Ciasto Balowe-na super okazje.

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Podzielą się z Wami przepisem na super ciacho-można je wykorzystać jako tort na duże okazje-robiąc w okrągłej tortownicy.Zamierzam tak zrobić na nadchodzące urodziny syna.
Przepis to właściwie zmodyfikowana Krówka -którą wcześniej przedstawiłam na forum.Ciasto bogate w różne warstwy:biszkopt,masa budyniowa,herbatniki,masa karmelowa,krakersy,bita śmietana-wszystko posypane tartą białą czekoladą.

Biszkopt:
1/2 szkl.mąki pszennej
1/2 szkl.mąki ziemniaczanej
3/4 szkl. cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
4 jajka

Masa budyniowa:

4 żółtka
3/4 szkl.cukru
2 kopiaste łyżki mąki ziemniaczanej
2 łyżeczki cukru waniliowego
2 szklanki mleka
250g.masła

Poncz:
ok.1 i 1/2 szkl. soku pomarańczowego

Dodatkowo:

1 lub 2 puszki masy krówkowej(ja wolę 2 -zrobione samodzielnie- czyli gotując mleko skondensowane słodzone ok.2 h.w w garnku z wodą)

Ok.140 g.herbatników
100 g. krakersów
500ml.śmietanki kremówki do ubicia(ja również wolę więcej tj.ok.750 ml.)
2 op.śmietan-fix.
ok.100g.białej czekolady

Sposób przygotowania:

Jeśli używamy mleka skondensowanego to gotujemy ok.3.h w garnku z wodą(puszka musi być cała zakryta-inaczej nam eksploduje)
Biszkopt:
Białka ubić na sztywną pianę.Dalej ubijając dodawać stopniowo cukier.Na koniec dodajemy po jednym żółtku.W miseczce wymieszać obie mąki(przesiane)z proszkiem do pieczenia.Przesiać do masy jajecznej i delikatnie wymieszać.Formę wym.35x24 cm.wyłożyć pap.do piecz.-przełożyć ciasto i piec przez 20-25 min.temp.200 stponi.

Przygotować masę budyniową:
1 i 1/2 mleka zagotować z cukrem.Pozostałe mleko wymieszać dokładnie z żółtkami ,cukrem waniliowym i mąką ziemniaczaną.Dodać do gotującego mleka,szybko mieszając-aby zlikwidować grudki.Gotować jeszcze chwilę,pozostawić do ostygnięcia.Miekie masło utrzeć na puszystą masę.Dalej dodawać stopniowo budyń-zimny!
Osibiście nie lubię bawić się w robienie kremów-więc ułatwiam sobie sprawę gotując 2 budynie ,lub używam gotowego kremu karpatkowego-Delecta.

Wykonanie końcowe:
Jeden blat biszkoptu(wcześniej dzielimy biszkopy na pół) wyłożyć do formy i nasączyć połową ponczu.Nałożyć masę-krem budyniowy.Przykryć drugim biszkoptem,nasączyć go ,nałożyć resztę masy.
Moja modyfikacja-posypuję każdą warstwę mady budyniowej mielonymi orzechami.
Na masę wyłozyć herbatniki.Na herbatnikach rozsmarować masę krówkową,na masę krakersy,na krakersach ubitą śmietanę.Na górę sypiemy startą białą czekoladę.

Wszystko-Smacznego!
 

EmiEM

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2013
Posty
32
Punkty reakcji
2
Szkoda, że fot żadnych nie ma :( Zawsze fajniej czyta się przpisy okraszone fotką :)
 

sylkaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2014
Posty
80
Punkty reakcji
1
a daj zpokoj ja nie pieke teraz wogole ciast wole kupic mleczna kanpke monte snack zdrowo i smacznie
 
M

malgorzatakonik

Guest
A czy np taka kupowana masa z helio z orzechami może być? Nie potrafię robić mas, za każdym razem masa trafia do kosza na śmieci. A ciasta uwielbiamy i schodzą u nas w mgnieniu oka.
 
Do góry