Jak rozkręcić biznes ?

kondzioo

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
27
Punkty reakcji
0
Witam, Piszę w związku z biznesem mojej kuzynki. Poprosiła mnie o pomoc, a ja nie bardzo wiem, jak jej pomóc, może Wam uda się znaleźć jakieś konkretne rozwiązanie (radę).
Otóż moja kuzynka zajmuje się korepetycjami z matematyki w Poznaniu. Głównie z dojazdem do klienta. Jest po matematyce i uczy w każdym zakresie. Jest solidna i ma blisko 100% zdawalność na egzaminach jej uczniów. Ma stronę internetową, która jest połączona z platformą do nauki.
Pytanie moje jest związane z promocją jej usług. Jak się reklamować, gdzie? Czy wprowadzić pewien program lojalnościowy? Jak zwiększyć ruch? Ostatnio wprowadziliśmy kilka gadżetów (długopisy, teczki) z logiem jej biznesu, więc może w tym droga? Z kolei na słupach, przystankach nie chce wieszać jej ulotek.
Proszę o pomoc, gdyby pojawiły się pytania jestem do dyspozycji.

PS.
Nie interesuje mnie namiary do agencji reklamowych, drukarni itp.
 

ZlodziejNickow

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2013
Posty
116
Punkty reakcji
6
A czemu nie chcesz wieszać ulotek? Myślę, że to dobra reklama, szczególnie w miejscach, gdzie jest dużo ludzi. Plakaty|kartki z numerem porozwieszane na osiedlach i szkołach.
Ulotki w szkołach. W marketach. Na słupach.
Zarejestrowanie się w serwisach typu e-korepetycje (a sporo takich jest) oraz ogłoszeniowych (gumtree).
Jeśli mówisz o długopisach z logiem, to domyślam się, że jest to już prężna firma ;).
Program lojalnościowy wg mnie tutaj nie będzie zbyt pomocny, bo mimo wszystko dzieci wymagające korepetycji to nie są częste przypadki i wątpię, żeby rodzice dziecka, które twoja kuzynka uczy, znalazły od razu znajome dziecko-nieuka (nie obraźliwie, ale wyobraźcie sobie to). A długopisy/gadżety z logiem korepetycji? Może jestem jakiś dziwny, ale nie potrafię sobie tego skojarzyć. "Masz dziecko, które się źle uczy? Dostaniesz nasz kubek i zniżke na korepetycję". Co jak co, ale wg mnie dziecko, które ma problemy z nauką nie jest jakimś chlubnym przykładem i nie kojarzy się pozytywnie, i takie pierdółki tutaj sa nie na miejscu. Takie zagrania wg mnie to nie ta droga.
 

kondzioo

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
27
Punkty reakcji
0
Nie chcemy wieszać ulotek z namiarem na słupach, przystankach z tego względu, że to wcale dobrze nie wygląda (nawet wiejsko i śmieciowo). Biznes, który prowadzi chce, aby był utożsamiany z profesjonalizmem, solidnością.
Dzięki kolego za informację, może faktycznie Twój sposób myślenia jest odpowiedni w stosunku co do podarunków i programu lojalnościowego ;)
Ktoś jeszcze może się wypowiedzieć?
 
M

MacaN

Guest
kondzioo napisał:
Jak zacząć? Na czym się skupić? Masz jakiś pomysł?
Matko... po prostu polegać na tym, by zadowoleni klienci polecali korepetytorkę innym. Proponuję wydrukować gdzieć z 1000 - 10 000 wizytówek i ogień.




ZlodziejNickow napisał:
Takie zagrania wg mnie to nie ta droga.
Zdecydowanie nie ta droga. Jedna korepetytorka to wcale nie firma. Kolega buja w obłokach, chce robić akcje takie jak potężne firmy oferujące usługi tysiącom ludzi. Nie tędy droga.
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Nie chcesz rozwieszać plakatów, spoko.
Zawsze możecie wydrukować małe wizytówki wraz ze stojakiem, takim małym z kieszonką na nie, dogadać się ze sklepami, knajpkami, tam gdzie przychodzą często studenci/uczniowie coś zjeść, kupić długopis itp. i tam postawić na ladzie.
Oooo ksero jest dobrym miejscem do takiej reklamy. Wydaje mi się, że jest to reklama w sposób elegancki nie przesadzony.
 
B

bajderman

Guest
Plakaty czy tam jakieś statyczne banery to bezsens. Nie opłaca się czegoś takiego wykorzystywać, bo to już całkowity staroć, który w dodatku nie ma żadnej skuteczności. Poniżej macie przykład reklamy, która powinna spełniać swoje zadanie:

14.gif
 

mariuszzz

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Twoj kuzynka działa lokalnie, pewnie do około 50 km od miejsca zamieszkania. Zdobywajcie klientów przez internet. Dziś większość ludzi szuka usług właśnie przez internet. Ja zleciłem pewnej firmie pozycjonowanie lokalne. To jest tańsze od normalnego pozycjonowania bo ilość konkurencji zmniejsza się tylko do danej miejscowości.
 

Wojciech Gil

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2014
Posty
11
Punkty reakcji
0
Tak jak pisze mariuszzz - pozycjonowanie lokalne na frazę "korepetycje z matematyki poznań". Do tego ogłoszenia na wszystkich portalach typu gumtree itp., które funkcjonują w Poznaniu.
 
Dołączył
21 Styczeń 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
[SIZE=12pt]Zgadzam się z przedmówcami. W dzisiejszych czasach promocja w sieci to podstawa, a już szczególnie wśród młodzieży.[/SIZE]

[SIZE=12pt]Na pewno Twoja kuzynka powinna działać na forach internetowych oraz stronach z ogłoszeniami regionalnymi. Skoro – jak piszesz – ma swoją stronę internetową, może ją skutecznie promować przez Facebooka. To relatywnie tanie rozwiązanie, a pozwalające świetnie dobrać grupę docelową.[/SIZE]
[SIZE=12pt]Polecam także korzystanie z internetowych platform sprzedażowych, na których internauci coraz częściej szukają nie tylko towary, lecz także i usługi. [/SIZE]
 

Henry0077

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
250
Punkty reakcji
1
Lokalnie udzielane korepetycje to bym zostawił na etapie ogłoszeń lokalnych, form internetowych miasta. Nie za szeroko skoro to nie działalnośc gospodarcza :)
 
P

progresywni

Guest
Trzeba zacząć od znajomych znajomych - potem rozwinie się "poczta pantoflowa"
 

Kirsten

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
49
Miasto
Wałbrzych
Aby rozkręcić biznes trzeba się orientować w podatkach itd. do tego celu polecam portal portalkadrowy. Sama założyłam firmę wzorując się na ich radach.Jest to prosty i bardzo fajnie zrobiony portal :)
 

Ada32

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem ulotki to nie jest zły pomysł. Poza tym może wieszać ogłoszenia, ale najlepiej blisko szkół lub w nich jeśli będzie taka możliwość. Poza tym taki biznes zazwyczaj reklamuje się sam za pośrednictwem poczty pantoflowej.
 

Henry0077

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
250
Punkty reakcji
1
To trzeba mieć smykałkę na poczatek, pomysł i kasę, resztę zrobią za ciebie ludzie.
 
Do góry