kontrola komputera dziecka

AMarys

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2013
Posty
24
Punkty reakcji
0
Mam dziwna sytuację w domu. Mieszkam sama z synem i kiedy jestem w domu to jest idealnie, ale kiedy wyjeżdżam służbowo to moja mama a jego babcia nie może sobie z nim poradzić. Sprowadza kolegów, spóźnia się do szkoły, całe dnie przesiaduje przy komputerze, ostatnio nawet jakoś dużo schudł. Poczytałam trochę i na początek zastanawiam się nad jakimś SpyLoggerem do kontroli jego laptopa. Wydaje mi się, że wtedy najszybciej się czegoś dowiem. Nie chciałabym go inwigilować ale nie widzę innej możliwości.. Jak sądzicie czy takie rozwiązanie bynajmniej na początku się sprawdzi?
 

Choli

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2013
Posty
24
Punkty reakcji
2
a jakaś rozmowa?? nieraz to działa najlepiej i może będzie się w stanie opamiętać
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
AMarys napisał:
. Nie chciałabym go inwigilować ale nie widzę innej możliwości..
Powtórzę to samo -a rozmowa?To co napisalaś jest dopuszczalne,ale w ostateczności,po próbach rozmowy bez skutku, itd.
Może zapytam,ile syn ma lat?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Komputer powinien być udostępniony dziecku przez jakieś dwie godziny dziennie. Rozmowa byłaby skuteczna z niektórymi dziećmi. A tym, którzy już się od czegoś uzależnili dobry jest injternet mobilny za jedną z najniższych stawek miesięcznych. Jeśli dziecko prędko już wyczerpało zasób, to niech dopłaca z kieszonkowego albo niech dostaje odliczoną kwotę na kawiarenkę internetową.

Teraz porozmawiam z luli-mamuśkami: uleganie dziecku w tej materii nie jest dowodem miłości - jest dowodem nikenawiści do własnego dziecka, któremu przez pogłębianie uzależnienia robi się krzywdę.
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
Dajcie spokój, to prowokacja. Matka pytająca na forum co zrobić z własnym synem? To musi być marny trolling, albo mamy do czynienia z największą idiotką jaką świat widział. <_<
 

Izy123

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2013
Posty
16
Punkty reakcji
0
Czasami nie ma innego wyjścia i żeby czegoś się dowiedzieć to tak trzeba zrobić . Dziecko nie zawsze powie prawdę mimo naszego dobrego kontaktu z nim , a takim niezbyt ładnym sposobem możemy uniknąć chociażby nieprzewidzianych kłopotów.
A wracjąc do samej kwestii napewno jest taki program który zapisuje wszystkie ruchy na komputerze i jest całkowicie niewidoczny. Z tego co pamiętam to wszystko wysyłał na emaila w formie raportu ,jak i można było na bieżąco sledzić na drugim komputerze.
Nazwy niestety nie podam bo nie pamiętam.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Izy123 napisał:
Czasami nie ma innego wyjścia i żeby czegoś się dowiedzieć to tak trzeba zrobić . Dziecko nie zawsze powie prawdę mimo naszego dobrego kontaktu z nim , a takim niezbyt ładnym sposobem możemy uniknąć chociażby nieprzewidzianych kłopotów.
A wracjąc do samej kwestii napewno jest taki program który zapisuje wszystkie ruchy na komputerze i jest całkowicie niewidoczny. Z tego co pamiętam to wszystko wysyłał na emaila w formie raportu ,jak i można było na bieżąco sledzić na drugim komputerze.
Nazwy niestety nie podam bo nie pamiętam.
Bardziej rozbudowane keyloggery umożliwiają takie rzeczy.
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
AMarys napisał:
Mam dziwna sytuację w domu. Mieszkam sama z synem i kiedy jestem w domu to jest idealnie, ale kiedy wyjeżdżam służbowo to moja mama a jego babcia nie może sobie z nim poradzić. Sprowadza kolegów, spóźnia się do szkoły, całe dnie przesiaduje przy komputerze, ostatnio nawet jakoś dużo schudł. Poczytałam trochę i na początek zastanawiam się nad jakimś SpyLoggerem do kontroli jego laptopa. Wydaje mi się, że wtedy najszybciej się czegoś dowiem. Nie chciałabym go inwigilować ale nie widzę innej możliwości.. Jak sądzicie czy takie rozwiązanie bynajmniej na początku się sprawdzi?
to zaczekaj może i zobacz jakie efekty przyniesie ten cały spylogger, dopiero później zastanowisz się co możesz jeszcze zrobić...
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
No dobrze, wykryjesz, że dziecko kłamie, co nie jest dziwne - ono w swoim rozwoju chce także spróbować skuteczności kłamstwa. I co dalej?
Ono powie, że to ostatni raz. Skłamie.
A ty nadal będziesz je osądzać jako wymagające politowania? Toż litować się trzeba nad niedojdami, a tylko inne dzieci są głąbiaste - TO dziecko bywa geniuszem wykorzystywania matczynej słabości.

