Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Staram się o dziecko

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 AkashaAkasha

AkashaAkasha

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 13:31

rzeczywiście ja również słyszałam o roku starań jako dacie granicznej. Ale można przecież pochodzić do ginka albo kliniki jakiejś i w większości przypadków da się temu szybko zaradzić. A nie da się dowiedzieć tego bez pójścia na konsultacje

• 0

#22 suszimaster

suszimaster

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 61 postów

Napisano 15 sierpień 2017 - 16:44

Ja już jestem podłamana, a minęło 8 miesięcy od kiedy zdecydowaliśmy, że zaczniemy się starać. Nie wierzę w skuteczność jakichś pigułeczek bez recepty i suplementów których pewnie nawet nikt nie bada dobrze. Miejscowość w jakiej mieszkam nie jest super wielka, dwóch ginekologów, jeden mówi, że moja wina bo za stara jestem - 30 lat!! - bez wskazań co mam robić. A drugi na urlopie i pewnie już nie wróci bo poważnie chory jest. Nie wiem co mam robić, oczywiście mogę znaleźć innego ginekologa dalej ale nie wiem czy nie powinnam tego roku odczekać i dopiero jak się nie uda to działać.

• 0

#23 Potiomkin

Potiomkin

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 58 postów

Napisano 16 sierpień 2017 - 10:31

chyba zgłupiałas. do lekarza to pierwsza rzecz jaką powinnaś zrobić nawet zanim zaczniesz się starać na samym samiutkim począteczku.

• 0

#24 KaroolkaKalak

KaroolkaKalak

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 419 postów

Napisano 20 sierpień 2017 - 10:35

Trzeba iść do lekarza! Ginekolog to podstawa, bo jest milion rzeczy, które mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę, a nie musi być to od razu bezpłodność. Kobieta może mieć cyste na jajniku (menstruacja może przebiegać bez jakichkolwiek zmian, a ma wpływ), a nawet może jeden z jajników nie być drożny. Może do tego przyczynić się zła dieta, papierosy, alkohol. Mężczyzna może mieć słabe, nie ruchliwe plemniki (to oczywiście nie problem dla ginekologa :) ). Według mnie już w fazie planowania ciąży, jeżeli ktoś myśli o tym na serio powinien pierwsze co udać się do specjalisty.

Użytkownik KaroolkaKalak edytował ten post 20 sierpień 2017 - 10:37

• 0

#25 AkashaAkasha

AkashaAkasha

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 12:01

Co jak co ale dziewczyna ma rację, ja bym tak zrobiła. Chociaż przede mną jeszcze czas na to, bo dopiero jestem na początku drogi staraniowej. Chociaż sporo czytam, żeby być przygotowana na każdą ewentualność.

• 0

#26 lissica

lissica

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 09:30

na pewno jeszcze przed zajściem w ciążę trzeba zrobić podstawowe badania, też czesto zalecają na toksoplazmozę, ja jakieś 2-3 miesiące przed zaczęciem starań zaczzęłam brać kwas foliowy mama dha premium, skład wydawał mi się najbardziej optymalny i tez poczytalam trochę o zaleceniach PTG, lepiej wlaśnie przed ciażą uzupełnić wszelkei braki witamin

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 WandaKamecka

WandaKamecka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 104 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 15:59

Z badań to koniecznie zrób sobie jeszcze hormony tarczycy, ale myślę, że to Ci ginekolog na pewno powie. Czasem niedoczynność tarczycy może negatywnie wpływać na próby zajścia w ciążę. No i jeśli łykasz kwas foliowy, co zakładam, że robisz, poszukaj jakichś witamin, które mają w składzie magnez i jod, najlepiej w jednej tabletce. To tez może pomóc :)

• 0

#28 Nicola

Nicola

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 71 postów

Napisano 29 listopad 2018 - 15:22

Ja przed zajściem w ciąże pierwsze co to zrobiłam badania hormonalne i wyszło wszystko okej. Następnym moim zadaniem zrobiłam researcher i zaczęłam rozglądać się za dobrym lekarzem. Takiego lekarza znalazłam w Tychach na Nawary 25.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#29 WandaKamecka

WandaKamecka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 104 postów

Napisano 09 grudzień 2018 - 21:10

No to powinna być podstawa! Badania przed ciążą i poszukiwania najlepszego ginekologa to już połowa sukcesu przecież. Dobry lekarz odpowiednio Cię przygotuje do ciąży, będzie profesjonalnie przez nią prowadził, wybierze najlepszy suplement, żeby Ci nic nie zabrakło, czego potrzebujesz, bo to przecież nie tylko kwas foliowy jest ważny.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0