Podróżowanie w ciąży

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Dziewczyny, jak się zapatrujecie na podróżowanie w ciąży? Tak mnie natchnęło po lekturze tego artykułu http://www.tasteaway.pl/2013/09/20/3-lata-temu-o-tej-porze-czyli-podrozowanie-a-ciaza/. Co myślicie?
 
D

Dobrawa

Guest
Fajnie dziewczyna napisała. Myślę, że rozwiała wiele wątpliwości. Ja podróżowałam w ciąży i byłam bardzo aktywna. Fajnie, że zachęca także do latania samolotem nawet do 5h lotu.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Do pewnego momentu jasne, sama byłam bardzo aktywna w ciąży do samego rozwiązania, jednak na dalszą podróż w ostatnich tygodniach bym się nie zdecydowała w obawie, że wody mi odejdą w jej trakcie ;)
 
D

Dobrawa

Guest
No tak na końcówce ciąży tak, ale wiele kobiet na czas ciąży zamyka się niestety niemalże w okolicach domu. Boją się podróży nawet samochodem a co dopiero latanie. Myślę, że nasza cywilizacja traktuje ciąże ostatnio jak chorobę.
 
I

ItaliaAmore

Guest
tak naprawdę to ja nie czułam się na siłach na nic dopiero w ostatnim tygodniu ciąży i po terminie. Uważam, że nie ma co unikać aktywności w ciąży, jak to mówią - to nie choroba, ale jeśli ktoś ma wątpliwości to zapytać lekarza i tyle :)
 

basiaO

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Ja również podrózowałam w ciąży ale ostatni miesiąc bardzo mnie rozleniwił i juz mi się nie chciało. Tak czy inaczej warto korzystać bo z niemowlaczkiem trudno podróżować.
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Zależy od samopoczucia :) Ja cuzłam się dobrze i sporo podróżowałam w ciązy. Studiowałam, więc miałam 3 m-ce wakacji. Zjeździłam Polskę od morza po śląsk, na górskie wędrówki było za gorąca, w lipcu raz omdlałam z upału.
 

basiaO

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Tak, ja w czasie upałów też nie dawałam rady, w taką pogodę lepiej odpóścić sobie wycieczki bo to niebezpieczne.
 

dudu23

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2014
Posty
60
Punkty reakcji
0
ja w 38 tyg pojechalam z mezem nad morze, czulam sie bardzo dobrze i duzo spacerowalismy... oczywiscie przed wyjazdem konsultacja z lekarzem byla, kazal tylko nospe 2 razy dziennie brac, i bylo ok
 

Marysia K

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja popieram aktywność w ciąży, jezeli lekarz nie widzi zagrożenia a mama lubi i nie sterusje się podróżą - powinna to robić. Polecam fajny artykuł o lataciu samolotem w ciąży
mozgi.pl/czy-w-ciazy-mozna-bezpiecznie-latac-samolotem-C442
 

kornelka87

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2014
Posty
146
Punkty reakcji
0
Jasne, nie mozna sie ograniczac tylko ze wzgledu na to ze jest sie w ciazy. Niektore kobiety na te 9 miesiecy potrafia sie niezle zasiedziec :) O ile pozwala nam na to zdrowie i nie zagraza to zdrowiu bobasa warto prowadzic w miare aktywny tryb zycia :)
 
Do góry