Im dziecko więcej warte - tym więcej (nawet więcej niż może) trzeba od niego wymagać. Niech uczy się odpowiedzzialności za swoje czyny. W dorosłym życiu się przyda.

A miłość do mamy? Kto? ten egoista? Trzeba mu udowodnić, że wcale nie jest najważniejszy na świecie. Może wtedy zauważy, że koło niego jest mama i jej miłość...
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
AMarys napisał:
Mieszkam sama z synem i kiedy jestem w domu to jest idealnie
No proszę...



AMarys napisał:
kiedy wyjeżdżam służbowo to moja mama a jego babcia nie może sobie z nim poradzić
Może więc mała reforma opiekunek jest potrzebna?Tu może tkwi problem-chłopak pozwala sobie na tyle,na ile pozwolą mu dorośli.Wybacz,ale gdyby mój syn tak sobie pogrywał, to ten laptop jeżdził by ze mną służbowo.
 

AMarys

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2013
Posty
24
Punkty reakcji
0
Hauser napisał:
To musi być marny trolling, albo mamy do czynienia z największą idiotką jaką świat widział.
Nie takiej pomocy oczekiwałam zakładając ten temat, ale teraz widzę że nie wszyscy dorośli do tego by kogokolwiek wychowywać. Zamiast pomocy dostrzegam chamstwo i prostactwo..

madzia_a napisał:
Mam dziwna sytuację w domu. Mieszkam sama z synem i kiedy jestem w domu to jest idealnie, ale kiedy wyjeżdżam służbowo to moja mama a jego babcia nie może sobie z nim poradzić. Sprowadza kolegów, spóźnia się do szkoły, całe dnie przesiaduje przy komputerze, ostatnio nawet jakoś dużo schudł. Poczytałam trochę i na początek zastanawiam się nad jakimś SpyLoggerem do kontroli jego laptopa. Wydaje mi się, że wtedy najszybciej się czegoś dowiem. Nie chciałabym go inwigilować ale nie widzę innej możliwości.. Jak sądzicie czy takie rozwiązanie bynajmniej na początku się sprawdzi?
to zaczekaj może i zobacz jakie efekty przyniesie ten cały spylogger, dopiero później zastanowisz się co możesz jeszcze zrobić...
W tym momencie sądzę, że to najlepsze wyjściem bo jak do tej pory wspominane wyżej rozmowy nie przyniosły żadnych efektów.




sewanna napisał:
Może więc mała reforma opiekunek jest potrzebna?Tu może tkwi problem-chłopak pozwala sobie na tyle,na ile pozwolą mu dorośli.Wybacz,ale gdyby mój syn tak sobie pogrywał, to ten laptop jeżdził by ze mną służbowo.
Może moja mama nie jest najlepszą opiekunką ale jest mi bardzo bliska i nie mam obok osoby bardziej zaufanej niż ona.




Hauser napisał:
To musi być marny trolling, albo mamy do czynienia z największą idiotką jaką świat widział.
Nie takiej pomocy oczekiwałam zakładając ten temat, ale teraz widzę że nie wszyscy dorośli do tego by kogokolwiek wychowywać. Zamiast pomocy dostrzegam chamstwo i prostactwo..

madzia_a napisał:
to zaczekaj może i zobacz jakie efekty przyniesie ten cały spylogger, dopiero później zastanowisz się co możesz jeszcze zrobić...
W tym momencie sądzę, że to najlepsze wyjście bo jak do tej pory wspominane wyżej rozmowy nie przyniosły żadnych efektów.


.


Przepraszam bo jestem nowym użytkownikiem tego forum i coś mi się tu źle dodało :(
 

Mikulaskin

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2013
Posty
70
Punkty reakcji
1
zabierz zasilacz albo całego lapka, widzę że u mnie w domu rodzinnym to działa.Młody potrafi w ciągu tygodnia poprawić oceny nie wspominając o porzadku w pokoju i zachowaniu :p
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Warto jednak uczyć korzystania z komputera i internetu.
Niech "kupuje" minuty robieniem porządku np.
Albo niech wynotowuje na kartce - czego mu od internetu trzeba. A resztę z tych dwóch godzin niech gra

To prawda, że na bezludnej wyspie nawet alkoholizm się chowa, ale pośród ludzi pozbawianie możliwości użytkowania internetu jest dobre na krótką metę - żeby się przekonał, że nie może się kierować tylko chciejstwem.
 
