomasz

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisano 04 February 2017 - 17:06

Ogólnie nie ma się czego bać, zwykle zamawiam ze sklepów stacjonarnych które też właśnie wysyłają towar za pośrednictwem internetu. Nie widzę sensu np jechać na drugi koniec Polski po rzecz której akurat w pobliżu nie znajdę. Pewnie że lepiej widzieć fizycznie dany towar przed zakupem ale jak na razie jeszcze się nie naciąłem na szajs. Nie zamówił bym jedynie sprzętu elektronicznego, łatwo tłukącego. Aż takiego zaufania do kurierów to raczej nie mam. 

• 0

#166 Istny Diabel

Istny Diabel

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 201 postów

Napisano 05 February 2017 - 08:49

Ja to w sumie też jeszcze dodam odpowiedź, że sceptycznie podchodzę do takich portali gdzie nie ma możliwości dostania odszkodowania za zakup rzeczy. OLX bynajmniej. Jak zamówicie Iphone 7 albo cokolwiek drogiego i zamiast telefonu w paczce to cegła, to musicie pieniądze na własną odpowiedzialność odzyskiwać. Ja niestety nie zamawiam telefonów przez takie strony, nawet drogich rzeczy. Wszystko staram się kupować stacjonarnie, zwłaszcza buty, telefony, czy inne drogie rzeczy.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#167 Andrzej_W

Andrzej_W

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 March 2017 - 10:10

Wypowiem się jako aktywny użytkownik sklepów online. Odkąd zacząłem zagłębiać się w tematykę szeroko pojętego e-commerce, chodząc na różnego rodzaju konferencje jak Mail My Day, Mobile Trends itd. i rozmawiając z osobami z tej branży widzę o wiele więcej plusów niż minusów. O ile wcześniej e-sklepom zdarzały się wpadki (przypadek na własnej skórze: e-sklep obuwniczy - czas dostarczenia 2 tygodnie, produkt TOTALNIE niezgodny z opisem i coś co mnie najbardziej zdenerwowało.

Chciałem dodać opinie o produkcie, by przestrzec innych użytkowników. Po czym pojawiło mi się okienko "komentarz czeka na potwierdzenie"  a potem oczywiście mojego komentarza ni widu, ni słychu - czy też Wam się zdarzyła taka sytuacja?

Jednak po naprawdę dziesiatkach zakupów przez allegro, w sklepach online z gadżetami, ubraniami itd. muszę przyznać, że e-commerce daje radę w Polsce. Wg jednego z raportów ok. 50% Polaków kupuje mobilnie więc jest to całkiem spora liczba. A ten biznes tylko będzie rósł w siłę według mnie. Jest wygodnie, jest tanio, co prawda na dostawę trzeba poczekać, ale zawsze można zaplanować zakupy wcześniej :)

• 0

#168 malwarossa

malwarossa

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 06 March 2017 - 15:36

Czasami robię zakupy online i przede wszystkim patrzę na opinie. Wybieram sklepy i strony które są znane a jak nie znam jakiejs to szukam opinii o niej. Jak ma negatywne to odpuszczam, jak pozytywne to zamawiam.

• 0

#169 katee

katee

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 14 March 2017 - 08:19

Oczywiście i to baaaaardzo często :D

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#170 Klatida

Klatida

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 19 March 2017 - 22:55

Oczywiście i to baaaaardzo często :D

ja tez bardzo często kupuję w sieci i to w dodatku bardzo różne rzeczy :) Ostatnią taką "nietypową" były panele do mojego salonu  - zależało mi na tym, żeby były dobrej jakości i oczywiście ładnie wyglądały, dlatego wybrałam dąb harbour.

Tylko dodam, że u mnie na podłodze się świetnie prezentują - osiągnęłam to co chciałam :P 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0