Suszarka do owoców i warzyw

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
[SIZE=11pt]Czy ktoś z Was używa w swojej kuchni suszarki do owoców? Macie jakieś sprawdzone przepisy, porady?[/SIZE]
 

karenka

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2013
Posty
20
Punkty reakcji
2
Miasto
Łódź.
Ja zazwyczaj suszę na kaloryferze :D Ale od dawna noszę sie z zamiarem kupienia suszarki, tylko ciągle jakoś tak nie po drodze.
 

basiaO

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Ja chciałabym zacząć suszyć pomidory bo uwielbiam suszone pomidory w oliwie z makaronem, bazylią i parmezanem. Są dość drogie, myślę, że to dobra opcja suszyć je samemu
 

Karolina Witczak

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Regularnie korzystam z suszarki. Głównie jabłka i gruszki, ale trzeba przyznać mango, brzoskwinie i nasze truskawki to niezłe rarytasy :).
 

buusia78

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2014
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
Opole
Suszarka świetna sprawa. :) Polecam wszystkim.
Śliwki, jabłka, gruszki i oczywiście grzybki. Do rosołku korzeń pietryszki, seler, marchew. Opcji jest sporo. :)
 

alutka52

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2015
Posty
11
Punkty reakcji
0
Nie ma lepszego sposobu na suszenie grzybów jeśli nie posiadasz pieca bądź kuchni weglowej. :) Suszarki to super sprawa jesienią kiedy chcemy jak najwięcej zachować na zimę. Jak suszyć? Wszystko zależy od soczystości suszonej rzeczy. Polecam
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
Mam suszarkę, ale już dawno z niej nie korzystałam :lagodny:
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
A czy ktoś może mi powiedzieć ile czasu zabiera suszenie na takiej suszarce plastrów pomarańczy na choinkę? Widziałam kiedyś taką dekorację i była przecudna :)
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Ja mam suszarke i często z niej korzystam. Jesli chodzi o pomarańczę to zalezy od grubości plastrów. Zazwyczaj to kwestia kilku godzin, bo ja suszę, potem wyłaczam suszarkę i po kilku godzinach znów włączam suszenie. Wtedy lepiej wysychaja i sa takie sztywne i zachowują kolor.
Ale jeśli o suszenie chodzi to wiele rzeczy suszę i na pewno nie przestanę :)
 
Do góry