Jak dobrze robić reklamę lokalną?

N

natulka123

Guest
Tak jak w temacie, szukam wskazówek dotyczących reklamy lokalnej, a dokładniej jak dobrze ją zrobić. Ważne są takie czynniki jak cena i skuteczność. Proszę o wszelkie sugestie
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy reklama w radiu jest droga ale to najszybciej uderzy w twoim mieście. Oprócz tego wypadałoby ulotki roznieść ewentualnie kalendarze dodawać do tego to reklama będzie przez cały rok
 

dunkiii

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2012
Posty
30
Punkty reakcji
0
Oj ja reklamę w radiu bym odrazdzała z tego co się kiedyś dowiadywałam to jeśli nie masz znajomości to nieźle za nią zapłacisz! Ludzie też nie zwracają uwagi na to o mówią w radio ! Ja bym postawiła raczej na gadżety, prezenty. Na przykład kalendarze książkowe 2014 każdemu się przydadzą i można je idealnie wykorzystać przez cały rok nosząc przy sobie logo danej firmy :)
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
kalendarz to bardzo uniwersalny przedmiot. Przyda się każdemu w domu i bardzo dobrze sprawuje się jako prezent dla kogoś z rodziny. Wystarczy odpowiedni motyw i będzie reklamował firmę przez cały rok leżąc u kogoś w domu
 

dunkiii

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2012
Posty
30
Punkty reakcji
0
siwka napisał:
kalendarz to bardzo uniwersalny przedmiot. Przyda się każdemu w domu i bardzo dobrze sprawuje się jako prezent dla kogoś z rodziny. Wystarczy odpowiedni motyw i będzie reklamował firmę przez cały rok leżąc u kogoś w domu
Bardzo fajnej jakości są kalendarze na www.prom.net.pl ... Zajrzyj ! Widać, ża solidnie wykonanen i z tego co patrzałam dużo osób chwali sobie tą firmę! Mają zakłądki, skurzaną okładkę i można sobie wybic tekst reklamowy :) Do tego chyba najważniejszy ich plus to cena, jest dosyć niska w stosunku do innych firm oferujących kalendarze książkowe !
 

Misz_Masz

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2013
Posty
20
Punkty reakcji
1
Miasto
Polska B
Jeżeli to reklama lokalna to najlepiej robić ją samemu - szczególnie, że budżet w takich kamaniach moze być bardzo duży.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Lokalna gazeta, lokalne radio ? (tutaj nie wiem jak wygląda sprawa z ceną). Ogłoszenia na przystankach itp. Zostawienie kilkudziesięciu ulotek w osiedlowym sklepie oraz przywieszenie ulotki przed nim. Jeżeli macie lokalną TV to możesz jeszcze tam, ale z regułu grono odbiorców takich telewizji jest mocno ograniczone. Jeżeli twoja gmina ma stronę internetową to tam również możesz się ogłaszać ze swoim produktem. Tak samo w przypadku lokalnych mediów i ich stron internetowych.
 

SiteSEO

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jeśli mamy stronę internetową, która jest odpowiednio przygotowana i zależy nam na działaniach długofalowych to warto także skorzystać z pozycjonowania lokalnego <frazy+miejscowość>. Koszt nie będzie bardzo duży, a efekty mogą być bardzo korzystne.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
A jakby tak porozdawać ludziom gadżety reklamowe? Powiem Ci,że ludzie są bardzo łasi na tego rodzaju bonusy i nierzadko zdarza się,ze ktoś kupi dany produkty tylko po to aby dostać taki bonus ! Serio :)
W sieci są różne katalogi ( na przykład tutaj jest jeden z nich: http://www.opengift.pl/), w których możesz sobie właśnie przejrzeć takie bonusy i może coś odpowiedniego wybrać.
Możesz napisać czym dokładniej zajmuje się Twoja firma? Łatwiej byłoby Ci doradzić.
 

nepolina

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Gliwice
dunkiii napisał:
Oj ja reklamę w radiu bym odrazdzała z tego co się kiedyś dowiadywałam to jeśli nie masz znajomości to nieźle za nią zapłacisz!
Nie wiem czy wiesz, ale w życiu tak jest, że za usługi się płaci ;)

Koszt reklamy w radiu lokalnym to ok. 1000 - 2000 zł za tydzień emisji.
 
I

iwonka88

Guest
dlatego można tez pomysleć o ulotkach. Bo jeśli masz ulotki na których oferujesz jakąś promocję z tą ulotką. I wtedy od razu też widzisz jaką masz ilość zwrotek, jaki masz efekt takiej kampanii. W firmie, w której pracuje to się dobrze sprawdza. mamy kolportowane ulotki na zlecenie przez ulotex i własnie jest zniżka z ulotką więc od razu zliczamy ile ulotek wróciło do nas. I mamy całkiem dobre wyniki jak na taka formę reklamy
 
I

Infiner

Guest
Ulotki, banery reklamowe, reklama w lokalnej telewizji, prasie, radiu - to są te najczęściej spotykane formy reklamy. Ludzie coraz więcej czasu spędzają też przed komputerem, w sieci - nie można zapominać o tym kanale komunikacji. A więc będzie to pozycjonowanie, linki sponsorowane, obecność na portalach społecznościowych. Warto też gromadzić adresy e-mail użytkowników i robić im od czasu do czasu mailing z np ofertami specjalnymi, kuponami rabatowymi itd. To naprawdę działa. Można to robić chociażby za pomocą takiego programu jak Mail3 -> http://mailing.system3.pl/

Można tam skonfigurować taką wiadomość, wysłać do określonych grup, kategorii osób, analizować czy wiadomości zostały odczytane i jaki to przyniosło efekt. Dobrze przygotowana kampania mailingowa przynosi całkiem ciekawe efekty.
 

monikka

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2013
Posty
12
Punkty reakcji
1
Cześć,
reklamy lokalnej jest bardzo dużo rodzajów, od najprostszego czyli ulotek, po billboardy i reklamę tv w lokalnej telewizji. Szczerze Ci powiem, że ja korzystałam tylko i wyłącznie z tych prostszych, bo budżet na szaleństwa nie pozwala.
Ja zawsze dzieliłam to na dwa:
- powiedzieć ludziom w promieniu kilkudziesięciu km, że Twoja firma istnieje
- powiedzieć ludziom z najbliższej okolicy jak do Ciebie trafić.

A) tutaj - ulotki
B) szyld + kilka stałkych reklam typu billboard.
I działa :)

Powinnam Ci jeszcze powiedzieć, kto dla mnie to robi. Billboardy mam po znajomości, a ulotki zamawiam tu frwarszawa.pl Kurierem mi przesyłają.
 
I

Infiner

Guest
Generalnie chodzi tutaj o kreatywność koleżanko :) Trzeba być kratywnym :)
 

michoone

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2015
Posty
35
Punkty reakcji
0
Dużo zależy od branży, w przypadku lokalnego biznesu na pewno sprawdzą się ulotki i marketing mobilny, czyli masowa wysyłka wiadomości sms/mms. Taki system można przetestować za darmo na platformie Serwersms.pl. Moim zdaniem każda firma powinna posiadać własną stronę internetową oraz profile w mediach społecznościowych, dziś z Internetu korzysta każdy, co więcej większość z nas ma do niego stały dostęp.
 

balzac

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
PL
Gadżet reklamowy to zawsze najlepszy wybór. Z ładnym nadrukiem, to będzie przypominał klientowi skąd go ma. Jak napisali o gadżetach cyt."Pełni funkcję przypominania o firmie...
 
Do góry