A

anna_ana

Guest
AMarys napisał:
Mam dziwna sytuację w domu. Mieszkam sama z synem i kiedy jestem w domu to jest idealnie, ale kiedy wyjeżdżam służbowo to moja mama a jego babcia nie może sobie z nim poradzić. Sprowadza kolegów, spóźnia się do szkoły, całe dnie przesiaduje przy komputerze, ostatnio nawet jakoś dużo schudł. Poczytałam trochę i na początek zastanawiam się nad jakimś SpyLoggerem do kontroli jego laptopa. Wydaje mi się, że wtedy najszybciej się czegoś dowiem. Nie chciałabym go inwigilować ale nie widzę innej możliwości.. Jak sądzicie czy takie rozwiązanie bynajmniej na początku się sprawdzi?
Trafiłam na idealny temat. Też zastanawiam się nad kontrolą komputera córki ale mam problem natury moralnej czy to zdrowe podglądać własne dziecko. Niestety rozmowa już nie pomaga. Może ktokolwiek cokolwiek wyrazi swoje zdanie. Chwiałabym jeszcze wiedzieć jak spisuje się taki Spylogger??
Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.
 

Nuada

Malkontencki
Dołączył
8 Luty 2010
Posty
585
Punkty reakcji
25
Wiek
32
Miasto
Łódź
Już dawno doszedłem do wniosku, że na rodzicielstwo powinno się robić testy psychologiczne.



anna_ana napisał:
Też zastanawiam się nad kontrolą komputera córki
Na pewno jesteś gotowa na to, co córka udostępnia w sieci? Może być zabawnie.

Showpass - do odczytywania haseł z kropek bądź passtool password reader do odczytywania zapisanych haseł w przeglądarkach.
 
B

Blancos

Guest
anna_ana napisał:
Trafiłam na idealny temat. Też zastanawiam się nad kontrolą komputera córki ale mam problem natury moralnej czy to zdrowe podglądać własne dziecko.
Szanowna Pani,

Ja natomiast mam problem natury moralnej czy to zdrowe doradzać matce, która nie zdaje sobie sprawy z własnych praw i obowiązków rodzicielskich. Pomijając jednak drobne uszczypliwości - jeżeli podejrzewa Pani, iż córka korzysta z komputera i internetu w nienależyty sposób to jak długo jest ona osobą niepełnoletnią, ma Pani pełne prawo, a wręcz obowiązek kontrolować jej wirtualne poczynania!

Poza tym, jeżeli córka, nawet pełnoletnia, korzysta z komputera, który jest Pani własnością oraz internetu opłacanego przez Panią to ma Pani pełne prawo w dowolny sposób limitować jej dostęp do wymienionych mediów. Nie musi Pani prowadzić z nią rozmów, pytać o zgodę czy coś podobnego, choć oczywiście lepiej byłoby się jednak porozumieć, gdyż dzieci potrafią być bardzo sprytne w ukrywaniu swoich tajemnic.

Osobiście zamiast montowania spyloggerów sugerowałbym po prostu ograniczyć dostęp do komputera na stałe, np. poprzez założenie znanego wyłącznie Pani hasła i własnoręcznego wpisywania go przy każdej próbie włączenia komputera. Jest to nieco drażniące, ale skutecznie ograniczy córce dostęp do komputera i pozwoli Pani udowodnić jej, iż posiada Pani sposoby na kontrolowanie ilości czasu, jaki spędza przed monitorem. Po początkowej frustracji córka najprawdopodobniej zacznie Panią prosić o cofnięcie takich zasad użytkowania komputera i w tym momencie będzie Pani mogła bez problemu narzucić córce odpowiadające sobie warunki.
 
B

borowski

Guest
nie chcę pisać czy szpiegowanie/monitorowanie jest moralne czy nie, bo to kwestia każdej osoby indywidualnie
ale co do spyloggera to miałem styczność i jest naprawdę sprawnym urządzeniem do tego typu kwestii
 

Mikulaskin

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2013
Posty
70
Punkty reakcji
1
odnośnie spyloggera dla zainteresowanych takie coś wynalazłem
https://www.youtube.com/watch?v=8sLYf6HbdI8
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Nie, żadnego szpiegowania! To jest złe, podłe wręcz. Z dzieckiem trzeba porozmawiać o tym, co robi w internecie i pomówić o możliwych zagrożeniach.
 
Do góry