Top Chef na Polsacie - Super Program.

Quant

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2011
Posty
90
Punkty reakcji
2
Wiek
40
Miasto
Małopolska.
Nie wiem jak wy ale ja uwielbiam ten program. Oglądałem amerykański oryginał a teraz tak samo wciągnął mnie polski odpowiednik.
Program jest świetny, formuła genialna.

Polskiej edycji wiadomo brakuje amerykańskiego rozmachu ale i tak jest nieźle.
Szkoda, że nie dają nagród uczestnikom za poszczególne zadania, toby jeszcze bardziej podkręciło rywalizację.

Fajnie wyszedł na wierz tzw. "polski profesjonalizm" tzn. wśród uczestników są może dwie osoby które mają wystarczającą wiedzę aby móc mówić o sobie "szef kuchni", reszta to zagubieni amatorzy. Ale liczę na to, że w trakcie trwania programu z tych szaraków narodzi się jakiś talent.

Ten program daje właśnie możliwość rozwijania się, super możliwość obserwowania charakteru i potencjału uczestników. Nie wiem co to za fenomen ale tu zawsze wychodzi na wierz kto jest kim.

Chętnie podyskutuję z kimś kto również ogląda ten program.

Zastanawiam się np jak uczestnik o nazwisku Lis może być szefem 50 ludzi w renomowanym hotelu skoro nie radził sobie z podstawowymi daniami, nie ma podstawowych umiejętności.

Albo uczestniczka która była szefem kuchni w jakimś dworku, prawie otruła jury jakąś chemią.

Jak to świadczy o polskiej szkole kulinarnej, czy w Polsce są osoby które rzeczywiście umieją gotować?
Czy również w tej dziedzinie jesteśmy bardzo daleko za całym światem?


Polecam ten program każdemu.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
Ja oglądam ten program tylko ze względu na Piotra Ogińskiego, który jest znany z kanału kocham gotowac na yt. Według mnie ten program jest mega chamski. np ta blondynka w kocich okularach sama przyznaje, ze nie umie pracować w grupie i wszystko robi indywidualnie mimo konkurencji zespołowych... a mimo to ją się chwali i nagradza. to jest wbrew wszystkiemu według mnie i prócz dań powinni także oceniać współpracę itd. poza tym jury też mnie niesamowicie wkurza. najpierw jak jedzą dania to jadą po tym daniu jak nie wiem, a potem uczestnikom gadają, że to było jedne z lepszych dań. niech się zastanowią kurde
 

Quant

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2011
Posty
90
Punkty reakcji
2
Wiek
40
Miasto
Małopolska.
Jakoś nie kojarzę żeby chwalili blondynkę. Tylko Wachowicz ją pochwaliła a to chyba tzw. solidarność.... ;). Blondynka jest mega słaba i odpadnie w jednym z najbliższych odcinków, podobnie jak pan Blooger Piotr który o gotowaniu nie ma zielonego pojęcia.


Jury dla mnie jest ok.
Jadą po daniach bo są raczej niskich lotów ( dania ).
Chwalą te lepsze, na tle tych słabszy, przynajmniej ja to tak rozumiem.

Ja nie obieram tego programu jako chamskiego, po prostu mówią im prawdę prosto w oczy.
 

aldo3434

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Quant napisał:
Jakoś nie kojarzę żeby chwalili blondynkę. Tylko Wachowicz ją pochwaliła a to chyba tzw. solidarność.... ;). Blondynka jest mega słaba i odpadnie w jednym z najbliższych odcinków, podobnie jak pan Blooger Piotr który o gotowaniu nie ma zielonego pojęcia.


Jury dla mnie jest ok.
Jadą po daniach bo są raczej niskich lotów ( dania ).
Chwalą te lepsze, na tle tych słabszy, przynajmniej ja to tak rozumiem.

Ja nie obieram tego programu jako chamskiego, po prostu mówią im prawdę prosto w oczy.
Wiecie gdzie można oglądać powtórki top chefa? Bo tutaj telemagazyn.pl/tv/3227/top-chef
podają, że lecą tylko wybiórcze sezony.
 
Do góry