Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Parapetówka- co podać?

impreza parapetówka jedzenie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 llli

llli

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 08 listopad 2013 - 11:27

Witam Was kochane forumowiczki:)

Mam do was ogromną prośbę!

Dzisiaj wieczorem wraz z przyszlym narzeczonym organizujemy parapetówkę w naszym mieszkaniu i kompletnie nie mam pojęcia co im podać do jedzenia... ( średni wiek gości 24 lata) Zależy mi na sprawdzonych przepisach i w miarę tanich. Jakieś przekąski głównie, ale żeby do siebie pasowały.

Może któraś z was już ma za sobą tego typu imprezę i wspaniałe menu za sobą :)

Proszę o pomoc !

• 0

#2 muspat

muspat

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 14:19

Zrób sałatkę kebabową : pomysł na kebab, filet z kurczaka, majonez i jpgurt naturalny. Sałatke skrój z 1 kapusty pekinskiej drobno, 4 pomidory po wykrojeniu srodkow skroj w kostkę, 2 cebule czerwone w kosteczkę i poszkę małą kukurydzy. Mięso i sos wedle przepisu na "pomysł na kebeb knorr", wszystko zmieszaj w misce i podawaj ze świerzym ciemnym wieloziarnistym chlebkiem w kromkach noi wódka :P Smacznego!

• 0

#3 Nadziejka82

Nadziejka82

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 23 listopad 2013 - 19:18

Ja od siebie mogę dać przepis na sałatkę z tuńczykiem i kuskusem  :) Potrzebujesz do niej: 1 op. kaszy kuskus, 1 puszka kukurydzy, 4 jajka, 2 puszki tuńczyka w kawałkach w sosie własnym , majonez i cebula.

Kaszę robisz według przepisu na opakowaniu, cebulkę siekasz i podsmażasz aż się zeszkli, kukurydzę też można podsmażyć żeby była bardziej miękka, ugotowane na twardo jajka kroisz w kostkę. Całość mieszasz w misce, dodajesz majonez, przyprawy według gustu i gotowe :D Najlepiej smakuje z chlebem razowym :)

• 0

#4 Walden

Walden

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 50 postów

Napisano 23 listopad 2013 - 22:00

Zróbcie koreczków ze dwie duze tace, albo jakieś tartinki, dobra sprawa do chipsy i Dipy do tego, ze 2-3 sałatki i już

• 0

#5 przemoboss

przemoboss

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 22 luty 2014 - 11:12

Może sushi? Najlepiej robić jak już goście przybędą bo może ktoś się dołączy. Byłem już na jednej takie domówce i było przy tym sporo śmiechu. Zrobić sushi nie jest tak trudno nie potrzeba żadnego eksperta:)

• 0

#6 olgusek

olgusek

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 26 luty 2014 - 18:23

polecam łososia w cieście francuskim :)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisano 26 luty 2014 - 20:33

No ja nie wiem czy to tak łatwo. Sama jakoś odwagi nie mam, ale widziałam fajny  filmik, nawiązujący do Twojego, że tak powiem i tak mnie... kusi to sushi! :D Nie powiem, że nie :D

• 0

#8 Guest_Dobrawa_*

Guest_Dobrawa_*
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 12:20

No to mnie zaskoczyliście. Świetna ta strona z nimi. Na końcu filmu jest adres i mają ogrom przepisów razem ze zdjęciami. 

http://www.robimysus...n-uczy/przepisy

Odwrócone czekoladowe sushi maki są tak zachęcające, że chyba się skuszę. Ktoś probował ? 

img_1716_s.jpg?itok=RAO4X_EW

• 0

#9 Wimpu

Wimpu

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 maj 2014 - 12:21

jakoś nie pasuje mi czekolada do sushi zupełnie O_o

co do przepisów na parapetówę - jeżeli chcesz się pokusić o robienie sushi lepiej jednak wcześniej poćwiczyć, wcale nie jest to takie proste ;)

polecam zrobić przekąski z ciastem francuskim, kupić gotowe ciasto, zawinąć w nie kawałki parówki, szpinak z serem pleśniowym, farsz z pieczarkami i cebulką itd., lub na słodko z jakąś konfiturą czy serem na słodko i do piekarnika.

super jest też sos z awokado rozgniecionego z czosnkiem lub z dodatkiem drobno pokrojonej cebulki, dodajesz cytrynę, żeby nie ściemniało (podobno na końcu też dobrze włożyć pestkę z awokado do gotowego sosu i wtedy nie też ciemnieje), pokrojone drobno ugotowane jajko, ser żółty, majonez lub jogurt grecki, przyprawiasz solą, pieprzem i podajesz np. z chipsami tortilla. Składniki orientacyjne dodajesz, wszystko zależy jakie masz upodobania :)

• 0

#10 Guest_katatonia_*

Guest_katatonia_*
  • Goście

Napisano 29 maj 2014 - 12:17

na parapetówkę to myślę jakieś proste potrawy, przystawki, koreczki sałatka. A jak szukasz pomysłów na to, co podać gościom warto zaglądać tutaj https://www.facebook...128953167177144  na pewno znajdziesz inspirację co można podać

• 0

#11 kasia735

kasia735

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 09 lipiec 2014 - 09:33

Ja na imprezy domowe zwykle robię jakieś pomazanki (paprykowa moją ulubioną), do tego jakieś krakersy. Często również pizzę, bo jeśli mam już ciasto i wszystkie składniki przygotowane, to idzie raz dwa, a pizzę wszyscy lubią i są zawsze przeszczęśliwi. Robię też bułkę paryską z masłem czosnkowym w piekarniku (kroję bułkę i każdą kromkę takim masłem smaruję, po czym zawijam szczelnie folią aluminiową i wstawiam do piekarnika). 

