Aparat dla początkującego do 1000zł

Damphti

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2008
Posty
92
Punkty reakcji
0
Witam!

Nie jestem początkującym fotografem ale daleko mi do zawodostwa i szukam aparatu którym będe mógł robić niezłe zdjęcia krajobrazów (głównie w Tatrach) ale będzie też odpowiedni do robienia zdjęć z bliska, mogę na niego przeznaczyć do 1000zł, więc nie będzie to żadna lustrzanka, mam kilka wymagań:
-zoom powyżej 30x,
-stabilizacja obrazu która udźwignie taki zoom (nie chce wszędzie taszczyć statywu),
-matryca najlepiej ponad 20 mln pikseli (ale zadowole się mniejszą rozdzielczością na rzecz pozostałych opcji),
-tryb robienia panoramy (chciałbym żeby aparat sobie radził z tą funkcją- może ona polegać na robieniu kilku zdjęć które aparat skleja)- wiem że tu odpadają Canony niestety, bo zawierają pozostałe wymagania,
-możliwość ręcznego ustawienia takich opcji jak: czas naświetlania, przysłona, ISO, moc lampy błyskowej,
-dość dobre makro,
-raczej żadko nagrywam filmy więc nie muśi radzić sobie z tą funkcją,
-dobrze żeby miał dużo innych funkcji tak żeby można było sie nimi pobawić w deszczowe dni ale wiem że to już loteria,
-nie musi też mieć wizjera ani ruchomego ekranu LCD, wiem żę to wpłynie na cene a nie jest mi to niezbędne.

Podsuńcie mi propozycje sprzętu który mógł by mi odpowiadać :)
 

JanBozy

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Bydgoszcz
Damphti napisał:
Witam!

Nie jestem początkującym fotografem ale daleko mi do zawodostwa i szukam aparatu którym będe mógł robić niezłe zdjęcia krajobrazów (głównie w Tatrach) ale będzie też odpowiedni do robienia zdjęć z bliska, mogę na niego przeznaczyć do 1000zł, więc nie będzie to żadna lustrzanka, mam kilka wymagań:
-zoom powyżej 30x,
-stabilizacja obrazu która udźwignie taki zoom (nie chce wszędzie taszczyć statywu),
-matryca najlepiej ponad 20 mln pikseli (ale zadowole się mniejszą rozdzielczością na rzecz pozostałych opcji),
-tryb robienia panoramy (chciałbym żeby aparat sobie radził z tą funkcją- może ona polegać na robieniu kilku zdjęć które aparat skleja)- wiem że tu odpadają Canony niestety, bo zawierają pozostałe wymagania,
-możliwość ręcznego ustawienia takich opcji jak: czas naświetlania, przysłona, ISO, moc lampy błyskowej,
-dość dobre makro,
-raczej żadko nagrywam filmy więc nie muśi radzić sobie z tą funkcją,
-dobrze żeby miał dużo innych funkcji tak żeby można było sie nimi pobawić w deszczowe dni ale wiem że to już loteria,
-nie musi też mieć wizjera ani ruchomego ekranu LCD, wiem żę to wpłynie na cene a nie jest mi to niezbędne.


Witam!

Nie jestem początkującym fotografem ale daleko mi do zawodostwa i szukam aparatu którym będe mógł robić niezłe zdjęcia krajobrazów (głównie w Tatrach) ale będzie też odpowiedni do robienia zdjęć z bliska, mogę na niego przeznaczyć do 1000zł, więc nie będzie to żadna lustrzanka, mam kilka wymagań:
-zoom powyżej 30x,
-stabilizacja obrazu która udźwignie taki zoom (nie chce wszędzie taszczyć statywu),
-matryca najlepiej ponad 20 mln pikseli (ale zadowole się mniejszą rozdzielczością na rzecz pozostałych opcji),
-tryb robienia panoramy (chciałbym żeby aparat sobie radził z tą funkcją- może ona polegać na robieniu kilku zdjęć które aparat skleja)- wiem że tu odpadają Canony niestety, bo zawierają pozostałe wymagania,
-możliwość ręcznego ustawienia takich opcji jak: czas naświetlania, przysłona, ISO, moc lampy błyskowej,
-dość dobre makro,
-raczej żadko nagrywam filmy więc nie muśi radzić sobie z tą funkcją,
-dobrze żeby miał dużo innych funkcji tak żeby można było sie nimi pobawić w deszczowe dni ale wiem że to już loteria,
-nie musi też mieć wizjera ani ruchomego ekranu LCD, wiem żę to wpłynie na cene a nie jest mi to niezbędne.

Podsuńcie mi propozycje sprzętu który mógł by mi odpowiadać :)
Mogę zaproponować używany aparat?
 

Damphti

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2008
Posty
92
Punkty reakcji
0
wolał bym jednak nowy, chciałbym mieć gwarancje, ale dziękuję za propozycje :)
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Damphti napisał:
wolał bym jednak nowy, chciałbym mieć gwarancje, ale dziękuję za propozycje :)
Podobijam temat. Przymierzam się w najbliższym czasie do zakupu lustrzanki.
W oko wpadł mi ten model marki Panasonic:
http://najtaniej.co/produkt/aparaty-cyfrowe/panasonic-lumix-dmc-fz200.html - z tego co czytam sobie w sieci ludzie polecają sobie ponieważ ma dobre parametry. Niemniej jeszcze nie miałam do czynienia z tą marką.
Czy ktoś może ma ten model? Jak wrażenia?
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Ale to zaraz. Chcesz kupić lustrzankę, czy superzooma z małą matrycą 1/2,3'' i niewymiennym obiektywem? Bo to są dwie diametralnie różne rzeczy. Ten aparat kosztuje niecałe 1600 zł i poza właściwie jako taką jasnością (stałe f/2.8 na całym zakresie) i szybkim autofokusem nic by mnie w nim specjalnie nie zainteresowało. Za te pieniądze od Panasonica zdecydowanie wolałbym zainwestować w system mikro 4/3 (Lumix GX1). Jeżeli myślisz o lustrze, to sugerowałbym Sony Alpha 37 lub dołożenie nieco do Nikona D5100.
 

asi_a

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2015
Posty
22
Punkty reakcji
3
polecam kompakty. dobrze jest od nich zaczac, fotografowac, gdy ma sie wiecje ograniczen... :tongue: matrixmedia.pl/aparat-sony-dsc-wx350-b-czarny.html :tongue: nauczysz sie odpowiednio kadrowac, zaczniesz czytac o fotografii, a pozniej dopiero ocenisz, czy chcesz rozwijac sie w tym kierunku i inwestowac duze pieniadze w lepszy sprzet.
 
W

winylowy

Guest
Jeśli zastanawiasz się nad jakimś aparatem to zerknij sobie tutaj: fotopoker.pl/ - poczytasz sobie o danych aparatach ;)
 

Kowalmar

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2014
Posty
31
Punkty reakcji
0
Odświeżam, też chciałabym zacząć swoją przygodę z fotografią i ostatnio polecano mi aparat panasonic lumix gx7. Myślicie, że to dobry pomysł na początek?
 
Do góry