Pracodawca odprowadza mi składki przy umowie zlecenie mimo...

takinick

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2011
Posty
29
Punkty reakcji
0
Pracodawca odprowadza mi składki przy umowie zlecenie mimo, iż posiadam status ucznia, a jak wiadomo osoby, które pracują na umowie zlecenie i są uczniami/studentami do 26 roku życia nie muszą mieć odprowadzanych składek zdrowotnych, chorobowych, wypadkowych, rentowych i emerytalnych. Dałem księgowej zaświadczenie, że jestem uczniem zaocznej szkoły policealnej i legitymację do skserowania. Przy rozmowie prawiła jakąś głupią tezę, że chyba osoby, które uczą się zaocznie taki system nie obowiązuje, mało tego, to stwierdziła, że oni chyba kiedyś mieli o to problem z ZUS-em. Przekonałem ją, że jest tak jak jej powiedziałem. W dniu wypłaty niestety się zawiodłem, bo kwota jaką mi przekazano była taka, jak dla tych osób, którym odprowadzano różne składki. Byłem kolejny raz u księgowej, żeby się zapytać, co z pieniędzmi, które zamiast na składki powinny trafić do mnie, to usłyszałem, że za miesiąc sierpień pracodawca odprowadzał mi składki, natomiast nawet jeśli by nie odprowadzał, to i tak te pieniądze nie trafią do moich kieszeni. Mało tego, to stwierdziła, że o tych pieniądzach mam porozmawiać z prezesem, z kolei on mi powiedział, że mam to uzgodnić z księgową...absurd. Nikt nie jest za nic odpowiedzialny... Co ja mogę zrobić w tej sytuacji, żeby odzyskać pieniądze? Czy te pieniądze mogę odzyskać na koniec roku, gdy się będę rozliczał z PIT-em?
 
Do góry