Jak mają przyjść w odwiedziny głodomory, to warto zrobić chili con carne (przepisów w internecie mnóstwo). Ja koreczków osobiście nie lubię, bo u mnie nigdy to nie schodzi plus dużo roboty (przynajmniej dla mnie).

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Kingusia1992

Kingusia1992

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 12 lipiec 2014 - 18:33

najlepiej jakieś gotowe snacki, czy zrób makaron z serem ;p najłatwiej

• 0

#13 adam_1990

adam_1990

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 11:04

Zawsze jakieś sałatki, najlepiej 2 rodzaje, jedna mięsna druga nie. Do tego krokiety, paszteciki, nawet parówki w cieście się sprawdzą. Plus chipsy, krakersy, precle, paluszki. Soki - kilka smaków. Napoje gazowane - kilka smaków. Możesz dorzucić małe kotleciki mielone, na pewno ktoś się skusi. Szaszłyki też wchodzą w grę ale jednak pracochłonne. Byle było co jeść i co pić ;-)

• 0

#14 monia8

monia8

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 51 postów

Napisano 22 lipiec 2014 - 19:14

Koreczki, kanapki, tortilla z różnymi farszami, i inne tego typu zagrychy , do tego zawsze ustawiam miseczki z różnymi sosami, majonez, keczup - dworski obowiązkowo - moje ostatnie odkrycie. Sałatki, sushi, rybkę itd, można by wymieniać w nieskończoność

• 0

#15 Wilk_LancaSter

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zależy

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3319 postów

Napisano 23 lipiec 2014 - 08:33

Kieliszki i możliwość ich wypłukania gorącą wodą po użyciu i przed użyciem.

Takie zakąski, które mieszczą się na parapecie i nie są wielkimi całostkami

• 0

#16 kingajar

kingajar

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 16 luty 2015 - 19:24

Z moim narzeczonym korzystaliśmy z przepisów ancymonki robilismy sałatkę z kurczakiem - Składniki:

• 2  szklanki makaronu
  • 1 pierś z kurczaka
  • 1/2 puszki kukurydzy
  • 1/2 puszki fasoli czerwonej
  • 1/2 puszki zielonego groszku
  • 1 mały słoik pieczarek marynowanych
  • pęczek szczypiorku
  • 1 łyżka keczupu
  • 3 łyżki majonezu
  • sól, pieprz

Przygotowanie:

1. Makaron ugotuj w lekko osolonej wodzie
  2. Odcedź i wystudź
  3. Pierś z kurczaka pokrój w kostkę posyp solą i pieprzem a następnie usmaż na rozgrzanym oleju
  4. Pieczarki pokrój w paski
  5. Kukurydzę i groszek odcedź
  6. Fasolę przepłucz zimną wodą
  7. Wszystko wymieszaj z posiekanym szczypiorkiem
  8. Dodaj majonez i keczup i wymieszaj
  9. Wstaw do lodówki na 1 godzinę

• 0

#17 alutka52

alutka52

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 28 luty 2015 - 23:04

proponuje coś na ciepło pod alkohol. Ja zawsze robię kawałki piersi z kurczaka z serem na cieście francuskim. Pierś z kurczaka kroisz na dość drobne kawałki, podsmażasz najlepiej z dodatkiem przyprawy złocistej, później gotowe ciasto francuskie kroisz na kwadraty mniej więcej 8x8 cm i wykładasz po trosze usmażonego kurczaka. Posypujesz startym serem i do piekarnika aż ciasto się zarumieni. Podawaj ciepłe.

• 0

#18 ramsay

ramsay

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 13 kwiecień 2015 - 12:02

Podpinam się pod temat, bo właśnie sami byliśmy na fajnej, luźnej parapetówce :) Polecam drobne przekąski, takie do zjedzenia na stojąco, zwłaszcza, jeśli mieszkanie masz nie do końca urzadzone. U kumpeli sprawdziły się np. małe zapiekaneczki z bagietki pokrojoinej w poprzek. Na bagietce ser, na ser konfitura z żurawiny albo z jarzębiny i super. Koleżanka po prostu ustawiła gorącą blachę na środku, obok rozłożyła soiki z takimi gotowymi przetworami do serów (Stovit ma takie) i już. Szybko, wygodnie i pysznie :)

• 0

#19 jolly78

jolly78

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 247 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 22:32

Roladki z tortilli, sałatka z kasza kuskus i pieczonymi warzywami, mini burgery - coś w stylu szwedzkiego stołu.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 malwa1990

malwa1990

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 22:36

U mnie na imprezie nigdy nie może zabraknąć ogórków konserwowych z chilli. Wszyscy goście je chwalą i pytają jak je robię :) a ja kupuje je z Piwniczki Babuni :) :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: impreza, parapetówka, jedzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0