Ból gardła

Ernesst

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
80
Punkty reakcji
1
Wiek
41
Miasto
warszawa
Od kilku miesięcy strasznie męczy mnie ból gardła, wyleczę się na chwile i po tygodniu znowu wraca, już nie mam siły latać co 5 min do lekarza a najgorsze że tabletki do ssana przeciwbólowe przestają już na mnie działać może macie jakieś sprawdzone leki lub sprawdzone sposoby domowe na ostry ból gardła
 
W

wiki9969

Guest
Z domowych sposobów to podobno na ból gardła pomaga wypłukanie go wodą z solą. Ja jednak nie jestem na tyle odważna żeby takie coś stosować. ;)
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Płukanie jamy ustnej szałwią , i dość gorący okład z kartofli na szyję - kartofle zawijasz w jakąś szmate kuchenną i siedzisz sobie w takim "szaliczku" aż wystygną. Ponad to lubię tabletki septolette - są dobre ... w smaku , ale czasem mi też pomagają.

Możesz też pić herbatę z miodem cynamonem i sokiem malinowym .

Szybkiego powrotu do zdrowia.
 
D

Dobrawa

Guest
Nie jestem w stanie leczyc się sprayami. Mam od razu odruchy i wole uniknąć tej drogi przez mękę. W drugim temacie o gardle pisałam o tabletkach Fiorda i one się u mnie przy problemach z gardłem sprawdziły najlepiej.
 
N

nianiaSweet

Guest
no tak nie każdy toleruje spray, najlepiej znaleźć dla siebie odpowiednia formę leku, Fiorda z tego co się orientuję to ma formę takich żelek, wiec przyjemnie się ją stosuje.
 

magdalenka82

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2015
Posty
98
Punkty reakcji
0
taaaa u nas ból gardła skończył się u dziecka odsyłaniem od lekarza do lekarza, teraz w piątek idziemy do kliniki MML i mam nadzieję, że nam w końcu ktoś pomoże ;)
 
D

Dobrawa

Guest
Fiorda to takie jakby pastylki w formie żelków. Co do problemów to oczywiście, ze trzeba iść do lekarza. Jednak jak znam życie to mało kto dostaje się do niego od ręki, więc lepiej sobie pomóc przynajmniej do czasu wizyty.

10450160_978191488875050_3509344307556861518_n.jpg
 
N

nianiaSweet

Guest
ach ta nasz służba zdrowia naprawdę woła o pomstę do nieba, jak człowiek chory to i tak musi się leczyć na własna rękę i za własne pieniądze. Co do Fiordy to forma żelowych pastylek chyba najbardziej przypadnie do gustu najmłodszym :)
 
D

Dorka123

Guest
to fakt, mój nie chciał na gardło nic brać, a o sprayu to w ogóle mogłam zapomnieć, odruch wymiotny już po pierwszym "psiku", a fiordę junior bez problemu bierze :)
 
N

nianiaSweet

Guest
bo pewnie myśli że łyka żelki, może dlatego łatwiej dzieciakom przemycić lekarstwa w takiej formie :)
 
D

Dorka123

Guest
możliwe :) nie wnikam, grunt, że bierze, a ja widzę, że działa ;) U nas problem był taki, że syn jest alergikiem i jak zaczyna się wiosna to zaczyna się katar, zatkany nos i oddychanie buzią, a potem marudzenie, że w gardle drapie i kłuje.
 
N

nianiaSweet

Guest
niestety ale alergie to choroba XXI wieku, chyba już większość z Nas ma do czynienie z alergiami, a rzeczywiście przy nich mogą się też pojawić problemy z gardłem, to w sumie nieuniknione.
 
D

Dobrawa

Guest
nianiaSweet napisał:
bo pewnie myśli że łyka żelki, może dlatego łatwiej dzieciakom przemycić lekarstwa w takiej formie :)
Ja tylko sprostuję, że Fiordy się nie łyka tylko to jest żelek do ssania :) Pewnie miałas to na myśli, ale żeby ktoś nie zrozumiał, ze to tabletki do połknięcia.
 

akluska85

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2015
Posty
68
Punkty reakcji
0
ja mam ból gardła od 9 miesięcy non stop, także nie wierze, że to przeziębienie, chciałbym wiedzieć jak oceniacie klinikę MML, bo może mi w końcu ktoś pomoże
 
D

Dobrawa

Guest
To tym bardziej do lekarza koniecznie, ale i zacznij myśleć własnie o suplementach. Wykorzystaj to, że jest cos takiego jak ta fiorda, która wspomaga błony śluzowe i gardła i krtani. Dziwi mnie, że przez 9 miesiecy wydawało Ci się, że to przeziębienie?
 
Do góry