Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Robicie zakupy w sklepach internetowych ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
199 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#181 chica_o

chica_o

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 122 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 21:05

Szczerze to chyba teraz będzie strach coś kupować w innych walutach. Trafiłam już na kilka informacji o tym, że banki blokują klientom konta. Coś z ustawą o przeciwdziałaniu terroryzmowi i praniu brudnych pieniędzy. 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#182 jastarnyk

jastarnyk

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 24 maj 2017 - 09:28

Myślę, że na pewno jakiś fajny gadżet się sprawdzi. Może jakiś smartwatch albo kamera? Ciężko też stwierdzić, bo jednak każdy facet, wbrew pozorom jet inny:)

• 0

#183 Reila_

Reila_

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisano 25 maj 2017 - 12:21

A kupujecie w ogóle ebooki? Wiadomo, że raz na jakiś czas typową książkę się kupi, ale nie wiem jak z ebookami. Szukam informacji dla przyjaciółki, bo wydaje ona ebook z rozpisani.pl i ciekawa jestem czy jest na to popyt w ogóle czy jednak ludzie liczą, że za darmo elektroniczną książkę pobiorą.

• 0

#184 oaza

oaza

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 284 postów

Napisano 26 maj 2017 - 15:10

Ja kupuję ebooki ale w formie płyt CD do słuchania w discmanie. Dotychczas nie kupowałam książki do pobierania, ale myślę że to jest bardzo wygodna forma zakupu.
Za to kupuję np klucze do gier na steam, bo jest taniej, klucz przychodzi w kilka minut od zakupu i w niedługim czasie mogę zacząć grać.

Przez internet kupuję też kosmetyki naturalne, a kilka dni temu kupiłam skarpety sportowe bo nigdzie nie mogłam znaleźć bezszwowych :) 

• 0

#185 Mr Papuga

Mr Papuga

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 142 postów

Napisano 27 maj 2017 - 19:15

Tak, robię zakupy już od długiego czasu w internecie, wlaściwie to od kilku dobrych lat. 

• 0

#186 mayya

mayya

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 30 maj 2017 - 12:28

Pewnie :D Kilka razy w miesiącu :D

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#187 Queen_of_dreams

Queen_of_dreams

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 02 czerwiec 2017 - 09:47

Ostatnio przekonałam się do Zalando i zamówiłam 3 pary butów - jedną zostawiam, dwie zwracam bez ponoszenia żadnych kosztów. Zazwyczaj wychodzę z założenia, że tego typu rzeczy lepiej najpierw przymierzyć, ale uwierzcie, byłam we wszystkich sklepach obuwniczych w mieście i nie znalazłam nic, co by mi się spodobało.

Często kupuję w Internecie produkty, które wcześniej obejrzę stacjonarnie - online często jest taniej. 

• 0

#188 Magdalena787

Magdalena787

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 09 czerwiec 2017 - 12:25

Ja zazwyczaj robię zakupy na allegro 

• 0

#189 FajnyMądryGadatliwy

FajnyMądryGadatliwy

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 10 czerwiec 2017 - 10:17

Ja robię bardzo często zakupy online ale:

- tylko w przypadku w którym sklep ma odbiór osobisty u mnie na miejscu

- tylko wtedy gdy można płacić gotówką przy odbiorze

Od czasu do czasu robię tez zakupy w zaufanych sklepach (x-kom.pl, komputronik.pl, dipol.pl, hollex.pl) i wtedy biorę wysyłkowo bo wiem że mnie tam nie "urobią na coś"

Na alllegro nie kupuje od kilku lat bo jest tam drożej jak w sklepach. Prócz tego że drożej to jeszcze w 70% wałki. Ostatnio szukałem monitora do PC. Wszystko co znalazłem na allegro miało błedy w opisach.

Prawdziwe sku$^&#^$*@#^$7yny!  Monitor TN, reakcja 8ms a oni piszą IPS z reakcją 6ms.  Wały i tyle.   Szukałem dysku - na allegro w opisach 7200/128M cache a w rzeczywistości 7200/64MB cache.

Na dodatek allegro to rynek zbytu dla uszkodzonych, małowartościowych i przestarzałych fantów.  Piekne bannerki, reklama, masa cudów a przedmiot sprzedawany LOW END.

teraz szukam telewizora do małego pokoju a szukam max. 32" i ten sam wał. Spora część telewizorów HD READY (1366x768 720p) w dziale Full HD a w opisie: telewizor HD :-)

a używanych fantów to już w ogóle nie tykam bo zawsze są droższe od nowego. Głupi przykład monitorów. Starocia 1600x900 TN 22">23" w cenach 350-500 a nowe IPS 1920x1080 21">22" 419>499zł. Paranoja.

