Robicie zakupy w sklepach internetowych ?

EKOHOLIK

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
Czy robicie zakupy przez internet w sklepach on-line? Jeśli tak to na co zwracacie szczególną uwagę wybierając dany sklep?
 

Barbarella

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2013
Posty
12
Punkty reakcji
1
Ja zwracam uwagę na cenę. :p Bo kupuję tylko konkretne produkty, wcześniej znalezione. :)
 

Kuroliszek

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2013
Posty
32
Punkty reakcji
5
Zazwyczaj szukam tylko konkretnych produktów sprzedawanych przez konkretne firmy/sklepy, więc... nie mam dużego wyboru ;-).
 
H

hycel12

Guest
Najlepiej wybrać sklepy które nalezą do dużych sieci. I na stronie są podane dane firmy jak NIP, REGON należy sprawdzić czy te informacje są prawdziwe.Oczywiście przesyłka za pobraniem.
 

muteedi

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja patrzę też na szatę graficzną, po tym dobrze widać czy mamy do czynienia z porządnym podejściem do tematu, no i przede wszystkim też zobaczyć czy w zakładce kontakt jest np. NIP. Mozna wrzucić NIP w wyszukiwarki rządowe i od razu sprawdzić czy podmiot rzeczywiście istnieje.
 

Kuroliszek

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2013
Posty
32
Punkty reakcji
5
Szata graficzna nie ma tutaj akurat nic do rzeczy. Są sklepy, które posiadają skromne strony internetowe bez fajerwerków i są uczucie, jak i takie, które mają naprawdę profesjonalnie wykonane witryny i oszukują - między innymi na tych, którzy tym się kierują.
 

FrozenSky

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2011
Posty
74
Punkty reakcji
0
Póki co korzystałem tylko z Allegro. I za każdym razem podchodzę do zakupu bardzo ostrożnie. :)
 
T

trohale

Guest
Przez internet kupuję prawie wszystko ;) Ostatnio nawet po raz pierwszy zamówiłam w ten sposób wędliny, w sklepie ;) Jakby ktoś mi kilka lat temu powiedział, że się na to zdecyduję - nie uwierzyłabym. A to rewelacyjna sprawa
 

rzokien

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
62
Punkty reakcji
13
Staram sie nie kupowac przez internet. Lubie móc dotknąć to co zamierzam kupić. Łatwiej mi wtedy ocenić solidność kupowanej rzeczy. Jeżeli już muszę coś zamówić to są to rzeczy pewne z którymi miałem już styczność.
 

ninablue

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2013
Posty
50
Punkty reakcji
0
Kupuję w sklepach internetowych , kieruję się przede wszystkim ceną , wygodą zakupów, bezpośrednią dostawą do domu. Przy wyborze sklepu zwracam uwagę na takie rzeczy jak możliwość darmowej dostawy, renoma sklepu, opinie znajomych, duzy asortyment.Jednym z moich ulubionych sklepów internetowych jest oui.pl, posiada te wszystkie zalety o których pisalam powyżej, jak raz dodam sklep do ulubionych to raczej się teg trzymam i jestem stałą klientką.
 

groch

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja kupuję głównie na allegro, ale czasem zdarza mi się kupić coś ze sklepu online. Wtedy zwracam uwagę na popularność marki i wiarygodność sklepu.
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Ja zawsze zwracam uwagę, czy jest jakiś sklep stacjonarny, tak żeby można było podejść z ewentualną reklamacją.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
monaBETHA napisał:
Ja zawsze zwracam uwagę, czy jest jakiś sklep stacjonarny, tak żeby można było podejść z ewentualną reklamacją.
reklamacje bez problemu mozesz zrobic do sklepu internetowego
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Tak, ale zawsze dochodzą sprawy przesyłki i dodatkowe koszty. Wolę iść do stacjonarnego.
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
Czasem też na miejscu od razu ci powiedzą, czy usterka kwalifikuje się na reklamacje.

czechu napisał:
reklamacje bez problemu mozesz zrobic do sklepu internetowego
Sklep, który sprzedaje swoje produkty normalnie w lokalach zawsze jakoś wiarygodniej wygląda.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
groch napisał:
Ja kupuję głównie na allegro, ale czasem zdarza mi się kupić coś ze sklepu online. Wtedy zwracam uwagę na popularność marki i wiarygodność sklepu.
dlatego dziwie się że kupujesz na allegro, ja tyle razy się tam zawiodłam że jak mam coś kupić to biorę tanie rzeczy żeby mi nie było szkoda. ale elektroniki nie kupuje, ciuchów, obuwia, sprzętu AGD i wielu wielu innych. wolę sklepy w których mam pewność że mnie nie oszukają i że zależy im na kliencie na tyle że nie wypuszczają bubli
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
rabela napisał:
Ja kupuję głównie na allegro, ale czasem zdarza mi się kupić coś ze sklepu online. Wtedy zwracam uwagę na popularność marki i wiarygodność sklepu.
dlatego dziwie się że kupujesz na allegro, ja tyle razy się tam zawiodłam że jak mam coś kupić to biorę tanie rzeczy żeby mi nie było szkoda. ale elektroniki nie kupuje, ciuchów, obuwia, sprzętu AGD i wielu wielu innych. wolę sklepy w których mam pewność że mnie nie oszukają i że zależy im na kliencie na tyle że nie wypuszczają bubli
Niestety strasznie dużo oszustów się tam pojawiło. Nie tylko takich, którzy nagle znikają z powierzchni ziemi z twoimi pieniędzmi, ale też takich, którzy oszukują na cenie wysyłki. Lub robią coś takiego, że za "dopakowanie" musisz zapłacić jak kupujesz kilka rzeczy. Strasznie dużo cwaniaków..



hyperfine napisał:
Sklep, który sprzedaje swoje produkty normalnie w lokalach zawsze jakoś wiarygodniej wygląda.
Przede wszystkim nie zniknie z dnia na dzień.



monaBETHA napisał:
Tak, ale zawsze dochodzą sprawy przesyłki i dodatkowe koszty. Wolę iść do stacjonarnego.
No to jest ten minus, że trzeba płacić za koszty dostarczenia do serwisu w przypadku sklepu internetowego.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
wiecie zawsze są plusy i minusy, czasem sklepy stacjonarne też mają swoje minusy bo trzeba do nich dojechać, no i jak się już raz wejdzie to zechce się kupić jeszcze inne rzeczy :D ale dobrze że jest opcja że można zakupić i tu i tu, i komu co wygonie .
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
hyperfine napisał:
Sklep, który sprzedaje swoje produkty normalnie w lokalach zawsze jakoś wiarygodniej wygląda.
z tym sie zgodze,
ale tez zakup w stacjonarnym odbiera Ci prawo do zwrotu w terminie 10 dni, jaki masz przy zakupach online



crypt napisał:
No to jest ten minus, że trzeba płacić za koszty dostarczenia do serwisu w przypadku sklepu internetowego.
niektóre sklepy pokrywaja koszty przesyłki jesli skladasz reklamacje, nie wiem jak w przypadku militaria.pl bo nie mialem okazji nic reklamowac, wszystko jak do tej pory bylo w jak najlepszym stanie i dokladnie to co zamowilem
 
Do góry