• 0

#190 Amabilis

Amabilis

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 11:49

Od dłuższego czasu robię dużo zakupów przez internet. Jeśli chodzi o ubrania to już coraz więcej firm oferuje bezpłatne zwroty, więc jak jakiś rozmiar nie przypasuje to bez problemu można oddać. Zauważyłam, że kosmetyki na allegro można kupić o wiele taniej niż nawet w Rossmanie podczas ich wielkich promocji (a nie trzeba się rozpychać łokciami tylko można sobie siedzieć przed kompem i popijać kawkę ;) ) Jedyne co, czego jeszcze nie kupuje to spożywka. Nie wyobrażam sobie nie obejrzeć na żywo towaru przed kupnem.

Pozdrawiam

• 0

#191 developer

developer

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 24 czerwiec 2017 - 17:32

do 999 PLN -> Allegro

wszystko powyżej -> sklep normalny

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#192 EwaListowka

EwaListowka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 10:30

Ja większość rzeczy kupuje w internecie, nawet leki w aptekach internetowych

• 0

#193 Mr Papuga

Mr Papuga

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 142 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 18:15

Ja tak samo robię sporo zakupów, leków co prawda nie bo mam obok aptekę ;p

• 0

#194 Menua

Menua

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 01 sierpień 2017 - 09:14

Ja muszę przyznać, że dosyć często robię zakupy w sklepach internetowych i póki co jestem zadowolony, raz że wiele rzeczy można znaleźć tutaj taniej, a dwa mamy szeroki asortyment jakiego nie znajdziemy w sklepach stacjonarnych.

• 0

#195 AsiaDrozd

AsiaDrozd

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 01 sierpień 2017 - 13:32

Ja najczęściej przez Internet zamawiam to, czego nie mogę dostać stacjonarnie. Np w sklepie wpadły mi w oko buty - ale nie ma mojego rowmiaru. Co wtedy? Internet. Często też zamawiam jakieś prezenty, albo gadżety. Baaaaaardzo rzadko zamawiam ubrania, po prostu boję się bez mierzenia :)

• 0

#196 sienna

sienna

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 03 sierpień 2017 - 10:03

Sprawdzam w pierwszej kolejności dane kontaktowe - jak nie ma adresu ani nr tel. do firmy to już jest dla mnie sklep spalony. Zwracam także uwagę na opinie klientów.

• 0

#197 DenimKing

DenimKing

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 04 sierpień 2017 - 06:35

A ja nie mam żadnych obaw co do zakupów w sklepach internetowych, jest taniej i bezpiecznie, naprawdę nie ma się czego obawiać. Poza tym zakupy w sklepach internetowych to zdecydowany komfort i wygoda.

• 0

#198 jazow

jazow

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 05 sierpień 2017 - 14:53

Zakupy w internecie są wygodniejsze niż w sklepach stacjonarnych.

Wszystko jest w jednym miejscu-"na monitorze".

Ja kupuję raczej przez internet te rzeczy które jest bardzo ciężko wyszukać w zwykłych sklepach/nie mają ich,nie sprowadzają lub nie mają pojęcia o istnieniu takich przedmiotów/. :wink:

Użytkownik jazow edytował ten post 05 sierpień 2017 - 14:54

• 0

#199 TinnLinn

TinnLinn

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 08 sierpień 2017 - 02:09

Ja bardzo rzadko kupuję coś w internecie. Wolę pójść do sklepu, zobaczyć daną rzecz, dotknąć jej itd.

Z ubraniami mam tak, że zawsze muszę przymierzyć przed kupnem. Nie kupuję ich w internecie, bo co, jeśli się okaże, że kupiłam zły rozmiar? Albo co gorsza wszystko jest okej, ale wyglądam w niej jak kupka, bo to nie jest coś, co nosi się z moim typem figury?

No i oczywiście koszt przesyłki (czasami jest za darmo, o tyle dobrze)...

A jeśli już naprawdę muszę coś kupić w internecie, to tylko i wyłącznie opłata za pobraniem. W taki sposób jest najmniejsza szansa na to, że zostanę oszukana.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#200 plu_zu

plu_zu

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 17 sierpień 2017 - 11:26

Wszystko oprócz żarcia kupuję przez internet. Bo taniej, bo więcej, bo dostaję do domu kiedy chce i nie muszę za tym latać. Nawet ciuchy przymierzam w sklepach stacjonarnych i potem taniej kupuje w sieci a niektóre to mam tak obcykane rozmiarówki, że biorę w ciemno. Na zagranicznych też sie zdarza i jeszcze nie miałem jakichkolwiek problemów. Już od dawna sklepy internetowe powoli wypierają te stacjonarne.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0